kot :-)

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Blee, jak ja dawno kota nie miałem w ręku :roll: Ogółem to miałem chyba z cztery przez całe życie i każdy z nich zaginał w niewyjaśnionych okolicznościach :xmrgreen:

Koffee pisze:a KitKat na lędźwiowym odcinku kręgosłupa.
Po łacińsku bitte :!:
Czczony nie tylko w Chinach
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Koty, koty, koty :xmrgreen: uwielbiam koty, takie małe puszyste mruczące kulki, ale mam opozycję w domu i nie da rady przygarnąć takiego stwora, a znalazłam już nawet imię - "Zbyszek"... Ogółem lubię jak mruczą to jest takie przyjemne... i jak ocierają się o nogi albo kładą się obok :D Jak na razie posiadam tylko małego kto-surykatko-chomiko-psa :wink: ...
Po łacińsku bitte :!:
brrr... brzmi jak profesor :shock:
pars lumbalis columnae vertebralis...
Obrazek
Mariko
pASibrzuch
Posty: 204
Rejestracja: 20 lut 2009, 23:40

Post autor: Mariko »

tez uwielbiam koty,sa cudowne :) szczegolnie jak mrucza :D :)
Awatar użytkownika
picardie00
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 17 maja 2009, 08:28

Post autor: picardie00 »

daisy pisze:Wyglada na to, ze preferuje uposledzone koty :lol: :mrgreen:

moj Franus nie byl uposledzony:D:D ale skoro inni tak uwazaja to tak jak Daisy lubie koty z defektem:D
Kacha
łASuch
Posty: 194
Rejestracja: 13 lip 2009, 08:48
Lokalizacja: Gdzieś z ciemności otoczającej Twój umysł

Post autor: Kacha »

Tak to jest istota której potrzebuje.Kot. Będę miała do kogo wracać.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Ja rozumiem, bo jestem już dużą dziewczynką, ale ciągle jest mi ciężko pogodzić się z tym, że miłe, słodkie, kochane kociaki przechodzą przez Tęczowy Most. Od dwóch dni analizuję na okrągło, czy to jest moja wina, że Cynamon odszedł. A w mojej głowie wojna myśli niespokojnych. Czy powinnam go oddawać, czy poszedł w dobre ręce, czy ten ktoś zrobił wszystko, żeby go uratować? Znam odpowiedzi na te pytania (trzy razy tak) ale dręczę się nadal. :cry:
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Dziś Światowy Dzień Kota. Z tej okazji wrzucę tekst na temat:

"Tajemnice kociego serca

Kto raz spróbował, jak to jest mieć kota… w domu, ten nawet nie potrafi sobie wyobrazić, że można żyć bez tego dostojnego, niezależnego, tajemniczego i może trochę magicznego zwierzaka.

