Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Ksi±¿ki

Post autor: Agnieszka »

Zgadza się, 47. A czemu ma nie czytać ostatniego, Gizmo? :>
Awatar użytkownika
maneki neko
ciAStoholik
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksi±¿ki

Post autor: maneki neko »

o moj boshe! O.O
Salomea

Re: Ksi±¿ki

Post autor: Salomea »

Ja dzisiaj zamierzam dalej przerabiać Pratchetta, tym razem zabieram się za „Dysk” i „Czarodzicielstwo”. :mrgreen: :rozowe:
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksi±¿ki

Post autor: Gizmo »

Agnieszka pisze:Zgadza się, 47. A czemu ma nie czytać ostatniego, Gizmo? :>
A Tobie sie podobalo zakonczenie? :-o Moim (i nie tylko moim) zdaniem to.. hmm.. splecenie fabuły z rzeczywistoscia bylo dziwnym i niepotrzebnym zagraniem ze strony autorki.
Awatar użytkownika
tainted_blood
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 3 paź 2006, 20:34

Re: Ksi±¿ki

Post autor: tainted_blood »

Michael Marshall Smith " Zmieniaki ".

Polecam. Bardzo wartościowa, nieklasyczna S-F, raczej social-fiction. No i pasjonująca akcja. Dobra, żeby się także trochę zdołować, hmmm...
To "lubię".
" Blood is black in the Moonlight !! "
Awatar użytkownika
maneki neko
ciAStoholik
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksi±¿ki

Post autor: maneki neko »

A tak z psychologicznych, to lubie czytac Karen Horney, ale wszystko, o czym pisze, widze u siebie, az mnie to przeraza XD
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Ksi±¿ki

Post autor: ewutek »

Przepadam za książkami dziwnymi, zwłaszcza z przestrzeni międzygatunkowej.
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Odkąd mam komputer, to czytam bardzo mało. Przed zakupem komputera w moim zwyczaju było nałogowe czytanie, ale nałóg internetowy nie lubi konkurencji. :diabel: :lol: Lubię szeroko pojętą fantastykę, książki i filmy o wampirach oraz książki o mafii (np. część twórczości Mario Puzo). Swoje niskie czytelnictwo zawsze sobie tłumaczę brakiem czasu, ale teraz tego czasu będę mieć więcej, więc może odkryję na nowo urok słowa drukowanego. :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Salomea

Post autor: Salomea »

dorosłe dziecko pisze:książki i filmy o wampirach
:kocha: :kocha: :mrgreen: :wink:
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Post autor: ewutek »

Zachęcona powszechnym entuzjazmem sięgnęłam po "Boga urojonego" R. Dawkinsa... cóż, brnę skrupulatnie acz sceptycznie. Książka na pewno spodoba się Salomei, Ant'kowi i Clouds - dlatego ją Wam polecam :mrgreen:
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Mnie się tam jednak wydaje, że Dawkins w swojej książce jedynie zbiera w całość i podaje w ładnej oprawie argumenty znane wszystkim ateistom. Dlatego nie zamierzam jej kupować. :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Post autor: ewutek »

To bardziej polemika z oponentami i rozkładanie na czynniki pierwsze każdego nonsensu próbującego być argumentem przemawiającym za tym, że Bóg istnieje. Najciekawsze, że autor zdaje się bardziej gardzić agnostykami niż kreacjonistami. :diabel:
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

ewutek pisze:To bardziej polemika z oponentami i rozkładanie na czynniki pierwsze każdego nonsensu próbującego być argumentem przemawiającym za tym, że Bóg istnieje. Najciekawsze, że autor zdaje się bardziej gardzić agnostykami niż kreacjonistami. :diabel:
To pewnie wynika z tego, że agnostyków ogólnie postrzega się jako niezdecydowanych w kwestii religijnej a podobno lepiej być zimnym lub gorącym niż letnim. :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Post autor: ewutek »

dorosłe dziecko pisze:agnostyków ogólnie postrzega się jako niezdecydowanych w kwestii religijnej a podobno lepiej być zimnym lub gorącym niż letnim. :wink:
Poza tym lepiej mieć jawnego "wroga", żeby wiedzieć jak z nim walczyć niż niezdecydowanego "sojusznika". I w tym punkcie nie dziwię się wściekłości autora, który chciałby mieć tych agnostyków po ateistycznej stronie. :)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Książki

Post autor: DZIEWICA8 »

A ja dziś nie czytam niczego, bo po pięciu latach ciągłego i nieustannego obcowania z literaturą piękną na studiach, mam już dość czytania na jakiś czas. Pamiętam to do dziś: ogromne listy lektur, egzaminy z literatury, prace roczne, praca magisterska. Brrrrr..... :? :? :?
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