Filmy z gornej i dolnej polki

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Polecam niemiecki film " Die Welle" o tym, jak to historia jeszcze nic nikogo nie nauczyła.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Ostatnio oglądałam " Być jak John Malkovich", "Życie jest cudem", "Wiatr buszujący w jęczmieniu". Wszystkie ciekawe z niepowtarzalnym klimatem.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

Według mnie:
1) górna półka:
- ogólnie polskie filmy przedwojenne (głównie na adaptacji jakiejś powieści, a także komedie),
- "Nie lubię poniedziałku" - na tym filmie nieźle się uśmiałam :lol: ,
- francuska komedia "Goście, goście";
2) dolna półka - współczesne filmy (a w szczególności seriale) amerykańskie.
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

hrabinka pisze:- francuska komedia "Goście, goście";
To ta seria gdzie gra Jean Reno?
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Dzisiaj, jako że mnie nieco choroba zmogła, zrobiłem sobie maraton filmowy: "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "C.K. Dezerterzy", "Kingsajz". Dla mnie to na swój sposób półka wysoka, najwyższa z półek w dziale "Polskie komedie" :D

A naprawdę z górnej półki jest moim zdaniem film p.t. "Braterstwo wilków". Zaczarował mnie, i nie chodzi tylko o Monikę Belucci ;)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

marchewa pisze:
hrabinka pisze:- francuska komedia "Goście, goście";
To ta seria gdzie gra Jean Reno?
Pewnie tak.
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Viljar pisze:Dzisiaj, jako że mnie nieco choroba zmogła, zrobiłem sobie maraton filmowy: "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "C.K. Dezerterzy", "Kingsajz". Dla mnie to na swój sposób półka wysoka, najwyższa z półek w dziale "Polskie komedie" :D
A ja tak jak obcokrajowcy nie rozumiem polskich komedii, nie bawią mnie, nie widzę w nich niczego śmiesznego. To dotyczy tych starych i tych nowych więc ich praktycznie nie oglądam.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Dzis mnei zwruszyl do glebi jeden film i to nie z Bollyholy wood amerykanski "gniot"

A koreanski :D

Ludzie ! Ja zadko rycze przy filmach! A jestem facet a faceci choc sie wzruszaja to nie pokazuja tego ale nie moglem!!! I sie rozkleilem !

200 Pounds Beauty

Polecam ;) Choc dla jednych bedzie sredni dla mnie jest dobry ale ma to cos :wink:
karioka40
ASiołek
Posty: 98
Rejestracja: 23 sty 2011, 20:32
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: karioka40 »

Mam kilka ulubionych filmów. Do głowy przyszły mi 3: "Wielki Błękit", "American Beauty" i jeszcze stary- "Absolwent"
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Teraz rowneiz koreanska drame odcinkowa ogladam :P

Koizora :P :mrgreen: rowniez bede ryczec :cry: :mrgreen:
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Górna półka? Moje subiektywne zupełnie zdanie...
Filmy krótkometrażowe, polskie filmy (szczególnie kino niezależne), europejskie kino, niektóre filmy azjatyckie (bajki, ale co poradzę, że lubię Hero/Bezimiennego z Jetem Li w roli głównej? :wink: ).
Przykłady:
- filmy krótkometrażowe np. Ralph (polecam blok filmów krótkometrażowych na Ale Kino)
- polskie filmy (Polacy potrafią kręcić dobre filmy, nikt mi nie wmówi, że jest inaczej), od komedii po dramaty; Drzazgi, Kolumbowie, z komedii to np. legendarna już Seksmisja, Chłopaki nie płaczą, Ciało (Jezu! :lol: )
- europejskie kino - słyszał kto/oglądał Moją piękną pralnię? Film ze świetnym Danielem Day Lewisem w roli Johnny'ego. Jeden z najbardziej skandalizujących filmów w 1985 roku. Zgadnijcie dlaczego? :wink: Uwielbiam oglądać niektóre sceny na youtube. :)
- azjatyckie filmy (no to Hero, jakoś więcej sobie ich nie przypominam).

Dolna półka?
Amerykańskie kino - chodzi tu o komerchę rodem z Hollywood.
Niektóre filmy japońskie - czy do takich zaliczymy Power Rangers? :wink: I wielu osobom się teraz narażę zapewne - Godzilla. Oczywiście japońska, choć Amerykanie też się nie popisali "swoją" Godzillą. To już lepsza była kreskówka pod tytułem Godzilla (lata 90.)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Polskie filmy są często trudne i zrozumieją je tylko Polacy i nieliczni obcokrajowcy. Zwłaszcza to kino niezależnie/ambitne.

Nie krytykuje wszystkich hollywoodzkich produkcji bo ostatnio kilka dobrych widziałem choć fakt mogły by być lepsze nie koniecznie przesiąknięte efektami.
Górna półka moja: Equilibrium, Incepcja, Matrix, druga ekranizacja Władcy Much głównie za kreacje jednej postaci o czym pisałem już gdzieś

Dolna półka: Amerykańskie komedie i ostatnie polskie wzorowane na amerykańskich (a gdzie Polski abstrakcyjny humor?)

Podłoga albo piwnica: Amerykańskie horrory, filmy wojenne, komedie erotyczne. Jak chcecie to kilka tytułów: Oszukać przeznaczenie, Bitwa o Los Angeles, Straszny Film

ps. to Power Rangers jest japońskie?

A jeszcze mnie na koniec natchnęło oglądał ktoś polską komedię Golasy?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ja nie, a o czym to jest? Tak jak w tytule? :lol:
Górna, dolna czy też połka w piwnicy?

Matrix? :lol: Dla mnie przepakowane efektami specjalnymi.
Wolę Władcę Pierścieni - sceny bitewne szczególnie na przedpolu Gondoru i bitwa o Helmowy Jar. :)
A co powiecie o Harrym Potterze?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Golasy to film prowokacja. Jest o normalnym życiu w biurze z dowcipami związanymi z seksem, nagością i stereotypami. Jak to w dobrej polskiej komedii odrobina absurdu. Nagość jest właśnie tą prowokacją - czy ludzie potrafią podejść aseksualnie do filmu z nagimi aktorami. Półka górna dla koneserów. Praktycznie bez efektów specjalnych akcja ogranicza się do jednego pomieszczenia coś jak w przedstawieniu teatralnym. Nagość jest tu drugoplanowa, aktorzy nie są super modelami, tylko wyglądają jak zwyczajni pracownicy biura.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

@dimgraf:
1. Equilibrium.. ach, nigdy mi się nie znudzi :3 Szczególnie moment recytacji Yeatsa ^^
2. Nie. PR są inspirowani anime itp, ale produkcji amerykańskiej, o ile mi wiadomo. Ale są dnem, więc po co się rozwodzić nad tym? ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