Języki obce

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
PrzemAS
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 7 mar 2009, 22:58
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: PrzemAS »

ja uczyłem się języka angielskiego, niemieckiego, w bułgarii nauczyłem się w jeden dzień cyrylicy, podoba mi się bardzo język rosyjski oraz miałem styczność z językiem japońskim i arabskim. Strasznie trudne języki :P

Pozdrawiam i zachęcam do nauk języków :P
Sto lat życia
Bez współżycia!
Libra

Post autor: Libra »

W edukacji szkolnej dopadł mnie język angielski i niemiecki: jeżeli chodzi o używanie czasów itp. różnie bywało, natomiast miałam łeb do słówek, łapałam je w mig i uczyłam się ich z dziką przyjemnością.

Wiedziałam, że język niemiecki łba mi się nie będzie trzymał(uczono gotowych fraz, a nie rozumienia :P ), ale ten temat uświadomił mi, że mój angielski oklapł i trzeba go podratować.

Myślałam o pójściu na ukrainistykę, ale nie wiem czy byłoby tam miejsce dla kogoś startującego z tym językiem zupełnie od zera.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Dowiedz się. Często tak oryginalne filologie (nawet nie wiedziałem, że istnieje ukrainistyka) uczą języka od podstaw więc nie miałabyś się czego obawiać. Podobnie jest na przykład z japonistyką, często z iberystyką, itd.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Libra

Post autor: Libra »

Ernest pisze:Dowiedz się. .
Boję się :P - gdy odpowiedź będzie pozytywna to się napalę, a i tak nie wiem czy coś by z tego było gdyż uczelnia znajduje się 120 km od mojego miejsca zamieszkania- jak na studenta zaocznego(chciałabym dziennie ale nie mam aż takich oszczędności)poruszającego się autobusami to problematyczne... a tak w ogóle to ciapciak jestem, chcę ale się boję. Proszę mnie kopnąć w dupinę.
Arilin
łASuch
Posty: 167
Rejestracja: 24 mar 2007, 01:44

Post autor: Arilin »

Libra pisze: Boję się :P - gdy odpowiedź będzie pozytywna to się napalę, a i tak nie wiem czy coś by z tego było gdyż uczelnia znajduje się 120 km od mojego miejsca zamieszkania- jak na studenta zaocznego(chciałabym dziennie ale nie mam aż takich oszczędności)poruszającego się autobusami to problematyczne... a tak w ogóle to ciapciak jestem, chcę ale się boję. Proszę mnie kopnąć w dupinę.
Odwagi :) Warto realizować swoje marzenia :) 120 km to jeszcze nie jest tak daleko. Może zamiast autobusem, da się dojechać busem :)
można liczyć gwiazdy, można mierzyć czas
ale trzeba czuć co w życiu ważne
to się nie da zważyć, a gdy szansę masz
aby podbić świat i poznać prawdę
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Boję się Razz - gdy odpowiedź będzie pozytywna to się napalę, a i tak nie wiem czy coś by z tego było gdyż uczelnia znajduje się 120 km od mojego miejsca zamieszkania- jak na studenta zaocznego(chciałabym dziennie ale nie mam aż takich oszczędności)poruszającego się autobusami to problematyczne... a tak w ogóle to ciapciak jestem, chcę ale się boję. Proszę mnie kopnąć w dupinę.

Kobieto... weźże się w garść i bądźże mężczyzną! :lol:

A tak bardziej na serio: skupiaj się na możliwościach, nie na przeszkodach :)
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

W skali od 1 do 10:
Francuski: 5 (matura ustna na 55%, pisemna - dowiem się 30 czerwca)
Niemiecki: 2,5 (od 4 podst., ale język nieużywany staje się językiem martwym)
Angielski: 1 (parę zdań potrafię sklecić i nawet trochę rozumiem :mrgreen: )
Japoński: 0,5 (parę słów, kilka znaków w katakanie oraz umiem się przedstawić :D ; poczekajcie pół roku, to będzie ze mną lepiej w tej kwestii :) )
Greka, łacina, pendżabski: 0,25 (greka - alfabet, łacina - kilka sentencji, pendżabski - troszku alfabet i jeden hymn :serce: )
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Pendżabski to coś indyjskiego?

Sami poligloci! Powinienem popaść w kompleksy jako hipotetyczny/potencjalny filolog :)
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Dokładnie :) Używany gównie na północy Indii, w krainie nazywającej się Pendżab.

Ach, nie napisałam, jakie mam plany dotyczące języków. Otóż chciałabym lepiej znać francuski, japoński, no i pendżabski :)
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
od nowa
ciAStoholik
Posty: 342
Rejestracja: 3 lip 2009, 07:28

Post autor: od nowa »

Dla chętnych do sprawdzenia stopnia znajomości języków obcych proponuję tę stronkę:

http://www.akademia.ipt.pl/

(dział: przetestuj się)
Sex jest przereklamowany...
Libra

Post autor: Libra »

od nowa pisze:Dla chętnych do sprawdzenia stopnia znajomości języków obcych proponuję tę stronkę:

http://www.akademia.ipt.pl/

(dział: przetestuj się)
to idę się pognębić.
Parę lat temu byłam w stanie się z kimś po angielsku dogadać, a teraz? ni chu chu.
od nowa
ciAStoholik
Posty: 342
Rejestracja: 3 lip 2009, 07:28

Post autor: od nowa »

Mnie wynik testu poprawił humor- myślałam, że będzie gorzej, bo już kawał czasu nie używam angielskiego i obawiałam się czy jeszcze coś pamiętam. Na szczęście tak! :-o
Sex jest przereklamowany...
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

od nowa pisze:Dla chętnych do sprawdzenia stopnia znajomości języków obcych proponuję tę stronkę:
http://www.akademia.ipt.pl/
(dział: przetestuj się)
Teściki zrobiłam, chociaż w rosyjskim ё brakowało. Koniugację lubię w każdym języku, natomiast z deklinacją, zwłaszcza niemiecką będę już chyba zawsze na bakier... a angielski, to ani gadać się nie chce, a wynik wyszły takie:
rosyjski - jesteś na poziomie średniozaawansowanym
angielski - jesteś na poziomie słabo średniozaawansowanym (pre - intermediate),
niemiecki - jesteś na poziomie średniozaawansowanym.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

W angielskim 60/60, czyli poziom zaawansowany, francuski gorzej - 39/60, czyli coś koło średniozaawansowanego (po francusku określili mi to jako niveau intermédiaire - avancé, ale jakoś mi to nie pasuje). W sumie z francą i tak nie jest źle, zważywszy na to, że maturę z francuskiego zdawałam 10 lat temu, a w międzyczasie prawie go nie używałam, nie licząc pojedynczych epizodów pt. "próbuję oglądać wiadomości na TV5" :mrgreen:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Wreszcie spełniłam swoje marzenie i chodzę na rosyjski :kocha: Wprawdzie babka mogłaby być bardziej wymagająca, ale ogólnie jest całkiem nieźle. Wygląda na to, że decydując się na ten kurs, podjęłam jedną z lepszych decyzji w moim życiu. No i dodatkowy bonus polega na tym, że kaligrafowanie cyrylicy sprawia, że automatycznie zaczynam też ładniej i wyraźniej pisać po polsku :mrgreen:
ODPOWIEDZ