Aseksualni w TV

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Aseksualni w TV

Post autor: Kuba »

To link do strony z urywkami programów o asexualności. Szkoda że niema nic z Polski :wink: Na stałym łączu do internetu filmiki wychodzą niezle. Niestety nie można ich ściągnąć. Głównie udziela się David Jay ale są też i inni aseksualni.

kliknij tutaj
Salomea

Re: Aseksualni w TV

Post autor: Salomea »

A ja sobie kilka obejrzałam, David Jay rzeczywiście jest nieźle przygotowany do tych wywiadów, całkiem dobrze mu to wychodzi. :D
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Aseksualni w TV

Post autor: trujaca »

A mnie naszla refleksja po obejrzeniu kilku z tych filmikow. Jest to wylacznie moja hipoteza, ktora moze byc mylna, i w ogole. Otoz natchnelo mnie, ze aseksualizm nie jest wcale niczym nowym, zas pierwsze jego slady mozna odnalezc w Biblii. W koncu seks mial sluzyc jedynie stworzeniu potomkow, a nie przyjemnosci.. W zasadzie poglad taki panowal do czasow rewolucji seksualnej i eksplozji wolnego seksu - od czasow wolnosci do czasow obecnych, czyli obowiazku. Czyli moze nie jest az takim absurdalnym poglad dotyczacy mody na aseksualizm - w koncu na obowiazek, czy presje reaguje sie negacja, totez moze za iles tam lat aseksualizm bedzie powszechny...
Nie mam pojecia, czy ktos juz o tym pisal, ale ludzie i tak juz sa coraz bardziej zagubieni w swoich zwiazkach/klopotach z tozsamoscia plciowa itp,. ze ujscie musi gdzies sie znalezc... Niekoniecznie w dzikich orgiach, a w aseksualnosci wlasnie.
Salomea

Re: Aseksualni w TV

Post autor: Salomea »

Nie sądzę, żeby aseksualizm nawet za ileś tam lat był czymś powszechnym. Aseksualizm to nie jest przecież negacja, tylko brak pożądania. Przecież ktoś seksualny nie jest w stanie wyrzec się seksu, wcześniej, czy później jego organizm się o to upomni. A antyseksualizm to nie aseksualizm, ktoś kto świadomie rezygnuje z seksu, pomimo tego, że jest seksualny i ma takie potrzeby, to żyje w celibacie i wcale nie staje się przez to aseksualny. 8)
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Aseksualni w TV

Post autor: trujaca »

No tak, ale mam na mysli to, ze pewne osoby moga chciec przyjac taki punkt widzenia nie wiedzac, co on naprawde oznacza ;) Byc moze pewne osoby seksualne, powodowane zmeczeniem wymuszonym seksualizmem moga sie wzorowac na tej orientacji, w sensie docenienia walorow seksu jako czesci skladowej ich zycia. Nie czesci obowiazkowej, ale czegos, co sie robi kiedy naprawde jest sens ;) Tego osoba seksualna moze sie nauczyc od osoby aseksualnej - ze seks nie jest konieczny, a wrecz nie powinno sie na nim opierac swych relacji.
W kazdym razie Adam i Ewa musieli byc aseksualni, skoro to jablko oznacza pozadanie (bo z tego co pamietam, to oznacza, choc jest wiele niescislosci w tym wszystkim ;) ), a ze swiat obraca sie cyklicznie, to mysle, ze zbiorowa swiadomosc ludzka bedzie potrzebowala odnowy. Nie ma znaczenia tu definicja - ilu ludzi okresla siebie jako katolikow, a ilu naprawde nimi jest? Tak samo jest z kazdym pojeciem - czy to bedzie aseksualista, czlonek subkultury, gej czy ktokolwiek, kto nalezy/chce nalezec do jakiejs grupy.
Nie chce tym samym sprawic wrazenia osoby, ktora nie rozumie pojecia, bo czesto sie nad tym ostatnio zastanawiam, ale chce powiedziec, ze osoba seksualna tez moze wyciagnac cos dla siebie z aseksualnego podejscia do sprawy, i to na korzysc ;)
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Salomea

Re: Aseksualni w TV

Post autor: Salomea »

Nie wiem czy coś może wyciągnąć, ale nawet gdyby taki człowiek postanowił całe życie spędzić bez seksu, to wcale nie czyni go osoba aseksualną. :P :lol:
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Aseksualni w TV

Post autor: trujaca »

Nie powiedzialam tego ;) Oczywiscie, ze nie czyni, ale nie zmienia to faktu, iz myslaca seksualna osoba moze cos jednak wyniesc.. Wiem, bo sama wynosze ;)
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Salomea

Re: Aseksualni w TV

Post autor: Salomea »

No jeśli uważasz, że coś wynosisz, to chyba dobrze. :wink: 8)
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Aseksualni w TV

Post autor: trujaca »

No ba 8)

ps. to byla najbardziej konstruktywna z moich wypowiedzi ;)
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Salomea

Re: Aseksualni w TV

Post autor: Salomea »

8) <= ( moja jest jeszcze lepsza)
agaaa
łASuch
Posty: 159
Rejestracja: 1 maja 2008, 17:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: agaaa »

Szkoda, że nie po polsku
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

I w naszych mediach pojawia się temat aseksualizmu szkoda że tak nie wiele i tak wyrywkowo ale już coś się pojawia.
http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... aseksualni
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Tak, z pewnością jesteśmy dla nich zagrożeniem. Zjemy ich! Aseks misja tuż za rogiem. No wymyślili sobie mocarnie ten... Tą... nazwę (?) tematu. :lol:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Tofik
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 7 sty 2012, 15:58

Re: Aseksualni w TV

Post autor: Tofik »

W ostatnim odcinku House'a (s08e09), House i Wilson zakładają się, że pewne aseksualne małżeństwo nie jest aseksualne. Kończy się to typowo dla tego serialu.

Czy ktoś ma ochotę podzielić się refleksjami na ten temat?
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Aseksualni w TV

Post autor: tymczasowy »

Coz, gdyby House nie byl wyimaginowana postacia i dzielem geniuszu jego tworcy.. Zastowilym sie nad stanem mojego mozgu. Oczywisice decyzje bym podjal podobna do tego faceta. Chociaz fakt, lekko sie zdziwil ze on asex, a ona.. kobieta : )
ODPOWIEDZ