Filmy z gornej i dolnej polki

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Bo po to m.in. jest chyba ten temat? :lol: Może ktoś z forumowiczów lubi akurat Power Rangers i podzieli się z nami swą opinią?
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Właśnie niedawno obejrzałem sobie po raz kolejny "District 9". Jak dla mnie - absolutnie najwyższa półka. Podobnie jak "9", animacja Shane'a Ackera. Nigdy mi się te filmy nie znudzą, podobnie zresztą, jak wspominane już "Equilibrium"

Natomiast filmy z najniższej możliwej półki to dla mnie wszelkie produkcje Larsa von Triera. Nie lubię tego pana zwłaszcza za "Antychrysta", który to film zyskał u mnie zaszczytne miano najgorszego obrazu, jaki oglądałem w życiu. Nawet "Zabójcze ryjówki" są bardziej ambitne. Nie mówiąc o tym, że ciekawsze.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Przypominam sobie wersję telewizyjną Sherlocka Holmesa, którą pamiętam z dzieciństwa. Moim zdaniem, najlepszą, jaką widziałam, a obejrzałam ich niemało, gdyż jestem fanką tej postaci. W rolę wcielił się genialny Jeremy Brett.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Właśnie obejrzałam "Niewinnych czarodziejów". Niepowtarzalny klimat Warszawy lat 60., nowofalowa fabuła, niespieszna akcja. Można się dowiedzieć, dlaczego Świnica to idiotyczna góra. ;)
Mnie się spodobał.
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Podobał mi się film "Tetro". Ciekawa fabuła, którą widz odkrywa powoli. Film nie jest z góry przewidywalny, więc po drodze snułam różne możliwości zakończenia. Uważam, że rola Maribel Verdú była mistrzowska - ciepło biło od niej za każdym razem kiedy tylko pojawiła się na ekranie. Plus za to, że tylko wybrane sceny są w kolorze, a przeważa obraz czarno-biały. Ewidentnie widać, że to zabieg celowy i przemyślany.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Ja ostatnio przypadkiem natrafiłem na "motyl i skafander". Film niecodzienny bez dynamicznej akcji, holywoodzkiego wyciskania łez, historia opowiedziana "prawdziwie". Po prostu ten film coś w sobie miał bo jak zatrzymałem się na nim pstrykając po kanałach telewizora tak obejrzałem do końca i zastanowiłem się chwilę nad ulotnością życia.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Ja ostatnio przypadkiem natrafiłem na "motyl i skafander".
też to oglądałam. Nie dalej jak 2 tygodnie temu. Podobał mi się tam wątek relacji ojciec-syn, syn-ojciec. Ciekawe tez było to, że przez pierwsze sceny pokazywano świat oczyma głównego bohatera. Dla mnie to film, który na pewno nie zostanie bez echa po obejrzeniu.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: Artemis »

Bardzo rzadko oglądam filmy on-line. Ten to chyba piąty w mojej karierze.
Właśnie obejrzałam film Jabłka Adama - kino europejskie, 2005. Lubię takie klimaty.
Dla takich ignorantów on-linowych jak ja podaję linka i polecam: http://www.youtube.com/watch?v=PVQN3lahpJA

O , przy okazji wiem co będzie następne. Motyl i skafander :)
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: Layla »

Także niedawno oglądałam "Motyl i skafander". Pomimo, że to nie do końca moje klimaty, film mi się podobał, chociaż według mnie jest trochę ciężki w odbiorze, ale to chyba dlatego nie pozostaje bez echa.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: Viljar »

Jako że tego weekendu spełniam się w roli słomianego wdowca, zrobiłem sobie maraton wojenny: "Ślicznotka z Memphis", "Tora Tora Tora", "Bitwa o Midway". Piękne przykłady filmów, w których widać cudownie zrealizowane sceny bitewne bez użycia komputrów ;) A efekt lepszy, niż w wielu współczesnych produkcjach. Ech, gdzie te czasy, kiedy aktor grający żołnierza wyglądał, jakby faktycznie spędził parę miesięcy w okopach, a nie jak dzieciak, który dorwał się do kosmetyków matki...
Przy okazji mam dwa pytania.
Pierwsze - jak to możliwe, że Amerykanie potrafili tak fenomenalnie przenieść na duży ekran bitwy, w których brali udział, nawet jeśli jedną z nich przegrali, a my nawet Bitwy Warszawskiej nie umieliśmy godnie uwiecznić?
Drugie - jak to możliwe, że w kraju, w którym jeszcze niedawno powstawały takie perełki, jak "Szeregowiec Ryan" i "cienka, czerwona linia", stworzono również "Pearl Harbor", który jest pełnym przekłamań, patetycznym gniotem, albo "The Hurt Locker" - chyba najgłupszy film, jaki widziałem w 2010 roku? Wypalili się twórczo w tej Ameryce, czy jak?
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: marisaxyz »

z filmów o tematyce wojennej to dobry jest jeszcze Helikopter w Ogniu, a Pearl Harbor to rzeczywiście syf, tu chyba tylko i wyłącznie o kasę chodziło
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: Layla »

marisaxyz pisze:z filmów o tematyce wojennej to dobry jest jeszcze Helikopter w Ogniu, a Pearl Harbor to rzeczywiście syf, tu chyba tylko i wyłącznie o kasę chodziło
Filmów o tematyce wojennej z reguły nie oglądam, ale Helikopter w ogniu dało się znieść, Pearl Harbor nie widziałam.

Wczoraj wreszcie wzięłam się w garść i postanowiłam zacząć nadrabiać zaległości filmowe. Jako pierwsze zaczęłam oglądać "Plan B." - nie wytrzymałam 10 minut nawet, wyłączyłam. Potem zabrałam się za "Burleskę". Fabuła może niezbyt oryginalna, ale za to sam klimat filmu bardzo przypadł mi do gustu. Do tego te stroje i te piosenki :) Zakochałam się normalnie w tym filmie. "Efekt motyla" jest następny w kolejce. Później może "Paranormal activity", ale do tego filmu potrzebuję towarzystwa :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: marisaxyz »

Layla pisze:Wczoraj wreszcie wzięłam się w garść i postanowiłam zacząć nadrabiać zaległości filmowe. Jako pierwsze zaczęłam oglądać "Plan B." - nie wytrzymałam 10 minut nawet, wyłączyłam
chyba wiem co Cię do tego skłoniło, a raczej kto :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: Layla »

marisaxyz pisze:
Layla pisze:Wczoraj wreszcie wzięłam się w garść i postanowiłam zacząć nadrabiać zaległości filmowe. Jako pierwsze zaczęłam oglądać "Plan B." - nie wytrzymałam 10 minut nawet, wyłączyłam
chyba wiem co Cię do tego skłoniło, a raczej kto :D
Ale to już nie było to. Bez gazety i z krótką fryzurą...
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: Viljar »

Maratonu filmów wojennych ciąg dalszy... dzisiaj "Helikopter w ogniu". Jeden z najsilniejszych zawodników w tej kategorii. Kawał mocnego kina, brutalnego, ale niestety prawdziwego i na swój sposób wyjątkowo silnie akcentującego okropności wojny, zwłaszcza w wykonaniu afrykańskim. Co to za monstra, które zmuszają dzieci do walki z bronią w ręku?
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
ODPOWIEDZ