Skąd dowiedziałeś/ aś się o aseksualizmie i naszym forum?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Zoriana
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 7 lut 2011, 11:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Zoriana »

Ciekawa czy znalazłaś ten artykuł na onet.pl ?
Bo właśnie tam.
Logowałam się właśnie na pocztę gdy przykul mój wzrok ten artykuł :
http://zdrowie.onet.pl/zycie-intymne/mo ... tykul.html

I tak jakoś się złożyło i poczytałam trochę.
Postanowiłam w końcu przebrnąć przez ten lęk i dowiedzieć się czegoś więcej na temat mojej jak to uważałam wcześniej " choroby psychicznej" :lol:
No i tylko się utwierdziłam w przekonaniu że jestem ASem :)
Ciekawa
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 5 lut 2011, 14:22
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Ciekawa »

Tak, właśnie ten artykuł był impulsem do poszukiwań i odnalezienia tego forum :)
W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym...
Awatar użytkownika
Berlinka79
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2011, 01:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Berlinka79 »

Przez długi czas uważałam, że odczuwana przeze mnie inność jest spowodowana osobowością androgyniczną. Nie znałam pojęcia aseksualności. Od czasu do czasu przemykała mi ta nazwa w czytanych artykułach itp., ale bardzo rzadko.
Świadomie poszukiwałam informacji o Asach dopiero gdy moja znajoma zaczęła narzekać, że jej mąż unika zbliżeń i podejrzewa go o romans. Chcąc ją uspokoić podsuwałam jej różne możliwe scenariusze, m.in. wspomniałam o zasłyszanym aseksualiźmie. Zaczęłam drążyć temat w Internecie i okazało się, że dotyczy mnie. Krok po kroczku dotarłam do forum SEA gdzie jak widać jest nas całkiem sporo. Cieszę, się że jest takie miejsce gdzie możemy podzielić się swoimi opiniami i doświadczeniami. :D
SirNobody
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2011, 21:46
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: SirNobody »

Kiedyś czytałem o aseksualiźmie, ale powierzchownie, bo ze mną to nie jest bezpośrednio związane - czytałem, by zaspokoić swój głód wiedzy po prostu :D Natomiast na to forum trafiłem, kiedy dowiedziałem się, że mój Mistrz jest aseksualny ;] i szukałem informacji na ten temat.
"Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka.
Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija.
Nie ma dobra, które na nią pozwala."
- Tadeusz Borowski
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Nie błysnę tu niczym oryginalnym. :lol: O tym forum dowiedziałam się z wyszukiwarki wrzuciwszy do niej uprzednio słówko "aseksualizm". Wiedziałam co ono oznacza, lecz szukałam konkretnych, szczegółowych informacji. Po nitce do kłębka trafiłam na to forum, choć pusto tu i jakoś cicho...
pomaranczka1982
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Post autor: pomaranczka1982 »

To że jestem "inna" wiedziałam od wczesnego dzieciństwa, potem była sama wiedza o tym, że nie wszyscy odczuwają "pociąg" seksualny ale jeszcze w tedy nie nazywałam aseksualizmem dopiero dwa lata temu przeczytałam artykuł w jakiejś gazecie na ten temat a tok temu znalazłam forum SEA i jeśli dobrze pamiętam to chyba przez Wikipedie ale nie jestem pewna.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Na Wikipedii jak się nie mylę jest odnośnik do tego forum, czy też portalu SEA. :)
ODPOWIEDZ