Inne orientacje seksualne

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Z tym że większość wyrażanych na forum poglądów nie potępia wielu bliskich mi osób...
Awatar użytkownika
FEMME
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2010, 21:33
Lokalizacja: z piekła rodem

Post autor: FEMME »

Czarny pisze:bo to szatańskie, a nie Boskie
jestem katolikiem
To z bardzo nieciekawej perspektywy pokazujesz katolicyzm...
Jak to - z jednej strony miłosierdzie do drugiego człowieka, a z drugiej strony pogarda?
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

tępię każdy seks przedmałżeński, nie tylko osób tej samej płci
Co rozumiesz pod pojęciem ,,tępić"? W jaki sposób przejawia się to tępienie? Przecież to brak tolerancji, a tolerancja nie toleruje nietolerancji :)
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Blv. pisze:Z tym że większość wyrażanych na forum poglądów nie potępia wielu bliskich mi osób...
A moze to jest tak, ze poglądy wyrażane na forum dotykają bliskich również innych forumowiczów? Blv, nie znamy ich przecież. Tu dotknęły akurat Twoich.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Wyrażanie poglądów to jedno, potępianie ludzi bądź ich orientacji, zachowań etc. to coś zupełnie innego i doskonale o tym Lizzy wiesz. A Czarny nie pierwszy raz wyraża swoje zdanie dość ostrymi słowami.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Ja tam niczego nie tępię, jeśli mają orientację homo czy bi, to ich sprawa. Natomiast nie chciałbym, żeby istniała możliwość zawarcia ślubu przez osoby tej samej płci. Chociaż nie na tyle, żeby ramię w ramię maszerować z moim kolegą z pracy - ONR-owcem ;)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

I właśnie dlatego ja wolę gadać o depilacji :P

No a tak na poważnie... Uważam się za katoliczkę, ale nie potępiam niczego. Może mi się coś nie podobać, może mnie coś razić lub zwyczajnie wku*wiać, ale potępiać może tylko Bóg.
(tak żeby nie było, że wszyscy katolicy są tacy straszni i źli :wink: )
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Viljar pisze:Natomiast nie chciałbym, żeby istniała możliwość zawarcia ślubu przez osoby tej samej płci.
Dlaczego?
Tzn. chodzi mi o to, w czym Ci to przeszkadza? Przecież z Tobą ślubu by nie brali :mrgreen:
Koni pisze:Uważam się za katoliczkę, ale nie potępiam niczego. Może mi się coś nie podobać, może mnie coś razić lub zwyczajnie wku*wiać, ale potępiać może tylko Bóg.
Koni - i właśnie o to mi chodziło - dobrze, że ktoś zrozumiał :P
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Ernest pisze:
tępię każdy seks przedmałżeński, nie tylko osób tej samej płci
Co rozumiesz pod pojęciem ,,tępić"? W jaki sposób przejawia się to tępienie? Przecież to brak tolerancji, a tolerancja nie toleruje nietolerancji :)
nie jestem tolerancyjny
nikt nie jest doskonały
toleruję to, jaki się ktoś urodził, ale nie wszystko to, co z tym jaki się urodził, robi
tępić, wg mnie znaczy: krytykować, ośmieszać, poniżać, otwarcie mówić o tym, co wg mnie jest normalne, podkreślać niemoralność tego, co tępię
Czarno to widzę...
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Czarny pisze:tępić, wg mnie znaczy: krytykować, ośmieszać, poniżać, otwarcie mówić o tym, co wg mnie jest normalne, podkreślać niemoralność tego, co tępię
Ośmieszać? Poniżać? Podkreślać niemoralność? A kim Ty jesteś w ogóle, że uzurpujesz sobie prawo do czegoś takiego? Ręce opadają.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

@Agnieszka, dlatego sprzeciwiam się legalizacji związków homoseksualnych, ze to jest nienaturalne. Dopóki homo zachowują swoje sekrety we własnym łóżku, mnie nie interesuje, co robią. Natomiast sprzeciwiam się wszelkim próbom zrównania tego z normalnymi związkami.

