Z naszego forum odchodzą ważne osoby.

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Hmm, moja odpowiedź na pytanie (spowiedź czy psychoterapia?), to oczywiście psychoterapia, ale co kto tam uważa, że mu pomoże, to niech to stosuje. :wink: Równie skuteczna może być też rozmowa z przyjacielem - niekoniecznie zawodowym psychoterapeutą. :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Znikający ludzie

Post autor: DZIEWICA8 »

Dziś wydaje mi się, że nie potrzebuję już wizyty u psychologa i psychoterapii, bo odkąd zrozumiałam i w pełni zaakceptowałam mój aseksualizm czuję się naprawdę o wiele lepiej niż kiedyś. Myśli samobójcze już od jakiegoś czasu mnie nie nawiedzają i potrafię szczerze cieszyć się życiem. Jednak chciałabym w pełni wrócić do Boga, bo kiedyś chodziłam często do spowiedzi i komunii i potrafiłam się żarliwie modlić. Przeważnie spowiadałam się z tych samych grzechów np. że źle życzę ludziom, że źle o nich myślę. Raz trafiłam na dobrego spowiednika, który mnie rozumiał i powiedział mi, że z moich grzechów wynika, że ja chcę być dobra, tylko coś mi w tym przeszkadza, czegoś mi w życiu brakuje. Rzeczywiście tak było. Ja nienawidziłam ludzi, bo czułam się od nich gorsza, czułam się skrzywdzona, wyklęta, nędzna i nic nie warta. Czułam, że ze mną jest coś nie tak, ale kompletnie tego nie rozumiałam. Teraz wreszcie zrozumiałam o co chodziło i czuję, że mogłabym już nie popełniać tych grzechów. Czuję, że ta spowiedź miałaby sens, bo rzeczywiście nastąpiła by u mnie poprawa. Tamte chyba nie miały sensu, bo ciągle popełniałam to samo mimo że przyrzekałam poprawę. Chciałabym całkowicie zamknąć tamten zły okres w moim życiu i czuję, że spowiedź by mi w tym pomogła. Jednak tak się nieszczęśliwie dla mnie złożyło, że ta przykościelna poradnia jest już zamknięta, bo jest to kościół akademicki, a studenci nie mają już zajęć na uniwersytecie. Mogę więc poczekać do października lub poszukać innej poradni. Jeszcze się nad tym zastanowię.

PS. Dziękuję Wam wszystkim bardzo za wsparcie dla mnie, to i każde poprzednie. Jesteście naprawdę kochani! :kocha: :serce:
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Z naszego forum odchodzą ważne osoby.

Post autor: DZIEWICA8 »

Hmmmm. Dawno już nie zakładałam nowego tematu, a ten właśnie temat chciałam poruszyć już od dawna. Otóż: Z naszego forum odchodzą ważne osoby. Ważne dla mnie osobiście, takie z którymi czułam emocjonalną więź, które lubiłam, które wydawały mi się bliskie, których losami się przejmowałam np. Magda, Kuba, Beatris. Odchodzą i nie wiadomo, co się teraz z nimi dzieje, czy wszystko u nich w porządku. :( :( :( :( :( :( :( :(
Odchodzą też osoby ważne dla forum, czyli takie, które były tu bardzo długo, prawie od początku, takie które napisały dużo postów, pełniły na forum ważne funkcje na przykład moderatorów, takie które wydawały się bardzo zaangażowane w to forum, takie które często je kiedyś odwiedzały np. Kamikola, Salomea, Honzol, Magellan, Ardelia, ewutek i inni. Oni też odeszli, nie wiadomo dlaczego i co się z nimi dzieje. :( :( :( :(
Strasznie to smutne! Łeeeeeeeee!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Dziewico, ja również zauważyłam odejście wartościowych osób. Forum ma już całkiem spore archiwum, w którym zdarza mi się trafić na naprawdę interesujące dyskusje. Nawet nie myślę o offtopowych perełkach z wątków rozrywkowych, zakopanych w niepamięci...
Myślę, że z osób które udzielają się na forum 2 lata i więcej pozostała garstka.
Miejmy nadzieję, że zostali wyzwoleni i uleczeni, a nie zanudzeni. Kamikola i Kuba opowiedzieli swoje historie na pożegnanie i to było ładne...
Ale taka chyba jest specyfika forum i w ogóle internetu... żadnych zobowiązań.

Pozostaje cieszyć się z tego, że wciąż dochodzą nowe osoby, a nawet część z nich chce się udzielać...
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Takie jest życie na wielu forach, jedni odchodzą, inni przychodzą. Nowe osoby też mogą być interesujące, dużo wnieść w nasze dyskusje i też można je polubić!
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Dziewico8, chyba wiem co masz na mysli. Pierwszy sklad zwykle jest najlepszy, i to niewazne gdzie: w pracy, na forum itp.
Pozniej juz nie jest to samo. Na pewno brakuje Ci 'starych' osob, starych rozmow, waznych tematow.
Jednakze forum zyje swoim zyciem, jedni przychodza, inni odchodza. Mysle, ze za rok-dwa wielu z nas - nowych forumowiczow - bedzie odczuwac dokladnie to, co Ty odczuwasz teraz. I bedzie zastanawiac sie gdzie sa starzy przyjaciele, bo na pewno niektorzy odejda.

Widzisz, Ty zauwazylas, ze nie ma starych forumowiczow a ja zauwazylam, ze przez jakis czas Ciebie nie bylo na forum.

