Płeć mózgu - psychotest

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Płeć mózgu - psychotest

Post autor: szarysmok »

Zrobiłem sobie test na płeć mózgu

Tak mi wyszło:
Twój wynik: -5 punktów


Większość mężczyzn osiąga od 0 do 60 punktów.
Większość kobiet osiąga od 50 do 100 punktów.


Wyniki pokrywające się, to znaczy między 50 a 60 punktami, oznaczają zgodność w myśleniu obu płci.

Wyniki mężczyzny poniżej 0 i kobiety powyżej 100 punktów wskazują na mózgi uformowane skrajnie odmiennie od mózgów płci przeciwnej... ale różnice też są atrakcyjne.

Wyniki mężczyzny powyżej 60 punktów mogą wskazywać na kobiece skłonności umysłu. Wyniki kobiety poniżej 50 punktów mogą wskazywać na męskie skłonności jej umysłu.

Jednakże wszystkie te porównania odnoszą się do wartości przeciętnych. Mężczyzna może uzyskać wyniki powyżej 60 punktów, a mimo to mieć mózg męski. Kobieta może uzyskać poniżej 50 punktów, a mimo to mieć mózg kobiecy. Istnieją różnice głębsze niż te, które ujawniają się w tak prostym teście...
http://adonai.pl/relaks/psychotesty/?id=1

Powyżej zamieszczam adres, gdyby ktos chciał się pobawić :wink:
Ostatnio zmieniony 17 paź 2009, 13:10 przez szarysmok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Pfff... Jakie tendencyjne pytania. Taki test, to i ja mogłabym ułożyć. A już rozwaliło mnie: "Czy łatwa była dla ciebie ortografia i pisanie wypracowań we wczesnych latach szkolnych?". Nie lubię takiego schematycznego myślenia, że dziewczynki rozwijają się szybciej od chłopców. Moim zdaniem, bycie tłukiem pancernym, nie zależy od płci.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Żadne z pytan nie wskazuje przecież, że "bycie tłukiem pancernym" zależne jest od płci. W żadnym z nich nie ma słowa na temat rozwoju dziewczynek i chłopców. A pytania tendencyjne? Test ten znajduje się w książce "Płec mózgu" A.Moir/D.Jessel - podejrzewam, że znasz i doskonale wiesz o czym traktuje.
Awatar użytkownika
she_wolf
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 9 paź 2009, 12:21
Lokalizacja: kraków

Post autor: she_wolf »

70 pkt ;-P w sam raz
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Test rzeczywiście prościutki i tendencyjny. Ale przecież lubimy się tu bawić :rozowe:
Wyszło mi 90 pkt.
O mojej kobiecości pewnie zadecydowała niechęć do parkowania tyłem. Krócej trwa znalezienie innego miejsca :mrgreen: .
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

To, że coś znajduje się w książce, nie znaczy, że od razu jest mądre.
W tym pytaniu chodziło o to, że chłopcy mają problemy z ortografią, zwłaszcza w pierwszych latach nauki i pisaniem dłuższych form literackich. Ogólnie panuje takie myślenie. Tak samo, jak z tym, że kobiety nie potrafią robić koperty, nie potrafią wskazać północy i takie tam bzdety. Czy to nie jest tendencja?
Droga Lizzy, zanim zaczniesz polemizować, przeczytaj czyjąś wypowiedź dokładnie.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Dziwożono, przeczytałam "czyjąś" wypowiedź dokładnie, dlatego też pozwoliłam sobie na pewne przypuszczenie. Polemizowac? W tym temacie nie zamierzam.
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

A już rozwaliło mnie: "Czy łatwa była dla ciebie ortografia i pisanie wypracowań we wczesnych latach szkolnych?
A czemuż to takim krzywym okiem patrzysz na ten test? :cry: Pytanie o arkana ortografii i interpunkcji, uważam za sensowne. U mnie do dziś mimo starań kuleją obie dziedziny :x A jak wspomnę na te dziury wyrzeźbione ołówkiem w karteczkach zeszytu i tłumacznia p. wychowawczyni, ze wbijanie przyboru do papieru nie jest dobrym pomysłem na kaligrafię, to pytanie nie dziwi mnie, a wręcz przywołuje wspomnienia okropnej męczarni w ławce szkolnej. Z psychologią nie mam nic wspólnego. Test podałem, jakby ktoś chciał. Zachęcam do wrzuty lepszego :rozowe:

