Kiedyś zapewne nas uznają!

Podziel się swoją radością! :) Oto miejsce aby pisać o Twoich osiągnięciach i sukcesach, oraz o tym co ostatnio sprawiło Ci radość lub przyjemność.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Kiedyś zapewne nas uznają!

Post autor: DZIEWICA8 »

Mam nadzieję, że kiedyś aseksualizm zostanie oficjalnie uznany za pełnoprawną orientację seksualną, jedną z czterech, tak samo ważną jak inne i równą im. Przecież homoseksualizm jeszcze kilkadziesiąt lat temu był uznawany za zboczenie seksualne wymagające leczenia, a dziś uznaje się go właśnie za pełnoprawną orientację. Dziś już nikt nie mówi o leczeniu homoseksualizmu, a homofobia jest uznawana za coś złego. W niektórych krajach zaś pary homoseksualne mogą oficjalnie brać ślub.
Na razie aseksualizm jest nowym zjawiskiem i może dlatego trudno jest go uznać i zrozumieć, ale miejmy nadzieję, ze wkrótce to się zmieni. Na lepsze oczywiście! :) :) :)
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

a dziś uznaje się go właśnie za pełnoprawną orientację.
Teoretycznie. Czy też ,,zgodnie z prawem." Życie pokazuje co innego. Niekiedy aż mi żal homo.

W sumie to mógłbym zacytować niemal każde zdanie i opatrzyć je podobnym omówieniem. Cóż, to co piszesz brzmi ładnie, ale zarazem bardzo idealistyczne.

Kiedy już aseksualizm zostanie uznany w świetlne prawa... to co tak naprawdę się zmieni?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

DZIEWICA8 pisze:Dziś już nikt nie mówi o leczeniu homoseksualizmu
Niestety, są tacy, co ciągle o tym mówią.

@DZIEWICA8
Powiedz mi, czemu tak bardzo Ci zależy na tym, żeby uznano aseksualność jako orientację? (Co moim zdaniem nie nastąpi, bo brak pociągu seksualnego nie jest orientacją ).
Załóżmy, że jutro ktoś udowodni naukowo, że człowiek może z 'wrodzonych przyczyn' nie odczuwać pociągu seksualnego. Co to zmieni w Twoim życiu? Powiesz komuś: nie potrzebuję seksu bo jestem aseksualna, w TV mówili, że to normalne!
Ten ktoś prawdopodobnie spyta się: Zbadali Cię? Masz na to papier?
Awatar użytkownika
VojciechSV
mASełko
Posty: 145
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: VojciechSV »

Nie jestem zwolennikiem utworzenia tej orientacji. Ludzie w dzisiejszym świecie dziwnie reagują na ludzi o odmiennych orientacjach.
enjoy the silence
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Hmm, tak się własnie zastanawiam nad pozytywnymi stronami zalegalizowania (jak to brzmi! :D ) aseksualizmu.

Z jednej strony reklama. Przynajmniej na początku byłby to temat na czasie wykorzystywany przez media. I tutaj zgryz; informacja vs. dezinformacja. Świadomość na temat aseksualizmu wzrosłaby, ale również pojawiłaby się masa plotek. Z tych wyrosłyby mity i część ludności miałaby ,,inne'', pisząc delikatnie spojrzenie na temat.

Z drugiej strony... rozgłos jaki by temu towarzyszył ściągnąłby spojrzenia ludzi nieprzychylnych ASom, czy też uogólniając ludzi nieprzychylnych jakiejkolwiek inności (w odniesieniu do schematów i standardów wyznaczanych przez ,,normalne'' społeczeństwo).

Częściowo pisałem o tym w temacie dotyczącym Kampanii... jakiejś tam.

Podsumowując... zaryzykuję twierdzenie, że ASy pozostają w cieniu. Wydaje mi się, że ma to swoje plusy.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Absolutnie nie zalezy mi na tym, czy nas uznaja czy nie. Aseksualizm to moja prywatna sprawa, nie obnosze sie z tym i w zyciu codziennym nie ma dla mnie znaczenia, czy jest on uznany czy nie.
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Uznają, nieuznają... Mi to też koło d...użego kamienia lata.
Jak już kiedyś pisałem, to świat ma kłopot ze mną, a nie ja ze sobą :mrgreen:
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Kiedyś zapewne nas uznają!

