Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Post autor: ivi »

To Szczecin coś potrafi zrobić? :roll:
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Właśnie niedawno wróciłem z kina, gdzie oglądałem "Wszystko co kocham". Niewiele jest filmów, które na mnie takie wrażenie zrobiły. Polecam gorąco! :kocha:
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Changeling - bardzo dobry dramat. Świetna historia poddająca w wątpliwość wiele szczytnych idei, którymi rzekomo kierują się Amerykanie. Do tego naprawdę dobra gra Angeliny Jolie i Malkovicha. Polecam.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

W końcu pojawiła się jakaś polska komedia, której nie musimy się wstydzić (tak jak np. "Ciacho", "Lejdis" i inne takie tam). Nie, nie pogardzam komediami romantycznymi, ja po prostu czuję obrzydzenie.
Oczywiście pomijając klasykę gatunku, świętości typu: "Vabank", "Vabank II", "Kingsajz" i tak dalej, spod ręki mistrza Machulskiego wyszło coś godnego uwagi, czyli "Kołysanka".
Od czasów "U Pana Boga za piecem" (dwie kolejne części są słabe, moim zdaniem) nie widziałam tak dopracowanego filmu.
Mam specyficzny gust i jeszcze bardziej specyficzne poczucie humoru, ale mnie się podobało i to bardzo. Dawno nie wyszłam z kina z takim: łał, ja chcę jeszcze raz.
Po pierwsze primo: zobaczyć w zimie środek lata, choćby tylko na dużym ekranie, posłuchać szumu drzew, zobaczyć te niesamowite barwy, krajobrazy, czerwoną kulę zachodzącego za lasem słońca i coś innego niż tylko hałdy śniegu, to już jest coś. Prawie czułam zapach łąk, pól, jezior, mrrr... Zdjęcia - rewelacja.
Po drugie primo: muzyka. Taka z pazurem, taka zapuszczająca się w duszę. (Harfa - największe moje zaskoczenie).
Po trzecie primo: gra aktorska. Dzieci grają świetnie, dorosłym sławom też niczego nie brakuje. Kocham takie klimaty, jakbym była u siebie w pracy na wsi. A żona listonosza przebiła wszystkich. Jest do złudzenia podobna do matki jednego z moich dzieci. Jako jedyna wybuchnęłam w kinie śmiechem na jej widok. (Nie przejmuję się tym, ciemno było.)
Po czwarte primo: Fabuła. Zabawna, ale nie tak głupkowato, tylko z przymrużeniem oka.
Po piąte primo: Kostiumy - rewelacja. Już wiem, za kogo chcę się przebrać następnym razem. Za wampira.
Po szóste: przesłanie. Nawet ze złej sytuacji, można wyciągnąć dla siebie coś dobrego. Pozornie tragiczne położenie więzionych postaci obraca się na ich korzyść, każde z nich po całym zajściu zmienia swoje życie na lepsze, czyli robi to, czego zawsze pragnął.
Polecam. Niekoniecznie z kubłem popcornu karmelowego, ale stanowi on miły dodatek.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Obejrzałem w końcu "Okuribito" ("Pożegnania"), na które od miesiąca się wybierałem... Film dobry, zwłaszcza pierwsza połowa, bo w drugiej zrobił się trochę zbyt sentymentalny jak na mój gust - ale ze względu na ciekawe ujęcie tematu, sporo humoru i bardzo atrakcyjnego aktora grającego główną rolę, polecam ;)
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Ktoś moze kojarzyc film o pasazerach samolotu ktorzy utkneli w czasoprzestrzeni? :roll:
Film stary i to zadne utkniecie na wyspie czy cos podobnego lecz to bylo chyba na lotnisku :P

Moze isredni film ale chcialbym sobie go odswierzyc ;)
Awatar użytkownika
Prozak
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:19
Lokalizacja: GZM

Post autor: Prozak »

@up wiem o jaki film Ci chodzi, jakieś dziwne stwory zjadają planetę, btw czy to nie jest jedna z ekranizacji książki Kinga?
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2010, 09:02 przez Prozak, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyż? Najlepiej płonący...
Awatar użytkownika
Koffee
łASiczka
Posty: 316
Rejestracja: 27 wrz 2009, 18:40
Lokalizacja: przyległości gdańskie

Post autor: Koffee »

Wiem o jaki film chodzi ^^ Tytułem jest właśnie nazwa tych stworów... Kojarzy mi się z Kordylierami ;) ale naprawdę są to Langoliery.
To oszpeć mnie... oszpeć mnie miły. Utnij mi język. Jakoś zmogę. Utnij mi język, żebym nie miała pokusy odzywać się do nikogo.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Dzieki :mrgreen:

To ten :serce:
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Zamierzam obejrzeć "Czarnego łabędzia" z uwagi na to,że reżyserem jest ten sam facet od" REQUIEM ZE SNU".
Gatunek też fajny:thriller psychologiczny.
Ubolewam tylko ,że głowną rolę zagrała Natalie Portman.
Widział ktoś?

Obrazek
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

motylciemny napisal:
Ubolewam tylko ,że głowną rolę zagrała Natalie Portman.
o a to dlaczego ja ja lubie (leon zawodowiec, v for vendetta)

filmy ktore zrobily na mnie wrazenie ostatnimi laty i ktore szczerze polecam: nordwand, saints & soldiers,
when trumpets fade, centurion, najnowsza odslona sherlocka holmes'a, a najbardziej film rosyjski (dla nas jak najbardziej aktualny) 9ta rota.
hej
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Honzol pisze: o a to dlaczego ja ja lubi (leon zawodowiec, v for vendetta)
Nie lubię jej jako osoby,aktorką pewnie jest dobrą :)
Awatar użytkownika
Hotarubi
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:58
Lokalizacja: Fabryka lalek

Post autor: Hotarubi »

A ja polecam film Path Adams- piękny film z przesłaniem, główną rolę gra Robin Williams, film jest cudowny opowiada o nadziei, miłości do ludzi, walce z przeciwnościami, do tego jest zabawny. Nakręcony został na prawdziwych faktach, fajnie, że tacy ludzie jak w tym filmie istnieją :D
Ckliwy prestidigitator Todoregaldowerdadero do bufeciku mknie po buteleczkę spirytusiku najwydestylowaniuchniejszego dla reżysera Laubzegi który wyreżyserował przeintelektualizowane, przeliteraturalizowane, przekarykaturalizowane dzieło pod tytułem "Bichum bała bomba buła gochamba"
Libra

Post autor: Libra »

Motylciemny pisze:Zamierzam obejrzeć "Czarnego łabędzia"(...)
Widział ktoś?

widział. Jak dla mnie łabądek jest interesujący, ale gdybym to ja była reżyserem ugryzłabym wątek z całkiem innej strony ;)
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

na kino.pl zaczela sie wlasnie hydrozagatka :D
dla asow pozycja obowiazkowa :wink:
logout
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
ODPOWIEDZ