kopanie pod sobą dołka

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: CloudninowaSWQ »

ja bym tak nie mogła mówić-cześć,jestem as!
Dla mnie to tajemnica życia i nie mogłabym o tym tak mówić,tym bardziej,że większość tego nie rozumie albo nie zna tego pojęcia. :|
A chciałabym poznać asa,dziś mogę to powiedzieć,dawniej w ogóle o tym nie myślałam,byłam sceptycznie nastawiona do mężczyzn,a teraz jak,odkąd przeczytałam,że i faceci są asami,to trochę tj mnie cos podkusiło,bo to tak jakbym 2 siebie znalazła(po części,nie mówię że w 100%)A zawsze tak sobie marzyłam jakby to super było,gdybym 2 siebie odnalazła(chodziło wtedy o przyjaciółkę)A co do partnera-nie wiem,można rzec,że za mało wiem w tym tem i jakoś trudno mi sobie to wyobrazić,siebie w związku,ale jak tak sobie myślę,wyobrażam sobie mój związek z asem,to nawet nawet ale kto wie moze zbyt idealizuje
Ola eR
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2008, 21:44
Lokalizacja: Cala Polska i okolice

Post autor: Ola eR »

Czesc :)

(Baaardzo dawno mnie nie bylo na forum, juz ze dwa lata, az sie zdziwilam, ze jeszcze moj login istnieje :P )

O mnie malo osob wie, ze jestem as, a ci, ktorzy wiedza (czyt. moj byly) uwazaja, ze takie cos jak "as" nie istnieje i problem tkwi w mojej psychice... :shock:
Człowiek musi czasem chorować. Chociażby po to, żeby poczytać. (Hagiwara Sakutaro)
...
"Polamane kwiaty, ktore zyja samotnie"
...
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: CloudninowaSWQ »

Wiesz,Olu eR tak powie każdy, w naszym forumowym języku,normalny.Taka reakcja u nich to norma,nie potrafią zrozumieć czegoś,co wykracza poza ich granice sensu,że tak powiem.I to mnie boli właśnie,bo ja jakoś potrafię zrozumieć i uszanować innych,nawet,gdy mamy sprzeczne natury czy zdania a oni właśnie nie,i to okropnie boli jak zacznę się w to zagłębiać.Po prostu za mały stopień zrozumienia,tu tkwi cały problem
Awatar użytkownika
Tiper
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:14
Lokalizacja: tu tyle butelek?!

Post autor: Tiper »

moze bede bezlitosny w tym co napisze ale chyba wszyscy wiemy jaki jest swiat wiec nie rozumiem tego zdziwienia. moze i niektorych to boli ale kazdy chyba wie ze musi sie z tym liczyc. podejmowanie wyborow ma takie same efekty - jedni sie z nimi zgodza inni ich nie zrozumieja a inni beda nimi gardzic. bycie asem to nie jest wybor - tak samo jak urodzic sie z biala albo czarna skora ale mimo ze nie mamy na to wplywu to i tak bedziemy oceniani przez innych czy pasujemy do ich wizji normalnego swiata czy nie.
"buckle up and lets take a ride
i want you to watch me commit a suicide
we're headed for a place in a dark land
in desperate search of that dark man..."
Geto Boys - I Just Wanna Die
Panna_Kolizja
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 9 cze 2010, 16:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Panna_Kolizja »

Całkowicie się z Tobą zgadzam Olu eR.
Dla ludzi aseksualność wydaje się być chorobą.
Moich znajomych początkowo oburzyła wiadomość, że istnieje coś takiego jak aseksualizm. Ale, że są wśród nich osoby homoseksualne, przedstawiłam im niemalże wykład na temat mojego aseksualizmu.
Skoro Oni walczą o prawo do miłości, czemu ja nie mogę walczyć o swoją miłość ? Zależy mi na duchowej więzi, nie na seksie.
Myślę, że zrozumieli.

Hmm, trochę odbiegłam od wątku.
Ciężko rozpoznać Asa, to fakt. Myślę jednak, że nie jest nas tak mało, jak się wydaje. Kiedyś nasza aseksualność musi wejść w progi "normalności" tak jak to jest z gejami i lesbijkami. Nie mówię, że panuje totalna tolerancja, ale na pewno większa świadomość.
Może kiedyś i my doczekamy się własnych klubów, a Ci aseksualni, którzy jeszcze się ze sobą nie pogodzili - wyjdą do nas.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Obawiam się, że homoseksualizm w dalszym ciągu postrzegany jest jako odstępstwo od normy nawet w krajach bardzo liberalnych pod tym względem.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Panna_Kolizja
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 9 cze 2010, 16:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Panna_Kolizja »

Dlatego napisałam o większej świadomości ;). Długo potrwa, zanim ludzie przywykną do odmienności. Nie od dziś wiadomo, że człowiek boi się tego, co nieznane.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Różnica jest taka, że w wypadku homoseksualizmu mówimy o orientacji. Przez sporą część społeczeństwa (w tym i przeze mnie hłe hłe) homoseksualizm to dewiacja, odstępstwo od normy. Jednak nadal obracamy się w kręgu seksualności, a więc w czymś zrozumiałym i oczywistym.
W wypadku aseksualności mowa o czymś zupełnie innym: mówimy nie o orientacji, ale o braku popędu, co jest dla znacznej większości ludzi nie do pojęcia. I w sumie nie dziwię się temu.
Wydaje mi się jednak, ze nawiązywanie do odmiennych orientacji jest tutaj nie do końca słuszne. Nie chodzi nawet o to, o co będę się upierał do grobowej deski, że aseksualność to nie orientacja, a miara wysokości popędu (czyli w tym wypadku - jego braku lub występowania w niewielkim stopniu). Aseksualność, jeśli jest nieakceptowana, to raczej w tym sensie, w jakiej nie akceptuje się singli. Człowiek, który nie zabiega o założenie rodziny, nie wiążący się z nikim jest nadal uważany za dziwadło. Myślę, że przez S-ów aseksualni są widziani właśnie jako single z wyboru, niż jako odmienna orientacja.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

mam podobnie jak założyciel tematu - pogubiony

jednak ja wciąż poszukuję - w realu
wciąż się zawodzę, ale się nie poddaję :wink:
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Przez sporą część społeczeństwa (w tym i przeze mnie hłe hłe) homoseksualizm to dewiacja, odstępstwo od normy.
Odnoszę wrażenie, że to 'hłe hłe' pełni pewną niezbyt sympatyczną funkcję w Twojej wypowiedzi. Chełpisz się z tego powodu?

Ciekawi mnie, o jakiej normie myślisz? O tej stworzonej przez niektóre społeczeństwa? Czy może o jakiejś innej?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

On się nie chełpi, tylko hłepi. Gdyby się chełpił, by napisał: "chełp, chełp" :P
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Są ludzie, którzy nie ukrywają, że są homo, a ja nie ukrywam, że jestem antyhomo ;) Poza tym hłepię się, że w czasach poprawności politycznej mam odwagę wyrazić własny pogląd, niekoniecznie dla innych wygodny ;)

Mówię o normie zarówno kulturowej, jak i, że tak ją nazwę, przyrodniczej.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Całe szczęście, że aseksualność jest stuprocentowo normatywna.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Mówię o normie zarówno kulturowej, jak i, że tak ją nazwę, przyrodniczej.
Zapewne wiesz, że homoseksualizm i biseksualizm są typowe dla wielu zwierząt.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

I o tym mowią nawet w telewizji ale bardziej homoseksualizm wród nawet owadów :P I to moim rodzice oglądali :P
ODPOWIEDZ