Medytacja

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Te objawy pojawiły się bezpośrednio po medytacji?

(Gratulacje :) )
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Kiedyś medytacji próbował mnie nauczyć znajomy astrolog.
Ćwiczyliśmy w lesie i pamiętam, że za każdym razem pojawiał mi się w głowie obraz pustyni - cały w sepii. I nie wiem, czy ja medytowałam, czy po prostu zasypiałam.

Próbowałam ostatnio medytować na własną rękę w domu, ale chyba coś mi nie wychodzi, bo ciągle mam wrażenie, że moje ciało leży gdzie indziej niż ja i to mnie denerwuje i rozprasza. No i przeważnie w głowie pojawia mi się czarny tunel i różne obrazki, a to też mnie wytrąca ze skupienia... :roll:
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

Medytowałem wczoraj przed snem. Objawy pojawiły się dziś rano, trwają praktycznie cały dzień. Chodzę, a jakbym spał.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Ale chyba nie uważasz tego za niepokojące? Z czasem wypracujesz dyscyplinę, a wraz z włożonym wysiłkiem pojawią się i efekty :)

(Pierwotnie to było skierowane do Agnieszki, ale w sumie do postu AStronoma chyba też spasuje :P)

Kiedy ja medytuję przed snem, śpi mi się bardzo dobrze, pamiętam sny i jestem wypoczęty po przebudzeniu.

Wczoraj nie medytowałem, a dziś też byłem senny :)

Myślisz, że to ma ze sobą związek?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

Tak, jestem wampirem energetycznym :wampir:
Kacha
łASuch
Posty: 194
Rejestracja: 13 lip 2009, 08:48
Lokalizacja: Gdzieś z ciemności otoczającej Twój umysł

Post autor: Kacha »

Medytacja jest mi obca...............
"Oto moja ostatnia wola (...) Chcę,aby pochowano mnie żywą"
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Carroll pisze jeszcze o trzecim stopniu, o którym jeszcze nie wspominałem. Chociaż technika może wydawać się banalna, w gruncie rzeczy opanowanie jej w zaledwie zadowalającym stopniu stanowi nie lada wyzwanie. Zresztą... spróbuj świadomie nie-myśleć (nie doszukuj się w tym paradoksu, to raczej nie ułatwi zadania :P)

Staraj się odciągać umysł od pojawiających się myśli. Ledwie chwile wolności niczym niezmąconego umysłu oznaczać będą sukces.

Ćwicz regularnie o określonych porach dnia. Z czasem nauczysz się wykorzystywać nadarzające się okazje aby ,,wyłączyć się" na chwilę. Może to być jazda autobusem, windą, etc.

Pozdrawiam serdecznie życząc sukcesów!
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Dytka
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 8 cze 2015, 19:53
Lokalizacja: Poznań

Medytacja

Post autor: Dytka »

Jest tutaj może Ktoś kto interesuje się medytacją, sam praktykuje, albo chce zacząć tak ja.
Niby takie proste, zrelaksować się i nie myśleć o niczym, a w praktyce zupełnie mi nie wychodzi. Nie mogę pozbyć się myśli o problemach, przeszłości, głównie negatywnych myśli. Efekt jest taki, że zamiast odpoczynku i relaksu odczuwam przygnębienie i zmęczenie.
Borykał się ktoś z Was z takimi problemami, macie jakieś sposoby na to jak pozbyć się niechcianych myśli, nie mielić w głowie ciągle tego samego.
Ciekawi mnie też co myślicie na ten temat, czy medytacja wpłynęła w jakiś znaczący sposób na Wasze życie?
"Nie sądzę by ktokolwiek był na tyle mądry, aby ocenić, co jest możliwe, a co nie"
Henry Ford
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Medytacja

Post autor: tymczasowy »

Ja sam na własną rekę od ok. 17 roku życia staram się medytować. Nigdy nie szukałem innych technik medytacyjnych, nigdy nie czytałem za wiele o medytacji i nie mam w niej żadnego wielkiego celu. Po prostu zawsze miałem bardzo "niespokojnie" w głowie. Od ogromnego potoku myśli, które nie pozwalały mi zasypiać, przez gwałtowne zmiany nastroju. Później odkryłem, że medytacja bardzo dobrze działa na moją koncentrację a sama pełni świetną rolę przycisku "reset" co do moich emocji (tak pozytywnych jak i negatywnych).
Generalnie - tylko medytacja oddechem, nie żeby sporadycznie ale nie medytuję z zegarkiem w dłoni.
Kubus28
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 30 lip 2014, 09:02

Post autor: Kubus28 »

...
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, 09:16 przez Kubus28, łącznie zmieniany 3 razy.
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Medytacja

Post autor: Indiana »

Ja łączę medytację z pracą nad podświadomością i widze pozytywne efekty tych działań, ale tego w ogóle nie analizuję. Albo się to COŚ czuje albo nie. Generalnie czuje się raczej szczęśliwa, choć zdarzają mi się chandry pogodowe, które bardzo szybko mijają.
Awatar użytkownika
Dytka
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 8 cze 2015, 19:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Medytacja

Post autor: Dytka »

Ja sięgnęłam po książki Osho, nie wszystko rozumiem, ale jego poglądy robią na mnie bardzo duże wrażenie, bardzo ciekawe spojrzenie na świat. Uwielbiam czytać jego wykłady, ale praktyka nie za bardzo mi wychodzi :/
Może potrzebuję więcej czasu, żeby się wyciszyć, jestem dość neurotyczną osobą.

Kubus28 dziękuję za linki :ciasto: zapoznam się i przetestuje

Też czuję się 'raczej szczęśliwa', ale miewam kiepskie momenty, wtedy dość mocno się dołuje.
"Nie sądzę by ktokolwiek był na tyle mądry, aby ocenić, co jest możliwe, a co nie"
Henry Ford
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Medytacja

Post autor: Layla »

Dytka pisze:Ja sięgnęłam po książki Osho, nie wszystko rozumiem, ale jego poglądy robią na mnie bardzo duże wrażenie, bardzo ciekawe spojrzenie na świat. Uwielbiam czytać jego wykłady, ale praktyka nie za bardzo mi wychodzi :/
Może potrzebuję więcej czasu, żeby się wyciszyć, jestem dość neurotyczną osobą.

Kubus28 dziękuję za linki :ciasto: zapoznam się i przetestuje

Też czuję się 'raczej szczęśliwa', ale miewam kiepskie momenty, wtedy dość mocno się dołuje.
Jakbyś potrzebowała bardziej sprecyzowanej pomocy to śmiało pisz do mnie na pw. Praktykuję różne techniki medytacyjne, mogę polecić do tego dobrą literaturę. No tylko to w zależności od potrzeb :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Medytacja

Post autor: Patryk »

Każdą chwilę kiedy jesteśmy w radości można nazwać medytacją. Nie trzeba daleko szukać. Najprosciej stan ten osiągnąć wchodząc w marzenia.
Kubus28
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 30 lip 2014, 09:02

---

Post autor: Kubus28 »

---
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, 09:08 przez Kubus28, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