W tym zarobiłem tylko 2 punkty :P

http://portalwiedzy.onet.pl/2562,quiz.html
Płeć kształtuje się 6-7 tygodni po zapłodnieniu. Także i mózg potrzebuje na to trochę czasu, ale... Model naturalny mózgu jest żeński! :shock: :shock: :shock: Jeżeli płód jest genetycznie żeński, to schemat jego mózgu nie ulega zasadniczym zmianom. Inaczej się dzieje, gdy jest to chłopiec. Niezbędne są tu radykalne zmiany, by strukturę żeńską zmienić w męską. Płód zostaje więc poddany działaniu ogromnej dawki męskiego hormonu. Jego poziom przez cały okres płodowy chłopca jest 4-krotnie wyższy niż później. Jedynie w okresie dojrzewania osiąga podobnie wysoki poziom.
Tekst w całości na http://resmedica.pl/archiwum/zdart2011.html
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Pierwszy test: 50 punktów. Problem tylko, że nie mogłem się postawić w sytuacji z pytania o parkowanie - nigdy nie prowadziłem samochodu. Toż to kierowcyzm!

Drugi test: O, aż 11 punktów. Ale dużych prędkości nie lubię nie ze względu na płeć, tylko na stłuczkę, w której kiedyś uczestniczyłem.
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

w jednym 80 w drugim 12 :D i tak wolałabym urodzić się chłopcem :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

A ja mógłbym równie dobrze być kobietą, najlepiej gejszą. beebep, zamieńmy się płciami! ^^
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Długi test znalazłem :hexer: , a w nim liczba moich punktów "0"

http://www.wykop.pl/ramka/119464/przete ... zy-kobiecy

Ciekawe, jak to sie wszystko układa - 5, 2, 0 :P
Mariko
pASibrzuch
Posty: 204
Rejestracja: 20 lut 2009, 23:40

Post autor: Mariko »

w jednym 80,drugi 16 :) a w trzecim mi wyszlo,ze mam meski mozg :D ciekawe jest zdanie,ze im kobieta ma bardziej meski mozg to jest prawdopodobienstwo,ze bedzie lesbijka.wierzycie w to?chociaz znam dziewczyny lesbijki i cos w tym jest... :wink:
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Nie wierzymy :P
Raczej zgodzę się z jednym z komentarzy pod testem
Zdaniem autorów tego testu kobieta nie może myśleć logicznie i racjonalnie analizować sytuacji. Chyba najbardziej kobiece wg tego testu byłyby szympansy (gdyby były w stanie wykonać taki test :P)
Mój wynik:
LICZBA ZGROMADZONYCH PUNKTÓW: 125 Mozg zaprogramowany na męski sposób myślenia.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

LICZBA ZGROMADZONYCH PUNKTÓW: 85 Mozg zaprogramowany na meski sposób myslenia. - no tak :D
Zdaniem autorów tego testu kobieta nie może myśleć logicznie i racjonalnie analizować sytuacji. Chyba najbardziej kobiece wg tego testu byłyby szympansy (gdyby były w stanie wykonać taki test Razz)
Świetny komentarz :mrgreen: - uśmiałam się, ale po prostu ktoś dosadnie stwierdził fakty...
A ja mógłbym równie dobrze być kobietą, najlepiej gejszą. beebep, zamieńmy się płciami! ^^
Jestem ZA! :mrgreen: kurcze oddam ci mój chromosom X a ty Y i będzie idealnie ^^ uwielbiam powtarzać w niektórych sytuacjach zdanie: "za sprawą jednego małego chromosomu, życie niesfornie uczyniło mnie kobietą" (w ironicznym tonie rzecz jasna)

nagle rozbrzmiało mi w głowie "gdybym mogła być mężczyzną jeden dzień, pewnie byłabym...."
Obrazek
ODPOWIEDZ