Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Bella Wildrose pisze:(...)jestem raczej osobą wyluzowaną, szaloną, itp. (...)
Uprowadzasz autobusy i robisz z nich ognisko przy pełni księżyca?
:mrgreen:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Jednak chodziło mi raczej o coś takiego, że załóżmy spisujesz sobie w głowie czy na kartce, że chcesz znaleźć: blondynkę, z długimi włosami, o zielonych oczach, szczupłą, naturalnie piękną, bez makijażu, z kolczykami byle nie wielkimi jak pięść kołami w uszach, itd. po czym zabierasz się za szukanie swojej miłości.
No pewnie. W sumie, moim zdaniem, takie podejście utrudnia znalezienie drugiej połówki i swojego szczęścia, ponieważ dana osoba ogranicza się stosując tego typu kryteria. Tak sobie myślę, że kiedy ,,wymarzona lalka'' zostanie już znaleziona, to będą jej przypisywane cechy pozytywne, które niekoniecznie odpowiadają prawdziwym cechom danej osoby. To takie jakby dodatkowe zapewnienia na poziomie podświadomym, że ten człowiek jest tym właściwym.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
MartusiQ
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2010, 16:08
Lokalizacja: WM

Post autor: MartusiQ »

zarówno boję się, jak i obrzydza mnie to. Kojarzy mi się z zwierzęcym instynktem samozachowawczym. A ja chcę w życiu czegoś więcej (;
'za oceanami fraz, upić marzeniami, zgubić czas, tańcząc ze wskazówkami śmiać mu się w twarz..'
Awatar użytkownika
Korat
ASiołek
Posty: 76
Rejestracja: 3 lip 2010, 22:43
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Korat »

Na pewno masz sporo racji w tym co napisałaś, nie generalizowałbym jednak tego. Myślę, że seks można uprawiać na wiele różnych sposobów , również w taki w którym najważniejsze jest zadowolenie partnera, a nie tylko realizowanie swoich egoistycznych pragnień.
"Słowa prawdziwe nie są piękne
Piękne słowa nie są prawdziwe."
Awatar użytkownika
hello_kitty
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 3 sty 2011, 18:18
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: hello_kitty »

Nie, zwyczajnie nie mają na niego ochoty :)
Chyba nie potrafię powiedzieć, że nie chciałabym Ciebie mieć.x3
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: panna_x »

Nie wiem, czy inni, a nie będę mówić za nich. Mogę powiedzieć za siebie, że tak.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: dimgraf »

A ja się nie boję.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2013, 13:15 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: zazu24 »

Zgadzam się z panną_x, ja również odczuwam pewien strach.
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: Falka »

Ja się nie boję tylko nie czuję aż takiej potrzeby.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: panna_x »

Ja się boję i trochę brzydzę- a ta mieszanka wiadomo, jak się przekłada na życie.
Najbardziej boję się konsekwencji, czyli potencjalnego zajścia w ciążę, czego bardzo, bardzo nie chcę. No i ogólnie mnie to odpycha, więc tak jest, jak jest.
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: migel »

Nie boję się, ale też mnie seks odpycha, zniechęca i ogólnie nie chcę tego robić - bo nie odczuwam potrzeby. Mogę się najwyżej bać, że nie podołam i nie zadowolę partnera/ki :D
Niania88
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2013, 01:18

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: Niania88 »

Ha!
Momentami czytam niektóre Wasze posty jak zapis moich własnych przemyśleń.
Zwłaszcza jeśli chodzi o instynkty, odruchy. Zawsze powtarzam, jak mantre ;), że dawno, daleko przed nami, ludzie dopiero co stanęli na dwóch nogach, nie potrafili ze sobą rozmawiać, nie mieli ognia, jedli surowe mięcho i mieszkali w jaskiniach,ale jak się rozmnażać- wiedzieli od razu.
To, że ludzi myślą o sobie jako o istotach wyższych od reszty fauny, kłóci się dla mnie z całą seksualną sferą, z popędami i pożądaniem. W życiu nie dam sobie wmówić, że jest to coś, czego nie możemy kontrolować.
Jeśli chodzi o strach przed seksem, przed samą... aktywnością;), to nie, nie odczuwam, zwyczajnie mnie to odpycha i może nawet obrzydza troszkę.
Większe przerażenie czuję przed faktem, że mogłabym zatracić siebie, robiąc to dla kogoś, wyłącznie po to żeby kogoś zadowolić, bo będzie mi na tej osobie zależeć. To największy strach.
Ratunkiem jest brak zaangażowania, który na dłuższą metę, wiadomo czym skutkuje.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2013, 13:15 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Niania88
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2013, 01:18

Re: Czy uważacie że ludzie Aseksualni boją się seksu?

Post autor: Niania88 »

Na pewno kultura miała na rozwój sfery seksualnej ogromny wpływ, ale czy instynkt można czemukolwiek poddać? Sam w sobie jest pierwotny i rozwinął się jako pierwszy, daleko przed kulturą, która teraz koloryzuje i wzbogaca w zasadzie wszystkie sfery.

Z przyjemnością się zgodzę, oczywiście generalizując, ale tego chyba nie trzeba z tego miejsca zaznaczać.
Wszelkie "dodatki" do seksu doszły wraz z rozwojem kultury i człowieka. Sama jednak nie potrafię tego w żaden sposób docenić, nie sprawiły one, że zaczęłam o tym myśleć jako o czymś lepszym od tego prehistorycznego przedłużania gatunku ;)

Twój przykład z jedzeniem jest trafny! Sama potrzeba przez wieki się nie zmieniła, z tym, że teraz mamy noże i widelce. Tak samo jest dla mnie z seksem.
ODPOWIEDZ