Pozdrawiam
Glowa do gory!
Jo
Ostatnio zmieniony 6 cze 2012, 19:37 przez Jo, łącznie zmieniany 1 raz.
rascal
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 9 lut 2009, 02:21
Lokalizacja: dublin

Post autor: rascal »

czyzby, leciutka dygresja do dziadkow? :dash: .Nie czojcie sie staro,plissee :lol:
zapytaj Boga ile ma lat...
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Z naszego forum odchodzą ważne osoby.

Post autor: DZIEWICA8 »

No, cóż rozumiem, że na forach jest rzeczą normalną, że jedne osoby przychodzą, inne odchodzą. Jednak mimo wszystko żal. Najbardziej żal jest mi właśnie tych osób, które były dla mnie ważne osobiście, z którymi się zżyłam, których traktowałam jak moich Przyjaciół, jak kogoś mi bliskiego. :( :( :( :(
Natomiast odejście osób ważnych dla forum mnie dziwi, bo wydawały się one tak bardzo zaangażowane w to forum i odeszły z niego tak nagle. :roll: :roll: :roll:
Jeśli jaś chodzi o mnie, to ja nie zamierzam odchodzić z forum, czasem mogę mieć dłuższą przerwę spowodowaną barkiem czasu, ale całkiem odchodzić nie zamierzam. :) :) :)
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
camellia
ciAStoholik
Posty: 355
Rejestracja: 21 maja 2007, 23:27

Post autor: camellia »

DZIEWICO8, wiesz, po dość długim okresie mojej nieobecności rozpoczęłam przeglądanie Forum od Twojego wątku właśnie. Powiem Ci w sekrecie, bo nie wiem, czy jesteś w tej kwestii zorientowana, że beatris to ja - postanowiłam zmienić nick na Forum, bo ten poprzedni był dla mnie zbyt jawny. Kiedyś zależało mi bardzo na anonimowości.
Rzadko ostatnio zaglądam do Internetu. Teraz tym bardziej. Nawarstwiło mi się mnóstwo problemów, zwłaszcza rodzinnych, zdrowotnych. Moja babcia na przykład dostała zawału mózgu i leży teraz sparaliżowana, nie może mówić, praktycznie wegetuje. Byłam z nią bardzo związana i nie wiem, co to będzie dalej. Ojciec też jest bardzo chory, a lekarze nie potrafią go zdiagnozować. Sama łykam leki przeciwdepresyjne już drugi miesiąc, ale w obecnej sytuacji na niewiele się to zdaje... No, ale koniec o mnie.

Wracając do tematu: też zwróciłam uwagę na to, że wiele osób znika z Forum, ale mam wewnętrzną nadzieję, że kiedyś jeszcze te osoby skontaktują się z nami, dadzą znać, co u nich. Jakby na to nie spojrzeć, to Forum wciąga :)

Pozdrawiam i przepraszam za odrobinę prywaty...
Panie, co oznacza to, czym mnie doświadczasz...
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Z naszego forum odchodzą ważne osoby.

Post autor: DZIEWICA8 »

Witaj cmellio/ bestris ponownie na naszym forum!

Rzeczywiście, nie zorientowałam się, że beatris i camellia to ta sama osoba.
Straszne jest to co piszesz o Twojej rodzinie, naprawdę bardzo smutne, bardzo przykre! :shock: :( :cry: Wcale się nie dziwię, że się załamujesz.
Mimo wszystko: Trzymaj się i nie poddawaj!
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Post autor: damian-dec »

( :diabel: wybaczcie tą złośliwość ale nie moge się powstŻymać.....)

...a mnie jÓRZ brakÓje naszej koleRZanki DZIWOZONY.. (he he):diabel: :diabel: :diabel:
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Re: Z naszego forum odchodzą ważne osoby.

Post autor: Magda »

DZIEWICA8 pisze:Ważne dla mnie osobiście, takie z którymi czułam emocjonalną więź, które lubiłam, które wydawały mi się bliskie, których losami się przejmowałam np. Magda, Kuba, Beatris.
Dziękuję Ci, że tak mnie odebrałaś, że byłam Ci bliska. Postaram się nie uciekać na tak długo z forum :)
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Z naszego forum odchodzą ważne osoby.

Post autor: DZIEWICA8 »

Fajnie, że znowu z nami jesteś droga Magdo! :D :D :D
Jeśli zaś chodzi o inne osoby, to beatris jest nadal na forum, tylko że teraz ma nazwę użytkownika camellia, Kuba natomiast odszedł z forum z dobrego powodu, bo chyba odnalazł się wreszcie i jest szczęśliwy (napisał kiedyś, że ma narzeczoną i jest szczęśliwy), a wcześniej bardzo się męczył, bo nie mógł się odnaleźć. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Brakuje mi też Wilczka, który jest z Lublina tak jak ja i Parkinsona, z którym bardzo dużo pisałam prywatnie. :( :( :(
Jednak miejmy nadzieję, że oni też wkrótce do nas wrócą! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
ironek
mASełko
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:01

Post autor: ironek »

Pamiętam użytkowniczkę o pseudonimie Weep, której wypowiedzi zawsze lubiłem. A dawno jej tu nie było:(.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

U nas faktycznie dawno Weep nie było. Ale można ją spotkać na forum dla introwertyków, jest tam nawet moderatorem.
Quirkyalone
ODPOWIEDZ