KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Tak zaczepnie sformułowałeś swe pytanie (czyżby retoryczne ? :diabel: ) Sam sobie odpowiedz. Nie mnie oceniać innych.
w przeciwieństwie do niektórych, rzekomo dyskryminowanych, mniejszości
Doświadczyłem już, że ,,inność" bywa niemile widziana. Widziałem również jak i mniejszości bywają dyskryminowane. Można by więc usunąć słówko ,,rzekomo" i dodać bywają.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

neptis pisze:Nie zależy nam na lansowaniu nas samych i naszej inności w mediach (w przeciwieństwie do niektórych, rzekomo dyskryminowanych, mniejszości). To naprawdę rzadkie w tych czasach i w tym kraju.
Tjaa, lansowanie. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że duża część ludzi faktycznie mogłaby odebrać 'kampanię przeciw aseksofobii' jako 'lansowanie niechęci do seksu' i i zareagować agresywnie.
Część społeczeństwa w tym kraju po prostu nie toleruje inności i tyle. Jedyna grupa, której nastawienie można by trochę zmienić, to niedoinformowane osoby, które uważają, że aseksualni brzydzą się seksem i z jakichś powodów go odrzucają. To może wywoływać u nich postawę obronną: "ja lubię seks, mają coś do mnie? To oni są nienormalni, niech się leczą".

Informowanie ludzi, że aseksualność nie wiąże się z antyseksualnymi poglądami, że to nie awersja do seksu, tylko brak odczuwania pociągu seksualnego - taki zabieg może trochę podnieść poziom tolerancji. Nie raz już tłumaczyłam ludziom, których znam, po co istnieje AVEN, i udało mi się trochę zmienić ich podejście.
Tylko potem robi się śmiesznie, kiedy jakiś mój znajomy wchodzi na to forum i potem mówi mi: jak na osoby, które nie mają nic do seksu, to sporo tam wypowiedzi krytykujących seksualnych ludzi :diabel:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Gizmo pisze:Tylko potem robi się śmiesznie, kiedy jakiś mój znajomy wchodzi na to forum i potem mówi mi: jak na osoby, które nie mają nic do seksu, to sporo tam wypowiedzi krytykujących seksualnych ludzi :diabel:
Otóż to :P Póki sami zainteresowani nie ogarną pojęcia aseksualizmu i antyseksualizmu, nie ma co w ogóle bawić się w jakiekolwiek kampanie i akcje uświadamiające, bo tylko namieszamy ludziom w głowach, zamiast cokolwiek rzetelnie wytłumaczyć. :roll:
Prawdę powiedziawszy nie czułabym się komfortowo, gdyby wiedzę o aseksualności szerzyły osoby, które na słowo seks reagują obrzydzeniem i mają uczulenie na całujących się ludzi :diabel:
Awatar użytkownika
neptis
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neptis »

Agnieszka pisze:Prawdę powiedziawszy nie czułabym się komfortowo, gdyby wiedzę o aseksualności szerzyły osoby, które na słowo seks reagują obrzydzeniem i mają uczulenie na całujących się ludzi :diabel:
To zbyt daleko idący wniosek. Ja nie reaguję na seks z obrzydzeniem, jednak nie podoba mi się eksponowanie zachowań seksualnych w miejscach publicznych. Nie podoba mi się, kiedy siedzę w kawiarni, a para obok mnie zaczyna coś w rodzaju gry wstępnej (i nie mam tu na myśli samego całowania). Osobiście uważam, że w sferze publicznej należy zachować neutralność.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

neptis pisze:
Agnieszka pisze:Prawdę powiedziawszy nie czułabym się komfortowo, gdyby wiedzę o aseksualności szerzyły osoby, które na słowo seks reagują obrzydzeniem i mają uczulenie na całujących się ludzi :diabel:
To zbyt daleko idący wniosek. Ja nie reaguję na seks z obrzydzeniem
Moja wypowiedź odnosiła się do szerszego grona, a nie tylko do Ciebie :P Zważywszy na to, że są na tym forum osoby o podejściu do seksu, jakie opisałam wyżej, moje wnioski wcale nie poszły zbyt daleko :P
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

Agnieszka pisze: Moja wypowiedź odnosiła się do szerszego grona, a nie tylko do Ciebie :P Zważywszy na to, że są na tym forum osoby o podejściu do seksu, jakie opisałam wyżej, moje wnioski wcale nie poszły zbyt daleko :P
To ja ! To ja ! Czego się boisz, przeiceż każdy wie kto tu jest zły xD po co maskować i mówić "są osoby" xD
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
neptis
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neptis »