Najlepiej, jak w domu są co najmniej dwa koty (lub więcej). Wtedy relacje koty – ludzie nabierają właściwych proporcji, bo chociaż kot w zasadzie nie jest zwierzęciem stadnym, kontakty z osobnikami swojego gatunku są dla niego niemal tak ważne jak więź z człowiekiem.
Nie da się ukryć, że koty kochają nas, ludzi, całym swoim kocim sercem, w sobie tylko właściwy koci sposób. Wrodzony takt i powściągliwość nie pozwalają kotu głosić swojej miłości do człowieka całemu światu. On wyraża swoje uczucia dyskretnie i po cichutku. Najwyżej miauknie.
Czy Państwo w ogóle zauważyli, jak cichym stworzeniem jest kot? Jak on nas wita, gdy wracamy z pracy! Ile uczucia jest w tym ocieraniu się o nasze nogi i radosnym mruczeniu.
Nikt tak jak kot nie potrafi przytulić się i ukoić nasz system nerwowy, gdy jesteśmy smutni, zdenerwowani i zestresowani. Bezbłędnie znajdzie u człowieka chore miejsce i źródło fizycznego bólu, zrobi z siebie okład i wyciągnie złą energię.
A dzielenie się z nami najsmaczniejszym kąskiem, czyli upolowaną zwierzyną? Przecież kot wie, że z człowieka żaden łowca i usiłuje wyrównać mu ten niedostatek, składając z dumą u stóp swojej pani tłustą mysz.
Kota trzeba przepisywać na receptę ludziom starszym i samotnym. Wypełni pustkę i przywróci chęć do życia, odgoni niepotrzebne myśli o tym, co nieuchronne…
Wdzięczni za to wszystko uczyniliśmy koty bohaterami wielu książek, filmów i nawet jednego musicalu.
A oto wyniki rankingu na najbardziej popularnego kota w literaturze i filmie, który przeprowadziłam wśród przedstawicieli trzech pokoleń:
Bardzo wiekowi seniorzy – kot z baśni Andersena „Kot w butach”, który pomógł swemu panu zdobyć rękę księżniczki i majątek.
Mniej wiekowi seniorzy i średnie pokolenie – Behemot, kot z powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”, sługa szatana, łotr, karciarz, kpiarz i prześmiewca. Najbardziej magiczny kot na świecie.
Młode pokolenie – Klakier, rudy kot Gargamela, mruczący często ludzkim głosem, polujący bezskutecznie na małe, apetyczne smerfy – z kreskówki i komiksu „Smerfy”.
Gwoli ścisłości nadmienię, że wśród młodzieży jeden głos, za to wysoki (2 m i 2 cm wzrostu) stanowczo optował za artystką, która wcieliła się w rolę seksownej kocicy Victorii w musicalu „Koty” Andrew Lloyda Webbera, granym w warszawskim teatrze Roma.
Bogumiła Śpiewakowska"
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Dziwne, że nie ma Bonifacego i Filemona. Ja stawiałabym na nich :).
http://www.youtube.com/watch?v=TeFX5uEia4U
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Brakuje jeszcze mnóstwa kotów!
A kot z "Alicji w Krainie Czarów" ze swoim zniewalającym uśmiechem?
A kot Schrödingera jednocześnie żywy i martwy?
A kot niani Ogg, postrach ludzi i zwierząt?
A kot leniwiec - Garfield?
A Rademenes, który swoją rolę w "Siedem życzeń" przypłacił życiem?
A paskudny rudzielec Krzywołap Hermiony?
A kot z reklamy Play?
A kobieta - kot?

"Człowiek oswoił kota, bo zawsze chciał pogłaskać tygrysa" - niestety, nie wiem, kto to powiedział.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Polecam cudne wiersze Franciszka Klimka wydane w jednym tomiku " Gdy kot przebiegnie Ci drogę".
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Dla mnie kultowy jest Zonk z "Idź na całość". W ogóle nie czaję, jak można go pominąć. Wstyd i hańba :>
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Hotarubi
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:58
Lokalizacja: Fabryka lalek

Post autor: Hotarubi »

Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

http://www.youtube.com/watch?v=GAaH_HlU ... re=popular

Film przedstawia kota, który udziela pierwszej pomocy drugiemu kotu.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Hotarubi
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:58
Lokalizacja: Fabryka lalek

Post autor: Hotarubi »

urtika pisze:http://www.youtube.com/watch?v=GAaH_HlU ... re=popular

Film przedstawia kota, który udziela pierwszej pomocy drugiemu kotu.

Popłakałam się ...
Ckliwy prestidigitator Todoregaldowerdadero do bufeciku mknie po buteleczkę spirytusiku najwydestylowaniuchniejszego dla reżysera Laubzegi który wyreżyserował przeintelektualizowane, przeliteraturalizowane, przekarykaturalizowane dzieło pod tytułem "Bichum bała bomba buła gochamba"
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

urtika pisze:http://www.youtube.com/watch?v=GAaH_HlU ... re=popular

Film przedstawia kota, który udziela pierwszej pomocy drugiemu kotu.
wzruszyć się nietrudno
Czarno to widzę...
ODPOWIEDZ