Mangi i anime horrory godne polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Czytałam tylko mangę Chobits - do momentu kiedy ten chłopak włącza Chii. :lol: Ohyda, i to wymyśliły kobiety?
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Anime kończy się dennie.

Ohyda? Ja myślę, że my asy powinniśmy postawić temu chłopakowi ołtarzyk. Ale nie wiem, czy pragniesz spoilera.

Z Chobits poza głównymi bohaterami to ja kocham Zimę, jednego z tych kompów co przesiadują na dachu i śledzą :P

Clamp, co ja będę mówić wiele, te kobiety przecież nie są normalne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Wrócę kilka wypowiedzi wstecz i odniosę się do nich.:P

Monster moim zdaniem super anime. Bardzo rozbudowa fabuła i niewiele zapychaczy na 74? odcinki (wybaczcie już nie pamiętam ile ich jest ale coś koło tego). Praktycznie każdy odcinek coś wnosił istotnego do fabuły i nie było to naciągane, no może poza tymi urojeniami z bliźniakami w sukienkach (kto oglądał wie o czym mówię unikam spoilowania). Zakończenie świetne i nadal mam mieszane uczucia co do niego.

Claymore chwalony przez Nicktoriusa mnie się podobał mniej więcej do 6 odcinka potem za dużo walki, ewolucji, a zdecydowanie za mało fabuły.

Kolejna anima, która mnie przypadła do gustu i była wspomniana dawno temu to Serial Experiment: Lain. To była pierwsza anima jaką obejrzałem w dorosłym życiu.

Generalnie to ciężko mnie przekonać do jakiejś anime. Kumpel już próbował do FMA i do Code Geass bezskutecznie nawet fabuła była dobra to coś mnie skutecznie zniechęciło. Nie wiem czy za dużo walk jak w przypadku Claymore trudno powiedzieć.

Aby się nie rozpisywać to jeszcze wymienię kilka tytułów które mnie się podobały:

Deathnote - Ale filmowa ekranizacja mnie się bardziej podobała
Neo Genesis Evangelion - jakoś tak nie szczególnie mnie wciągnął ale był ok
Ghost in the Shell - obejrzałem bo słyszałem, że w matrixie którego lubię dużo zgapili z tej anime. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu ta anima była inna w ciekawym klimacie i podobała się bardzo
Dennou Coil - nie obejrzałem całego nie wciągnął mnie ale mógłbym polecić komuś tak jak wspomnianego wyżej NGE

ps. Agatko89 znasz jakieś podobne psychologiczne anime jak monster do polecenia bo z kumplem szukamy czegoś takiego.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Serial Experiments: Lain podobało mi się strasznie, ale musiałam przerwać i jakoś do tego nie wróciłam... Trzeba nadrobić ;) Ogólnie lubię czasem anime z gatunku "mindfuck" :3
Obrazek
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Mindfuck? Hm, zależy jaki jeszcze, ale ja oglądałam kiedyś [na raz całe] Elfen Lied. Chociaż dla mnie ideałem było Jigoku Shoujo :serce: Zresztą myślę, że to drugie mogłoby ci się spodobać, jeśli nie widziałaś.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata89
pASożyt
Posty: 81
Rejestracja: 5 sie 2011, 19:05
Lokalizacja: Warmia, polska Syberia

Post autor: Agata89 »

dimgraf pisze: Praktycznie każdy odcinek coś wnosił istotnego do fabuły i nie było to naciągane, no może poza tymi urojeniami z bliźniakami w sukienkach (kto oglądał wie o czym mówię unikam spoilowania).
Gdyby nie ta sytuacja, pewnie nic więcej by się nie wydarzyło. W ostatniej scenie ostatniego docinka Johan wszystko tłumaczy. Jednym zdaniem :)
dimgraf pisze: ps. Agatko89 znasz jakieś podobne psychologiczne anime jak monster do polecenia bo z kumplem szukamy czegoś takiego.
Niestety nie. I zaczynam się obawiać, że nie ma takiego.
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

duhh... kto ma profil na AnimePlanet? Dodałabym was sobie do friendsów i miała listę anime do obczajenia zawsze pod ręką ;]