Agnieszka pisze:Moja wypowiedź odnosiła się do szerszego grona, a nie tylko do Ciebie :P Zważywszy na to, że są na tym forum osoby o podejściu do seksu, jakie opisałam wyżej, moje wnioski wcale nie poszły zbyt daleko :P
A już poczułem się wyróżniony :P
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Van pisze:To ja ! To ja ! Czego się boisz, przeiceż każdy wie kto tu jest zły xD po co maskować i mówić "są osoby" xD
Nie rozumiem, czego miałabym się bać. Łatwiej jest mi napisać "osoby", niż wymieniać kilkanaście ksyw :diabel: Mój świat nie kręci się tylko wokół Ciebie czy Neptisa :diabel:
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Van,
nie ma to jak sugerować adminowi forum, że się boi wymienić Twojej ksywy.. :mrgreen:
Agnieszka pisze:Prawdę powiedziawszy nie czułabym się komfortowo, gdyby wiedzę o aseksualności szerzyły osoby, które na słowo seks reagują obrzydzeniem i mają uczulenie na całujących się ludzi
Ja też. Tacy 'reprezentanci' przysporzyliby as-om więcej szkody niż pożytku.
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

Gizmo pisze:Van,
nie ma to jak sugerować adminowi forum, że się boi wymienić Twojej ksywy.. :mrgreen:
że co, że niby jak admin to lepszy. phi :P:P xD


miało być KPA a wyszło KlaPA xD
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
neptis
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neptis »

Van pisze:miało być KPA a wyszło KlaPA xD
Miała być IV RP, a dalej mamy III xD
Awatar użytkownika
Lalaith
ASiołek
Posty: 68
Rejestracja: 5 kwie 2009, 01:42

Post autor: Lalaith »

Van pisze: miało być KPA
Moje pierwsze skojarzenie z KPA? Kodeks Postępowania Admnistracyjnego :mrgreen:

Przepraszam za offtop, ale nie mogłam się powstrzymać :wink:
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

neptis pisze:Miała być IV RP, a dalej mamy III xD
Neptis, karabin w dłoń i na barykady, ktoś Ci zabroni? :P Zniechęcasz się, bo cztery osoby na krzyż wyraziły krytyczne opinie? As-ów w Polsce jest dużo więcej, może dołączą do przywódcy, jeżeli ten raczy się ruszyć i pokazać światu.
Można się palić do rewolucji, ale kiedy nikt inny nie chce być za to współodpowiedzialny, to chęć przechodzi, hehe :> Pozostaje tylko zjechać tę garstkę forumowiczów, że są malkontentami i nie chcą lansować się w mediach :mrgreen:
Awatar użytkownika
neptis
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neptis »

Lalaith pisze:Moje pierwsze skojarzenie z KPA? Kodeks Postępowania Admnistracyjnego :mrgreen:
Dobrze, że nie Kup Pan Auto :mrgreen:
Gizmo pisze:Neptis, karabin w dłoń i na barykady, ktoś Ci zabroni? :P Zniechęcasz się, bo cztery osoby na krzyż wyraziły krytyczne opinie? As-ów w Polsce jest dużo więcej, może dołączą do przywódcy, jeżeli ten raczy się ruszyć i pokazać światu.
Można się palić do rewolucji, ale kiedy nikt inny nie chce być za to współodpowiedzialny, to chęć przechodzi, hehe :> Pozostaje tylko zjechać tę garstkę forumowiczów, że są malkontentami i nie chcą lansować się w mediach :mrgreen:
Myślę, że na razie nasze działania powinny ograniczyć się do edukacji. A potem zobaczymy. Myślę, że seks się kiedyś ludziom przeje i socjologowie ukują "na potrzeby nauki" termin "rewolucja aseksualna", dzięki któremu pewni pracownicy naukowi będą mogli zrobić habilitację, a nawet dochrapać się profesury.
Awatar użytkownika
Ramizes
TrahAS
Posty: 181
Rejestracja: 8 mar 2009, 10:34
Lokalizacja: Blackburn - United Kingdom

Post autor: Ramizes »

Jak to fajnie zostało ujęte :)
Obrazek
ODPOWIEDZ