Czarnego natomiast będę bronił z jednego powodu: jako osoba wierząca, należąca do religii, która potępia czyny homoseksualne - sam - jako jej przedstawiciel - też ma do tego prawo. Poza tym sprzeciwiam się dyskryminacji homofobów, do których sam się zaliczam ;)

Podkreślam w razie czego raz jeszcze: dopóki homoseksualiści nie wychodzą na ulicę- jest mi obojętne, co robią, o ile ich czyny nie są sprzeczne z prawem i nie krzywdzą osób trzecich.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Tak, Agnieszko, wiem co to znaczy wyrażanie poglądów. Czarny wyraża je w taki sposób nazywając rzeczy po imieniu. I jakoś wydaje mi się, że w tym, co mówi nie jest odosobniony - prawda Viljar?;-)

Krytyka, poddawanie ocenie innych - chyba żaden człowiek nie jest od tego wolny. Może łagodzic je tak, aby nie zadrażniac, bądź płynąc zgodnie z prądem, ot, tak dla wygody życia. Czyż nie?
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Viljar pisze:@Agnieszka, dlatego sprzeciwiam się legalizacji związków homoseksualnych, ze to jest nienaturalne.
A ponoć w naturze występuje, ciekawe... Jest częścią natury, ale jest nienaturalne? Chyba coś tu nie gra :P
Viljar pisze: Dopóki homo zachowują swoje sekrety we własnym łóżku, mnie nie interesuje, co robią. Natomiast sprzeciwiam się wszelkim próbom zrównania tego z normalnymi związkami.
Wiesz, że wszystko to, co piszesz, można obrócić przeciwko aseksualistom? :P
Viljar pisze:Czarnego natomiast będę bronił z jednego powodu: jako osoba wierząca, należąca do religii, która potępia czyny homoseksualne - sam - jako jej przedstawiciel - też ma do tego prawo. Poza tym sprzeciwiam się dyskryminacji homofobów, do których sam się zaliczam ;)
Wytłumacz mi jak religia propagująca miłosierdzie względem bliźniego może jednocześnie cokolwiek tępić? Obstawiam, że to ludzki, a nie boski wkład :P
Viljar pisze:Podkreślam w razie czego raz jeszcze: dopóki homoseksualiści nie wychodzą na ulicę- jest mi obojętne, co robią, o ile ich czyny nie są sprzeczne z prawem i nie krzywdzą osób trzecich.
Tak, najlepiej zamknąć homoseksualistów w klatkach i żeby broń boże nie chodzili po ulicach trzymając się za rękę :P

Lizzy, ja nie mam nic przeciwko nazywaniu rzeczy po imieniu, ale w momencie kiedy sam Czarny pisze, że zamierza coś ośmieszyć lub poniżyć, to chyba mamy do czynienia z przekroczeniem pewnych granic.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Religia. Dobre sobie. Nazywanie tego sektą jest przesadnym eufemizmem biorąc pod uwagę jak niebezpiecznych, agresywnych i prowincjonalnych zasady uczy się owieczki.
jako osoba wierząca, należąca do religii, która potępia czyny homoseksualne - sam - jako jej przedstawiciel - też ma do tego prawo.
Jasne, że masz do tego prawo. Możesz pokornie przestrzegać zakazów, które ustalają księża mający słabość do młodych chłopców, lub księża kryjący pedofilów - kolegów po fachu. Przestrzeganie złotych zasad wymyślonych przez zboczonych hipokrytów to doprawdy wielka cnota. [/quote]
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

nie wszyscy księża są zboczeni i/lub kryją zboczonych
nie potępiam homoseksualistów, a cielesną miłość homoseksualną!
można powiedzieć, że kocham ped*łów (nawet cenzura objęła te słowo), lesbijki, szmaty i nałogowych sku**ieli-zaliczaczy-ruchaczy, jak swoich bliźnich, ale nie akceptuję i nie toleruję tego, co robią ze swoimi, a przede wszystkim cudzymi ciałami
szkoda, że jestem obrażany z tego powodu, że jestem homofobem
wszak mam do tego prawo
mam prawo obrażać homoseksualistów co najmniej tak długo, jak będę obrażany jako homofob
poza tym nie nienawidzę homoseksualistów, a okaz ich miłości
niech sobie będą, ale niech nie majsterkują ze swoimi ciałami
nie czuję się niebezpiecznym, bo w życiu bym homoseksualiście nie zrobił krzywdy
poza tym to nie Kościół, a Biblia jako pierwsza stworzyła zapis o tym, jaka miłość jest błogosławiona
Ostatnio zmieniony 30 lip 2010, 11:46 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.
Czarno to widzę...
ODPOWIEDZ