Co do mindfucków niestety żadnego nie udało mi się skończyć, z przyczyn niezależnych, tzn. zostawiłam przez wypadki losowe, a potem ani oglądać od nowa [bo nudno], ani kontynuować [bo nie łapię fabuły xP] Mimo wszystko akurat jeszcze jeden oprócz Lain mogę polecić: Paranoia Agent <3 Jazda na całego, mówię wam xP Ach, no i od dawna mam w planach Paprikę, ale niestety nie mam gdzie obejrzeć... znalazł ktoś to? ;]

Goś dopisuję to sobie do listy ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Saphiriss
świrASek
Posty: 148
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:08
Lokalizacja: Hogwart / Silesia

Post autor: Saphiriss »

Kiedyś miałam zajawkę na mangę i anime, czytała Kawaii i Animeguide... :) Potem nawet uczyłam się japońskiego. Teraz jakoś mi przeszło ale lubię czasem jakieś Anime obejrzeć. Ostatnio jednak było to dość dawno temu, zdaje się Mononoke hime a potem jeszcze jedno o dziewczynce której rodziców zamieniono w świnki. Grobowiec świetlików też był dobry.
Wiem, że część ludzi za mną nie przepada, trudno ja też nie przepadam za większością z nich ;)
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

A czy ktoś z was oglądał Akirę? Parę razy to oglądałam i zawsze wychodzę z uczuciem, że coś mnie omija bokiem... Ale jazda też jest dobra, no i muza, z tego co pamiętam, fajna ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Hmm... Akira to dla mnie tylko prawdziwe nazwisko Reity z The GazettE, więc nie xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Saphiriss
świrASek
Posty: 148
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:08
Lokalizacja: Hogwart / Silesia

Post autor: Saphiriss »

Akirę nie, oglądałam i czytałam X - clampa - znacie ?
Wiem, że część ludzi za mną nie przepada, trudno ja też nie przepadam za większością z nich ;)
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Oj znamy, znamy... ;)
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Nie znamy i nie chcemy znać. :lol:

Grobowiec świetlików? To te anime o dzieciach podczas nalotów bombowych w czasie II Wojny Światowej, podczas której Japonia była w Państwach Osi? Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę. Kojarzę sobie książkę chyba Oe Kenzaburo, który podjął się tego trudnego tematu. Obojętność Japończyków na "nie swoje" dzieci, które pozbawione rodziny i opieki cierpiały straszliwy głód, choroby i samotność. Ze strony otoczenia spotykały je jedynie drwiny i upokorzenia. Szczególnie, kiedy pojawiały się już po przegranej przez Japonię wojnie w miejscach publicznych. "Aby nie kompromitować się w oczach cudzoziemców."
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Moi najdrożsi, HELP ;)

Czy ktoś z was oglądał Ouran High School Host Club?

Moja przyjaciółka obejrzała, bo chciała zapoznać się z ideą anime, a to było jedyne w moich zbiorach, co było nieszkodliwe... I bardzo jej spodobało, teraz chciałabym znaleźć coś chociaż podobnego, ale nic jej nie podchodzi z tego, co ja znam. Dawno już wypadłam z obiegu, więc może ktoś z was jest zorientowany? ;)
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Wiem, co to jest Ouran. Było takie "cuś" na konwencie. Osobiście uważam to za kicz, ale wiem, że wielu ludziom się podoba, więc nie bierzcie tego do siebie. :)

Jest to anime tzw. school life, tak mi się przynajmniej wydaje. Więc najlepiej będzie jeśli wejdziesz na stronę Tanuki z recenzjami mang i anime, wstukasz Ourana i zrobione. :D W opisie podają też odnośnik do innych anime z tego samego gatunku co Ouran.
ODPOWIEDZ