Sen świadomy

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Miałaś/-eś kiedykolwiek sen świadomy?

Tak, wielokrotnie
48
44%
Tak, raz lub kilka razy
38
35%
Nigdy
14
13%
Nie pamiętam
8
7%
 
Liczba głosów: 108

Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Dreamfall yeah. Wędrowanie przez współdzielony świat snu? Fajnie by było, a może jest to możliwe.... kto to wie.

Choć bardziej się skłaniał ku współśnieniu czyli śnienie tego samego snu równolegle ale na podstawie naszych wspomnień nie koniecznie z tego wcielenia.

Jestem sceptykiem aczkolwiek na reinkarnacje jest kilka dość sensownych dowodów. Słyszałem kilka takich przypadków gdzie ludzie pod wpływem hipnozy opowiadali bardzo szczegółowo wydarzenia, w których nie mogli uczestniczyć choćby ze względu na wiek. Jeden taki przypadek jaki słyszałem to mężczyzna który w wyniku wypadku stracił pamięć. Miał przebłyski wydarzeń i zasięgnął pomocy hipnozy aby no podstawie nich przypomnieć sobie. Co się okazało miał wspomnienia wydarzeń z przed stu laty, a swoich 40 lat życia i tak nie pamiętał.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Czytałam w którymś z artykułów z dziedziny psychologii, że sen świadomy jest korzystny dla naszej psychiki i "powinniśmy" śnić w ten sposób jak najczęściej. Nie napisali tylko JAK to zrobić. :lol:
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Rozumiem :3 Dobrze jest się czasem poczuć dowartościowanym, prawda? ;)

A znalezienie opracowań naukowych i zestawów ćwiczeń nie jest wcale trudne. Jeśli ktoś potrzebuje, mam kolekcję :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

OT xP

Coraz bardziej przyglądam się opcji wspólnych LD i trafiłam na przekonujące dowody na to, że to możliwe :3 Zaczynam mieć coraz większą ochotę spróbować :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Ja chętnie :3

Otóż dotarłam do tego, że jest strona internetowa http://www.lucidcrossroads.co.uk/ opisująca pewne miejsce w sposób imitujący ten stosowany w sugestiach i lekkiej hipnozie, żeby dobrze utrwalić go w podświadomości. Z relacji ludzi wynika, że zdarzały się przypadki spotkań tam. Jako potwierdzenie używane są hasła - każda osoba podaje drugiej wymyślone przez siebie hasło (nie wszyscy wszystkich, a każdy komuś, żeby ułatwić zapamiętanie) i po przebudzeniu wymieniają się nimi żeby potwierdzić, czy rzeczywiście byli w jednym śnie.

Ponadto jest to podobno o wiele łatwiejsze z osobami, z którymi ma się link... ale tego raczej nie sprawdzę, bo link to poważna decyzja i nie wiem, czy bym się na to zdecydowała...
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

A nie masz polskich instrukcji mój angielski zasypia szybciej ode mnie:P Przed pójściem spać łatwiej mi przyswoić coś nad czym nie muszę się mocniej skupić, a co za tym idzie kolejne ćwiczenia wymagające skupienia medytacyjnego są utrudnione przez zmuszenie umysłu do analizy języka nie będącego moim naturalnym.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

ba, życie xP Niestety dobrych instrukcji po polsku jeszcze NIGDY nigdzie nie znalazłam.. a siedzę w tym bardzo długo. Więc chyba nie pomogę ;(
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Mi to wygląda na zwykłą ściemę. :lol:
Wiecie, ze niektórzy ludzie nie są podatni na sugestie i hipnozę? :wink:

Co do psychiatrów, to ci są tacy sami jak psycholodzy. Myślą, że wiedzą wszystko bo zaliczyli wszystkie egzaminy na studiach. :lol:
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Mów co chcesz, ja sporej części tych rzeczy doświadczyłam na własnej skórze... ale nie mam powodu ani ochoty nikogo przekonywać.
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Dlaczego? Napisz co przeżyłaś, w czym Ci to pomogło. Od tego chyba jest ten temat? :)
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Ja oczywiście chętnie popróbuję, mało wierzę w swoje zdolności na tym polu, ale próbowanie nikogo nie zabiło jeszcze, więc... więc niech żyje zabawa ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Nie uważam, żeby moje doświadczenia mogły być szczególnie interesujące, z resztą sporą częścią już się w tym temacie dzieliłam. Posiadam obszerną wiedzę teoretyczną i dość praktyki, żeby wiedzieć, że to prawda, ale nie doszłam jeszcze do umiejętności pozwalających na wykorzystanie LD do "wyższych celów". Planuję bardzo niedługo wziąć się wreszcie ostro za trening, więc wtedy możesz być pewna, że się podzielę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Saphiriss
świrASek
Posty: 148
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:08
Lokalizacja: Hogwart / Silesia

Post autor: Saphiriss »

Świadomego snu w postaci OBE nie miałam ale miewam tzw paraliże senne. Podczas takiego paraliżu często zdarza się że wiem o tym że śnię.

Mam 2 rodzaje paraliżu sennego, jeden to ten kiedy zapadam się w dół a potem przy wybudzeniu jestem w pełni świadoma tego że już nie śpię ale nie potrafię się obudzić. Drugi przypadek to kiedy mam tzw sny w śnie...
Wiem, że część ludzi za mną nie przepada, trudno ja też nie przepadam za większością z nich ;)
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Są dobre sposoby na wybudzenie się z paraliżu sennego. Nie testowałam na sobie bo miałam jeden i to przyjemny, ale sprawdziło je wielu innych ludzi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Saphiriss
świrASek
Posty: 148
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:08
Lokalizacja: Hogwart / Silesia

Post autor: Saphiriss »

Ja to zazwyczaj olewam, po prostu zapadam się w sen z powrotem, ale wiem że są sposoby na odróżnienie OBE od rzeczywistości więc to pewnie jakieś podobne sposoby ? Typu spojrzenie na zegarek :)

Klasyczny przykład tego to Incepcja, choć akurat ten film mi się nie podobał pomimo udziału boskiego Leo :kocha:
Wiem, że część ludzi za mną nie przepada, trudno ja też nie przepadam za większością z nich ;)
ODPOWIEDZ