Jakiej muzyki sluchacie

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

urtika pisze:Angielskiej muzyki barokowej, a konkretnie Henry'ego Purcella.
A to ciekawe. Jeśli chodzi o muzykę barokową, to dotychczas słuchałam tylko niemiecką albo włoską.

Poza tym słucham muzykę dawną z epoki renesansu (i ewentualnie ze średniowiecza), a z kompozytorów muzyki poważnej to m.in. Brahmsa, Schumanna, Griega, Dvořáka, Debussy'ego, Chopina.
Zaś ze współczesnych to lubię słuchać trance i ballady Scorpions bądź też Metallica.

Generalnie słucham co mi wpadnie w ucho (jak przystało na melomankę :wink: ), ale te ww. gatunki muzyczne i zespoły lubię słuchać najbardziej.
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Dawniej ostrzejsze odmiany metalu, później coraz łagodniejsze i bardziej różnorodne.
Obecnie:
-Dark ambient, folk (Shamaan, Korpiklaani, Ulver)
-Gothic, ale tylko kilku wykonawców: Within Temptation, Lacuna Coil,
stary Nightwish z T. Turunnen, nieodżałowany Theatre of Tragedy i paru innych,
-Neue Deutsche Härte (Rammstein, Eisbrecher, Megaherz, Staubkind)
-Trochę polskiego punka (The Bill - rewelacja :P )
-Dobrą polską nutą też nie pogardzę. Lao Che, Coma, Czesław Śpiewa:)
-Hip hopu niby nie lubię, ale był kiedyś taki Artysta (celowo z dużej litery) co nosił ksywkę DKA. Super teksty, zawsze pogłaśniałem radio jak Go puszczali.
Zdecydowanie odpadają typowo "dyskotekowe" rytmy, muzyka wałkowana do obrzydzenia przez niektóre rozgłośnie radiowe- masakra :killer:
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Ant pisze:Ambient? :blink:

Akurat tego się po Tobie bym nie spodziewał :xmrgreen:
Dlaczemu? Zawsze najchętniej i najczęściej słuchałam ambientu. Chyba nawet wymieniałam go już w tym temacie jakiś czas temu. :)
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

A to musiało mi chyba ubiec, bo zawsze Cie kojarzyłem z bardziej, yyy, "radykalnym" brzmieniem ;)
Unheilig76 pisze:Hip hopu niby nie lubię, ale był kiedyś taki Artysta (celowo z dużej litery) co nosił ksywkę DKA. Super teksty, zawsze pogłaśniałem radio jak Go puszczali.
Łączenie tego pana z hip-hopem to jak nazwanie Tokio Hotel punkami...
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Ant pisze:A to musiało mi chyba ubiec, bo zawsze Cie kojarzyłem z bardziej, yyy, "radykalnym" brzmieniem ;)
A jakie jest radykalne? Przykłady, przykłady proszę. :) Ludzie często sądzą książkę po okładce, dlatego zazwyczaj spodziewają się po mnie punk rocka. :)
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Ant pisze:
Unheilig76 pisze:Hip hopu niby nie lubię, ale był kiedyś taki Artysta (celowo z dużej litery) co nosił ksywkę DKA. Super teksty, zawsze pogłaśniałem radio jak Go puszczali.
Łączenie tego pana z hip-hopem to jak nazwanie Tokio Hotel punkami...
Tokio Hotel.....
Dobra, pewnie napisałem straszną bzdurę i znawcy tematu wyją ze śmiechu ale ja naprawdę nie mam pojęcia o hip hopie a takiemu to wszystko można wmówić. Zwłaszcza jak się gada z telewizora :)
A te jego piosenki naprawdę mi się wtedy cholernie podobały, w odróżnieniu od "prawdziwych" hiphopowych, których nie łapię zupełnie. :oops:

Zapomniałem najważniejszego: Unheilig! Żyć bez niego nie mogę!
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 16:58 przez Unheilig76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

hrabinka pisze: Poza tym słucham muzykę dawną z epoki renesansu (i ewentualnie ze średniowiecza), a z kompozytorów muzyki poważnej to m.in. Brahmsa, Schumanna, Griega, Dvořáka, Debussy'ego, Chopina.
Zaś ze współczesnych to lubię słuchać trance i ballady Scorpions bądź też Metallica.

Generalnie słucham co mi wpadnie w ucho (jak przystało na melomankę :wink: ), ale te ww. gatunki muzyczne i zespoły lubię słuchać najbardziej.
No to mamy, hrabinko, bardzo podobne gusta muzyczne.
Quirkyalone
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

To fajnie, że nie tylko ja mam takie gusty muzyczne.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Odkryłem bardzo ciekawy zespół - Mediaeval Baebes (klimaty średniowieczne).
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Weep pisze:A jakie jest radykalne? Przykłady, przykłady proszę. :) Ludzie często sądzą książkę po okładce, dlatego zazwyczaj spodziewają się po mnie punk rocka. :)
Właściwie to ja myślałem bardziej o industralu :lol: O punku też właściwie myślałem, ale nie jak dla mnie, to nie wyglądasz na klasyczną punkówę - masz równo ścięte włosy :lol2:

Mam zryty obraz świata, wybacz ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Synthpop, Futurepop, Dark Elektro, Gothic Rock, EBM

Przede wszystkim różne formy muzyki elektronicznej, zarówno starsi stażem artyści (Kraftwerk, Marek Biliński, Jean Michel Jarre), jak też młodsi (VNV Nation, Bodycall, Ladytron). Czasami tzw. klasyka gotyku (Fields of the Nephilim, Sisters of Mercy) oraz muzyka bardziej niekonwencjonalna (Dead Can Dance)

A najprościej zajrzeć do konta na lans.fm - link na profilu :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Ant pisze:
Weep pisze:O punku też właściwie myślałem, ale nie jak dla mnie, to nie wyglądasz na klasyczną punkówę - masz równo ścięte włosy :lol2:

Mam zryty obraz świata, wybacz ;)
To dobrze, nie mam w sobie absolutnie nic z punka, tylko czasami podobnie się ubiorę. :wink:
Nawet nie przepadam za muzyką punkową, znam kilka kapel, ale nie lubię żadnej. :)
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Czarny pisze:Starczy już tych cukierków. ;) Nie no żart. Ale...
Czy znacie następujące gatunki muzyczne:
-terrorcore (np. Delta 9)
-horrorcore (np. Słoń)
-groove/death metal (np. DevilDriver)
-black metal (np. Behemoth)
-dark ambient (np. Ulver)
-big beat (np. The Prodigy)
-horror punk (np. Murderdolls) :?:

Tym można się naprawdę wyładować. Zwłaszcza jak się w Terrorcore wkręci. :diabel:

PS: Nazwy wykonawców są linkami, jakby ktoś nie zauważył.
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Trzy Ryby
łASuch
Posty: 166
Rejestracja: 5 kwie 2010, 13:11

Post autor: Trzy Ryby »

Utriko a czy możesz mi polecić jakieś wykonania kompozycji Purcella? Znam tylko wykonania The Scholars Baroque Ensemble i interpretacje Jordiego Savalla kierującego Hesperionem.
Henry Purcell ani w jednej ani w drugiej odsłonie mnie nie zachwyca (choć do muzyki Savalla żywię cześć niemal nabożną).
może to kwestia wykonań a nie samego kompozytora.

Bliższy mi, łatwiejszy dla mnie jest barok z cieplejszych regionów Europy- hiszpański, francuski i włoski.
Pomóż mi proszę: [html] http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 [/html]

Homo viator
ODPOWIEDZ