Słówko"seksowny"

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Słówko"seksowny"

Post autor: clouds clear »

Hehhh, a co sądziecie o przymiotniku" seksowny"?Właśnie przeglądałam sieć, i zauważyłam nagłówek artykułu (czy jak to tam nazwać :mrgreen: )
"seksowne bojowniczki" :aven: :aven: Czy to aby przypadkiem nie jezt zbyt nadużywane słówko?I w zasadzie o czym to ma przesądzać?Czyżby ludzie do tego stopnia zdziczeli, że wyznacznikiem jakiejkolwiek wartości , tudzież reklamą jest określenie "seksowny"? :?
Tzn, niech sobie to słówko itnieje , ale za jakiś czas pojawi sie "seksowne mydło", albo "seksowne skarpety", to chyba lekka przesada :| :mrgreen:
Awatar użytkownika
maneki neko
ciAStoholik
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: maneki neko »

nigdy nie rozumialam co znaczy seksowny! ;_; moze ja naprawde jestem aseksualna...
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: clouds clear »

No właśnie , to takie idiotyczne określenie.Według LPR-u , pewnie powinno to brzmieć"rozpłodowy" :mrgreen: :twisted: :roll: :roll: :roll: :aven:
"jaka rozpłodowa bluzka" :aven: :aven: :aven:
ooooooożeszzzzzzzzz, w jakim my świecie żyjemy... :lol:
Awatar użytkownika
GwiazdoOKa
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2006, 21:20

WSZYSTKO JEST BEZsexu :))

Post autor: GwiazdoOKa »

to pojęcie bardzo względne, każdy interpretuje je na swój sposób...
choćby na przykładzie -bożyszczy kobiet-aktorów... jedne wzdychają do 'boskiego' Brad'a Pita, a inne znowuż do di Caprio :) Mnie ten problem nie spędza snu z powiek(bom AS), więc idę spać... i tyle :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Gizmo »

Dla mnie "seksowny" to dokladnie to samo co "bardzo atrakcyjny" albo "zwiekszajacy atrakcyjnosc", ewentualnie "pobudzajacy erotyczna wyobraznie". Slowa "atrakcyjny", "zmyslowy" czy "upiekszajacy" juz sie zuzyly w reklamie i nie robia wrazenia, wiec coraz czesciej uzywa sie tego "niegrzecznego" zamiennika. Nawet mydla, dezodoranty czy inne skarpety moga byc sexy - to slowo nie straci mocy, poki zyja seksualni ludzie :wink:.
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: trujaca »

Nie lubię tego słowa. Jest zbyt często stosowane w odniesieniu do czegos powszechnie aprobowanego, co "każdy" chciałby mieć, a nie ma; coś w stylu nieosiągalnego dla zwykłego, szarego człowieka. Nie określa się mianem seksownej kobiety idącej po ulicy, nawet jeśli ta jest atrakcyjna; seksowna będzie znana aktorka i jej buty, czy markowa bielizna. Dlatego słowo to nie znaczy dla mnie nic, jest puste i w żaden sposób nie kojarzy mi się ze zmysłowym erotyzmem, który doceniam.
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: WendyKroy »

Czasem slysze jak kboieta mowi, ze dla niej seksowne jest macierzystwo :shock:
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Kuba »

Gizmo pisze:Dla mnie "seksowny" to dokladnie to samo co "bardzo atrakcyjny" albo "zwiekszajacy atrakcyjnosc", ewentualnie "pobudzajacy erotyczna wyobraznie". Slowa "atrakcyjny", "zmyslowy" czy "upiekszajacy" juz sie zuzyly w reklamie i nie robia wrazenia, wiec coraz czesciej uzywa sie tego "niegrzecznego" zamiennika. Nawet mydla, dezodoranty czy inne skarpety moga byc sexy - to slowo nie straci mocy, poki zyja seksualni ludzie :wink:.
No właśnie chyba oto chodzi.
Ja bardzo często używam seksowny czy sexy. Naprzykład "Hmm... ten sos do pierożków jest bardzo seksowny" czyli smaczny. :wink:

Natomiast czy myślicie że udałoby się zdefiniować słowo 'aseksowny/na'? Naprzykład:

