Prosba o wypełnienie ankiety

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
mifal
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:42

Prosba o wypełnienie ankiety

Post autor: mifal »

Proszę o wypełnianie ankiety. Informację zdobyte potrzebne mi bedą do pracy. Z góry wszystkim dziękuje

http://www.ankietka.pl/ankieta/26298/st ... emcow.html
Awatar użytkownika
19zaneta89
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 1 cze 2009, 09:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 19zaneta89 »

Proszę, ja już wypełniłam :mrgreen:
mifal
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:42

Post autor: mifal »

dzięki i proszę wszystkich o więcej Im więcej informacji tym praca moja będzie wartościowsza
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Wypełniłam :)
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Nie wydaje mi się, żeby ta ankieta była dobrze zrobiona ;) Pytania typu "cechy TYPOWEGO Niemca" (pogrubienie moje) są tendencyjne, a tendencyjność chyba nie jest pożądaną cechą dobrej ankiety... :P Przy paru pytaniach wpisałabym n/d lub coś w tym stylu :P
mifal
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:42

Post autor: mifal »

owszem może i ta ankieta nie jest zrobiona najlepiej ale wierze ze pomoże mi napisać co nie co na ten temat.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Prośba o wypełnienie ankiety

Post autor: DZIEWICA8 »

Agnieszka pisze:Nie wydaje mi się, żeby ta ankieta była dobrze zrobiona ;) Pytania typu "cechy TYPOWEGO Niemca" (pogrubienie moje) są tendencyjne, a tendencyjność chyba nie jest pożądaną cechą dobrej ankiety... :P Przy paru pytaniach wpisałabym n/d lub coś w tym stylu :P
Ależ nie! Wszystko jest w porządku, bo ankieta dotyczy stereotypów dotyczących Niemców, a stereotyp to powszechne i potoczne przekonanie dużej grupy ludzi na jakiś temat. Dla stereotypów jest właśnie charakterystyczny typowy model, któremu ci ludzie przypisują określone cechy. Jeden model staje się reprezentantem większej grupy, jest uogólniany. Stereotypy nie zawsze muszą odpowiadać prawdzie, bo jest to powszechne i potoczne przekonanie rożnych ludzi. Stereotyp to skojarzenie intuicyjne, a nie wiedza na jakiś temat.
Typowy stereotyp to na przykład: Blondynki są głupie, Koty są fałszywe, Piękne kobiety są niewierne, Bogaci ludzie są skąpi i egoistyczni.


Zaś jeśli chodzi o samą ankietę to wypełniłam ją, przejrzałam też wyniki i okazuje się, że moje myślenie na temat Niemców jest podobne do większości.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

A mnie rozbawiła mała precyzyjność 3 pierwszych pytań:

otóż widzę nagłówek: "Stereotypy dotyczące niemców"
Po czym czytam "Płeć" "Wiek" "Wykształcenie". Tyle, że ... czyje? moje czy niemców? xD Tak wiem można by się domyslać, ale jak się źle domysli xD
I z takiego względu zrezygnowałem po tych 3 pytaniach (:
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
mifal
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:42

Post autor: mifal »

no ciekawe bo pewnie mało jest osób które pomyślało jak ty
cóż takie pytania w ankietach niemal zawsze są, trzeba przecież wiedzieć z jaką grupą ludzi się ma do czynienia. być może te pytania powinny znaleść się na końcu ale no cóż ta ankieta wzorem do naśladowań nie ma być
Awatar użytkownika
Tehanu
ASiołek
Posty: 68
Rejestracja: 26 kwie 2009, 14:54
Lokalizacja: z Międzymorza

Post autor: Tehanu »

Wypełniłam. Pozdrawiam autora :)
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Prośba o wypełnienie ankiety

Post autor: Agnieszka »

DZIEWICA8 pisze:Ależ nie! Wszystko jest w porządku, bo ankieta dotyczy stereotypów dotyczących Niemców, a stereotyp to powszechne i potoczne przekonanie dużej grupy ludzi na jakiś temat.
Droga Dziewico8, nie chcę Cię urazić, ale wydaje mi się, że nie doceniasz mnie, zakładając, że trzeba mi tłumaczyć podstawowe pojęcia jak krowie na rowie :diabel: Wiem, że dla stereotypów charakterystyczny jest typowy model zachowania i tego nie kwestionuję. Czepiam się tendencyjności ankiety.

A poza tym kluczowe pytanie brzmi, co tak naprawdę ma zbadać ankieta. Czy ma zbadać to, czy i jakie stereotypy są powszechne wśród ankietowanych czy też naszą wiedzę na temat najczęściej występujących stereotypów.
Moim zdaniem ankieta jest tendencyjna - wyjaśniłam to we wcześniejszym poście i zakładam, że pojęcie tendencyjności jest zrozumiałe :P
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Prośba o wypełnienie ankiety

Post autor: DZIEWICA8 »

Hej Agnieszko!
Nie gniewaj się na mnie, ja absolutnie nie chciałam Cię obrazić! To moje wyjaśnienie nie było skierowane bezpośrednio, specjalnie do Ciebie, chciałam tylko wyjaśnić, że określenie "typowy Niemiec" świetnie pasuje do ankiety o stereotypach. :wink: :wink: :wink:
Mimo wszystko przepraszam bardzo, że poczułaś się przeze mnie urażona! Naprawdę nie miałam takiego zamiaru :oops: :oops: :oops:
Proponuję, że, żeby było sprawiedliwie to teraz Ty wytłumacz mi "jak krowie na rowie" dlaczego uważasz tą ankietę za tendencyjną. :cow: :cow: :cow:
I jeszcze ciasto na zgodę! :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto:
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Prośba o wypełnienie ankiety

Post autor: Agnieszka »

DZIEWICA8 pisze: To moje wyjaśnienie nie było skierowane bezpośrednio, specjalnie do Ciebie, chciałam tylko wyjaśnić, że określenie "typowy Niemiec" świetnie pasuje do ankiety o stereotypach. :wink: :wink: :wink:
Tylko po co, skoro nikt tego nie kwestionował? :roll:
DZIEWICA8 pisze:Proponuję, że, żeby było sprawiedliwie to teraz Ty wytłumacz mi "jak krowie na rowie" dlaczego uważasz tą ankietę za tendencyjną. :cow: :cow: :cow:
Dzięki za propozycję, ale nie skorzystam. ;)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Prśba o wypełnienie ankiety

Post autor: DZIEWICA8 »

Hej Agnieszka!
Bardzo się cieszę, że się na mnie nie gniewasz! :D :D :D
Ja naprawdę nie chcę robić sobie wrogów na tym forum, zwłaszcza wśród moderatorów. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A z tą tendencyjnością, to zrozumiałam, że chodziło Ci o to, że nie wiadomo, czy ludzie będą podawać własne, prawdziwe skojarzenia na temat Niemców, czy też będą podawać to, co uważają, że poda większość osób. Przez to ankieta może nie być w pełni szczera. Nie wiem, co zrobili inni, ale ja osobiście podawałam swoje własne, szczere, pierwsze skojarzenia, mimo, że niektórych z nich nie byłam do końca pewna na przykład czy Oktoberfest tona pewno święto niemieckie. Potem sprawdziłam w Wikipedii i okazało się, że jest niemieckie, bo z Bawarii.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