Identyfikacja osób aseksualnych

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Prozak
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:19
Lokalizacja: GZM

Post autor: Prozak »

Mr White pisze:Heteroprzytulaśni, Viljar ; odmawiacie swoim partnerom, czy w ogóle nie dopuszczacie się związków?
to może ja wyjaśnię jak rozumiem "heteroprzytulaśność" - nie przeszkadza mi kiedy mam ją potrzymać za rękę, objąć, cmoknąć. Związki? Czemu nie, z dziewczyną o podobnych preferencjach. Jednak bardzo nie lubię z kimś spać w jednym łóżku (bez podtekstów) - nie dość, że się nie wyśpię to jeszcze moja granice są naruszone, więc nie wiem jak miałby wyglądać mój związek "na stałe"
Krzyż? Najlepiej płonący...
zamyślona
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2010, 23:00
Lokalizacja: z daleka;) k-p

Post autor: zamyślona »

Prozak miałam podobnie z łóżkiem. sama świadomość, że ktoś obok mnie śpi nie pozwalała mi normalnie wypocząć (teraz jakoś mi to samo przeszło)
odnośnie tematu nie jestem pewna swojej (a)seksualności.
we wcześniejszych wiadomościach kilka osób deklarowało swoją niechęć do szufladkowania i nadawania sobie etykietek. ja natomiast chciałabym móc określić się, bo czasami bardzo męczy mnie ta niepewność.
w tej chwili mogę powiedzieć jedynie tyle, że seks nie jest dla mnie najważniejszą wartością i teraz mógłby dla mnie nie istnieć.
nie wiem jednak jak będzie za jakiś czas.
Awatar użytkownika
Mr White
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 5 lut 2010, 11:58

Post autor: Mr White »

Naprawdę chciałbym koło siebie mieć takiego kolesia- aseksualistę.
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Mr White pisze:Naprawdę chciałbym koło siebie mieć takiego kolesia- aseksualistę.
Ja też.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Jednak bardzo nie lubię z kimś spać w jednym łóżku
Ja nie wiem jak to by byl ow realu ale gdy sam spie to tylko tworze obraz ze ktos mnie obejmuje i tak z kims zasypiam... nic wiecej :roll:
Awatar użytkownika
Mr White
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 5 lut 2010, 11:58

Post autor: Mr White »

Marchewa, ja mówiłem o kumplu, a nie jakichś homoromantycznych guścikach.
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

I tak to odebrałam.
Awatar użytkownika
Sznycel
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Poznań/PMI

Post autor: Sznycel »

Hmmm sama nie wiem ... lubie sie przytulac i całowac trzymac za rece ,ale jesli chodzi o sex to nie mam potrzeby by sie kochac. Sex nie sprawia mi przyjemnosci, wg. mnie moglby nie istnieć, akt ten jest w mojej opini obrzydliwy i nie rozumiem jak możne sprawiać przyjemność. Bez obrazy dla panów ale narządy rozrodcze mężczyzn sa ... ble? :roll: Jestem heterosexualna i moj asexualizm polega na obrzydzeniu i obojętności sexualnej, lecz tak naprawde reszta jesli chodzi o kontakty damsko meskie mi nie przeszkadza. Czy zatem jest to forma asexualizmu?
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Aseksualizm NIE polega na odczuwaniu obrzydzenia do seksu, czynności seksualnych czy narządów rozrodczych.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Agnieszko pewnie chodzi ze do penwego ogolnego stopnia sam sex jest obojetny dla niektorych osob ale myslenie szczegolami co sie tam dzieje jak i itd. sprawia niektorym osobom obrzydzenie tym bardziej ze narzad meski ma 2 funkcje :shock: :shock: .
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Keri pisze:ale myslenie szczegolami co sie tam dzieje jak i itd. sprawia niektorym osobom obrzydzenie tym bardziej ze narzad meski ma 2 funkcje :shock: :shock: .
No i? Obrzydzenie do seksu i ciała ludzkiego świadczy o jakimś problemie.
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Czasami człowiek patrzy na karalucha choćby w TV, to sobie myśli - ależ to obrzydliwe. A my wcale ładniejsi nie jesteśmy.

O ile mógłbym powiedzieć o facecie, że jest przystojny, tak nie wyobrażam sobie "się w nim zakochać". I to nie jest dyskryminacja innych związków. Zwyczajnie mnie to odrzuca.

I szczerze, ani w swoim, ani w niczyim ptaszku nie widzę nic ładnego. To chyba nie miało być ładne, tylko użyteczne. Sposób użycia zależy od upodobań. Popieram Sznycel.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

No sorry, ale jest różnica pomiędzy nieuznaniem czegoś za ładne a obrzydzeniem w stosunku do tej rzeczy/części ciała.

Nie pieję z zachwytu nad każdym elementem ludzkiej anatomii obu płci, ale na widok nagiego mężczyzny czy nagiej kobiety nie krzyczę ze wstrętem i nie spluwam przez lewe ramię. Jeśli kogoś ludzkie ciało napawa obrzydzeniem czy wstrętem, no to mimo wszystko będę się upierać, że ta osoba ma jakiś problem. Obrzydzenie i wstręt to zupełnie coś innego niż obojętność.
zamyślona
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2010, 23:00
Lokalizacja: z daleka;) k-p

Post autor: zamyślona »

zgadzam się z Agnieszką. uważam, że tak jak obojętność może być zupełnie naturalna, tak wstręt czy obrzydzenie takie nie jest i musi z czegoś wynikać (jak to Aga napisałaś- problem).
pozwólcie, ze zacytuję tutaj zdanie z pracy M. Burchart, wydaje mi się, że pasuje do Twojej sytuacji Sznycel
" ...Trzeba jednak wyraźnie odróżnić awersję seksualną i brak przyjemności seksualnej od aseksualizmu. Osoba z awersją seksualną odczuwa silną niechęć do jakichkolwiek treści seksualnych, natomiast osobie aseksualnej nie przeszkadza to, że inni uprawiają seks, jej to po prostu nie interesuje"
Awatar użytkownika
Sznycel
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 11 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Poznań/PMI

Post autor: Sznycel »

Bardzo przepraszam :):) Może źle to ujęłam ^^ Użyłam słowa "obrzydliwy" co nie oznacza ze puszczam pawia jak to widzę. Prawda to nie musi być ładne bo to służy innym celom. Porostu jak dajmy na to obejrzę film dla dorosłych to nie podnieca mnie to ... dwie sapiące osoby i facet wchodzący we mnie to nie szczyt moich marzeń. Skoro oni mają z tego przyjemność to super ciesze się ... :)

Seks jak już mówiłam do życia mi nie jest potrzebny i i mógłby nie istnieć. Cały świat kręci się wokół sexu przed moim domem jest bilbord reklamujący meble na którym jest goła laska ściągająca majtki. I generalnie nie przeszkadza mi to ze inni to lubią ale ja nie jestem nimi i ja nie mam ochoty na sex i na petting.
ODPOWIEDZ