Seksowne: pomalowane paznokcie u nóg
Aseksowne: ciepłe skarpety

Seksowny: człowiek który wzbudza porządanie okazując swoje ciało
Aseksowna: osoba, która przyciąga do siebie innych przez ukazanie swojego intelektu i ciepła
Salomea

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Salomea »

Nigdy w życiu nie kupię seksownych skarpet, trzeba walczyć z seksualnym systemem ( oczywiście żartuję :mrgreen: ). Nie przypominam sobie, żebym używała słowa „seksowny” określając coś, czy kogoś, a reklamy w których nadużywa się tego wyrazu nie robią na mnie wrażenia.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Gizmo »

Kuba pisze: Seksowny: człowiek który wzbudza porządanie okazując swoje ciało
Aseksowna: osoba, która przyciąga do siebie innych przez ukazanie swojego intelektu i ciepła
To chyba nie dziala tak, ze jak ktos sie troche rozbierze to w oczach ogolu staje sie seksowny. Kiedys mialam na sobie gruby sweter z golfem a kolezanka walnela tekst, ze wygladam sexy- co najdziwniejsze, mowila serio :lol:.
A osoba seksowna moze przyciagac ludzi rowniez przez swoj intelekt i cieplo.. Mysle, ze nie warto sie w to wglebiac :wink:.
Kuba pisze:Seksowne: pomalowane paznokcie u nóg
Aseksowne: ciepłe skarpety
Niby tak, ale jakis fetyszysta welnianych skarpet moglby sie z tym nie zgodzic :lol:
Ktos pamieta ten stary filmik z MTV? :arrow:Jukka bros - sexy dance move :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Kuba »

Może i tak. Pewnie za każdym razem wszystko co nie jest seksowne byłoby aseksowne.

Może w ten sposób:

Aseksowna: osoba która czuje się pewnie, jest szczęśliwa i dumna z tego że jest aseksualna, i która się ze swoją aseksualnością nie ukrywa.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Gizmo »

Kuba pisze:Aseksowna: osoba która czuje się pewnie, jest szczęśliwa i dumna z tego że jest aseksualna, i która się ze swoją aseksualnością nie ukrywa.
Troche przekombinowana ta definicja :P. Okreslenie "aseksowny" odnosi sie chyba raczej do wygladu a nie wnetrza czlowieka - wiec nie ma tu znaczenia orientacja, duma, uczucie szczescia itd..
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Uluru »

Czy to aby przypadkiem nie jezt zbyt nadużywane słówko?I w zasadzie o czym to ma przesądzać?Czyżby ludzie do tego stopnia zdziczeli, że wyznacznikiem jakiejkolwiek wartości , tudzież reklamą jest określenie "seksowny"?
Dlatego słowo to nie znaczy dla mnie nic, jest puste i w żaden sposób nie kojarzy mi się ze zmysłowym erotyzmem, który doceniam.
Właśnie! Modne i nadużywane, głównie za sprawą reklam, słowo. A modne słowa/wyrazy są bardzo pojemne treściowo, czyli znaczą wszystko i nic. Na dodatek zaczynają być używane w wypowiedziach bez względu na ich treść, mówiąc prościej "od czapy" i dosłownie wszyściutko może być seksowne. Coś podobnego jest z modnymi młodzieżowymi ekspresywizmami typu cool, odlotowy, z...bisty.
"jaka rozpłodowa bluzka"
- super :idea:
Czasem slysze jak kboieta mowi, ze dla niej seksowne jest macierzystwo Shocked
- +0wc4l3 l\l1E j3$+ z@b4wl\l3!!! :mrgreen:

Seksowne pozdrowionka wszystkim seksownym osobnikom na aseksownym forum
Uluru
Obrazek
Salomea

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: Salomea »

Uluru pisze:Seksowne pozdrowionka wszystkim seksownym osobnikom na aseksownym forum
Dziękuję za seksowne pozdrowionka, w tak seksowny dzień nawet pogoda jest sexi. :mrgreen: Seksowne pozdrowionka i dla Ciebie Uluru. :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: S³ówko"seksowny"

Post autor: clouds clear »

A ja jestem dziś tak seksownie wściekła, że dla bezpieczeństwa swojego i innych będę się lansować w domu :evil: :evil: :mrgreen: :wink: (lansować się , kolejne trendy :wink: słówko :mrgreen: )
ODPOWIEDZ