Magda M.

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Magda M.

Post autor: clouds clear »

A moim ulubionym serialem jest "Sześć stóp pod ziemią".Ukradłam z sieci wszystkie pięć serii i namiętnie łoiłam je dniami i nocami.Co do komedyjek to chyba "Weeds" :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Prozalinka
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 25 wrz 2006, 11:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Magda M.

Post autor: Prozalinka »

Dodałabym jeszcze "Allo Allo!" ;3 tylko koniecznie w wersji angielskiej, czcigodny broń nie w francuskim dubbingu :?

Zapomniałam wspomnieć, a pro po "Monka" że wprost uwielbiam tematykę detektywistyczną ^_^ i kryminały :mrgreen:
Lubuję się w rozwiązywaniu takich zagadek gdy do ostatniego momentu można typować swoje czarne konie w wyścigu "winień - nie winien - a kto właściwie zabił i dlaczego akurat widłami?" xD (tak wiem x3 prywatne spaczenie ;p ).
Dlatego przepadam za powieściami Agaty Christie i ich ekranizacjami ^^ (cykl filmowy to chyba prawie jak serial? :p)
z genialnym Davidem Suchet'em w roli Herkulesa Poirot'a ^^ albo te z Miss Marple ;3

W tej tematyce lubię również serial kryminalny "Midsomer Murders" :mrgreen: na podstawie cyklu powieści Caroline Graham ^^
(w całej Angli nie ma chyba procentowo tak wysokiego współczynnika zbrodni co na tamtejszej, sielskiej wsi Xp)
"All that we see or seem
Is but a dream within a dream"
~ Edgar Allan Poe "A Dream Within A Dream" => Joan Lindsay "Picnic at Hanging Rock" ~ xD
Salomea

Re: Magda M.

Post autor: Salomea »

„Allo Allo!” również lubię. Jeszcze zapomniałam o wspaniałej pani Bukiet vel. Żakiet, czyli o uroczej Hiacyncie z „Co ludzie powiedzą?” też ją uwielbiam. :kocha: Kiedyś jak byłam młodsza również namiętnie zaczytywałam się w powieściach Agathy Christie. :rozowe: :D :D
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magda M.

Post autor: trujaca »

"Allo, Allo!" jest juz chyba kultowym serialem, ostatnio chcialam kupic sobie ktoras serie na dvd, ale cena mnie powalila. Hiacynta tez byla swietna, chociaz czasem czulam sie zazenowana, bo jej zachowanie niewiele roznilo sie od zachowania tych prawdziwych Hiacynt (Hiacyntow? :D:mrgreen: ) ;)
Skoro mowa o angielskich serialach, to powinnam chyba wspomniec o "Czarnej Zmiji" z Rowanem Atkinsonem w roli glownej. Na pewno wiekszosc kojarzy tego pana jako Jasia Fasole - na cale szczescie (nienawidze Jasia Fasoli) "Czarna Zmija" prezentuje soba inny typ angielskiego humoru ;)

Sa jeszcze dwa inne seriale, ktore kiedys pokazywane byly w BBC, a ktore bardzo lubie, niestety znam tylko angielskie tytuly. Pierwszy to "Absolutely fabulous" opowiadajacy o dwoch samotnych kobietach w srednim wieku, strasznych snobkach i ekscentryczkach. Nie jest to moze humor najwyzszych lotow, ale przekonalam sie do niego. Podobno to byl serial kultowy w kregach mniejszosci seksualnych - od bohaterek zapozyczano wszystko, od stylu ubierania sie po sposob zachowania oraz odzywania sie - przynajmniej tak bylo w krajach, gdzie odbiera BBC ;)
Oto link do zdjecia bohaterek:
http://perso.orange.fr/lmds/images/abso ... bulous.jpg

Serial "Nighty night" natomiast jest juz czarna komedia, w ktorej bohaterka od samego poczatku wystepuje, jako wcielone zlo ;) Moze ktos widzial, a jesli nie to polecam wszystkim lubiacym angielskie seriale ;)
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Awatar użytkownika
Prozalinka
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 25 wrz 2006, 11:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Magda M.

Post autor: Prozalinka »

Faktycznie Hiacynta była fenomenalna :mrgreen: a oglądanie jej w akcji frapujące ;3 zwłaszcza, że przypominała 80% moich sąsiadek xD choć była od nich znacznie sympatyczniejsza x3

Stacja BBC w ogóle produkuje znakomite, ba w większości już kultowe seriale :rozowe: . Zwłaszcza przepadam za ich ekranizacjami powieści Jane Austen ^__^ a największy sentyment mam do „Dumy i Uprzedzenia” ^_^ która to adaptacja wśród wielbicieli prozy Jane Austen uchodzi za kanoniczny wyznacznik wszelkich ekranizacji ^^

Z prawdziwą pompą a zarazem smakiem produkuje seriale również stacja HBO („Anioły w Ameryce”, „Rzym”, „Trawka”, „Sześć Stóp Pod Ziemią”, „Carnivale”, „Rodzina Soprano”) ogląda się je z autentycznym zaciekawieniem choć do tej pory żaden jednak na dłużej jakiejś szczególnej sympatii we mnie nie wzbudził ^,^” niemniej na tle średnio wyrafinowanych papek „Made in USA” wypadają nad podziw świeżo :wink:
"All that we see or seem
Is but a dream within a dream"
~ Edgar Allan Poe "A Dream Within A Dream" => Joan Lindsay "Picnic at Hanging Rock" ~ xD
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Magda M.

Post autor: ewutek »

Dobra wiadomość dla miłośników "Latającego Cyrku...", na TV4 wkrótce wszystkie odcinki :D
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magda M.

Post autor: trujaca »

Fajnie, że nie mam telewizora :? :x :evil:
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Salomea

Re: Magda M.

Post autor: Salomea »

ewutek pisze:Dobra wiadomość dla miłośników "Latającego Cyrku...", na TV4 wkrótce wszystkie odcinki :D
Nareszcie. :kocha: :kocha: :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magda M.

Post autor: trujaca »

Salomea, nagrasz mi? :D :mrgreen: :D
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Salomea

Re: Magda M.

Post autor: Salomea »

Jasne, może być na kasetę magnetofonową? :wink: :mrgreen: :wink:
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magda M.

Post autor: trujaca »

Widzę, że lubujesz się w wyrafinowanych torturach. Jesteś okrutna! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


;) :mrgreen:
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Salomea

Re: Magda M.

Post autor: Salomea »

Bynajmniej, wolę proste i okrutne tortury. :twisted: :wink: :mrgreen: :mrgreen:
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Magda M.

Post autor: ewutek »

O proszę, Salomea pokazała swoje prawdziwe oblicze :twisted: :wink:
Salomea

Re: Magda M.

Post autor: Salomea »

ewutek pisze:O proszę, Salomea pokazała swoje prawdziwe oblicze :twisted: :wink:
Zaledwie część Ewutek. :twisted: :P :wink:
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Magda M.

Post autor: ewutek »

Moje prawdziwe oblicze chyba nigdy się nie ujawni, zbyt jest tchórzliwe :shock:
ODPOWIEDZ