Post autor: DZIEWICA8 »

Gizmo pisze:
@DZIEWICA8
Powiedz mi, czemu tak bardzo Ci zależy na tym, żeby uznano aseksualność jako orientację? (Co moim zdaniem nie nastąpi, bo brak pociągu seksualnego nie jest orientacją ).
Załóżmy, że jutro ktoś udowodni naukowo, że człowiek może z 'wrodzonych przyczyn' nie odczuwać pociągu seksualnego. Co to zmieni w Twoim życiu? Powiesz komuś: nie potrzebuję seksu bo jestem aseksualna, w TV mówili, że to normalne!
Ten ktoś prawdopodobnie spyta się: Zbadali Cię? Masz na to papier?
Odpowiem krótko: Wcale nie zależy m i na tym aż tak bardzo, po prostu byłoby fajnie. Myślę, że to niewiele zmieniłoby akurat w moim życiu, ale po prostu wewnętrznie czułabym się lepiej wiedząc, że aseksualizm jest uznany za pozytywny, normalny, że ludzi nie wyrażają się o nas źle, że nie próbują nas zmieniać, że nas akceptują i uznają.
Myślę, że można aseksualizm uznać za orientację seksualną, tak jak to jest na tym naszym odwróconym trójkącie :sea: , gdzie cztery orientacje są razem w jednym trójkącie, mimo że aseksualizm jest sam po drugiej stronie. Mimo wszystko jest to jednak pewna całość. Dobrze byłoby gdyby wszystkie te cztery orientacje były uznane za równe sobie, żeby nie było lepszych i gorszych.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Nie wydaje mi się by kiedykolwiek takie pełne "uznanie" mogło mieć miejsce. O "pozytywnym się wyrażaniu" czy "normalności" nie wspominając.
Ludzie nie potrafią uznać faktu iż ktoś jest samotnikiem, a co dopiero mówić o naszej orientacji...
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

Dziś na jakimś plecaku w autobusie widziałem taki znaczek:

Obrazek

(btw zrobiłem to na szybko w paincie xD)

Na pewien sposób skojarzyło mi się to następująco: trójkąt - mężczyźni hetero, okrąg - kobiety hetero, kwadrat - homo, X - my czyli As'y xD

nie wiem czemu ale jakoś tak...

kiedyś może wszyscy (w sensie orientacje między sobą) będziemy się bardziej szanować xD
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

że ludzi nie wyrażają się o nas źle, że nie próbują nas zmieniać,
A spotkałaś się osobiście z obrażaniem kogoś za bycie aseksualnym/aseksualną?
Ludzie nie potrafią uznać faktu iż ktoś jest samotnikiem
No proszę Cię... a Beata Tyszkiewicz? Ona bardzo ładnie wypowiada się na temat samotności.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

Ja tak (i w sumie nie jestem "normalnym" niczego winny), jest nawet temat na forum czy się spotkaliśmy z czymś takim i jest "kilka" wypowiedzsi na tak (:
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Re: Kiedyś zapewne nas uznają!

Post autor: Jo »

DZIEWICA8 pisze: Odpowiem krótko: Wcale nie zależy m i na tym aż tak bardzo, po prostu byłoby fajnie.
Jesli tak, to OK. Czytajac Twoj poprzedni post odnioslam wrazenie, ze to uznanie jest dla Ciebie bardzo wazne, cos jak sprawa zycia i smierci. :xroll: Dobrze, ze rozwinelas swoja wypowiedz. :)
Pozdrawiam. daisy
'Never give up on your adventures and dreams ...'
Jabberwocky
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2008, 11:37

Post autor: Jabberwocky »

Hmmm, uznanie. No tak, ale czy oficjalne uznanie jest tym o co chodzi? Jest w konstytucji zapis o zakazie dyskryminacji ze wzgledu na płeć itd. No i? Samo uznanie aseksualizmu, co by zmieniło? Jedyna satysfakcjonująca mnie sytuacja, gdy uznana będzie odmienność i różnorodność ludzi, bez wartościowania. Uznanie, że w różny sposób można być wartościowym. Państwo promuje rodziny, promuje rodzicielstwo, (podatki chociażby, zasady dziedziczenia). Zasiłek pogrzebowy wypłacany pośmierci osoby samotnej jest o połowę niższy niż mającej rodzinę. Różna wartość jej życia? Czy oficjalne przepisy coś znaczą? Czy raczej fajnie byłoby zmienić mentalność ludzi. Tylko o kim by się wtedy plotkowało, jak najfajniej o tych, co odstają? Nad kim by się wydziwiało, że sobie życia nie poukładał w przeciwieństwie do tych poukładanych.
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Jabberwocky pisze:Zasiłek pogrzebowy wypłacany pośmierci osoby samotnej jest o połowę niższy niż mającej rodzinę.
Jabberwocky, zaskoczyłaś mnie tą informacją. Nigdy o tym nie słyszałam. Wiem, że jeśli pogrzeb organizują inni (np. opieka społeczna), to otrzymują zwrot poniesionych kosztów, do wysokości zasiłku. Ale poczytałam trochę i okazuje się, że osoby naprawdę samotne bywają traktowane jak bezdomne (a przecież pracowały i odprowadzane były składki do ZUS-u) i nie przysługuje im nawet 50% zasiłku - tylko kwota najtańszego pochówku (jak dla bezdomnego). To nadużycie. Sama sobie zlecam tę sprawę do wyjaśnienia...
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
ODPOWIEDZ