młynek offtopowy

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

A Ty na mój? :wink: To tylko słowa, rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana. Czasami jak bohater tragedii greckiej przeżywa się konflikt tragiczny, bez możliwości wyjścia z sytuacji bez szwanku. Co by się nie wybrało, to i tak będzie to skazane na porażkę.

3500 zł? :toohappy: Ludzie marzą o jakiekolwiek pracy, nawet za najniższą krajową, w nie swoim wyuczonym zawodzie, ale na stałej umowie, a nie na "śmieciowej".

Dobra, zmyłeś się. Pasuje?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

heh Śmieciowe umowy. Od razu na to hasło mam ochotę krzyknąć "LUDZIE IDŹCIE NA WYBORY!". To jakie umowy się pracodawcą opłacają należy od polityków, ale to już odrębny temat.

Ale są pracodawcy którzy dają normalne etaty, a mimo wszystko nie mają ludzi. Brakuje specjalistów w wielu branżach ale specjalistów nie ludzi świeżo po studiach bo metody edukacji to też u nas bolączka na 100 osób kończących studia tylko 20 nadaje się do pracy w danym zawodzie. A jeśli jest taka sytuacja jak z pielęgniarstwem gdzie na cały Dolny Śląsk 98 osób zrobiło dyplom? A szkoły nie otworzyły nawet nowego rocznika w tym kierunku z braku chętnych. To tylko jeden z przykładów. Fakt faktem narobiło się u nas za dużo pedagogów ze specjalizacją nauczanie początkowe co przy niżu demograficznym może być problemem.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ty myślisz, że zmiana partii coś da? Ano nic nie da, bo to wszystko jedno i to samo - tylko szyld inny.

No bo widzisz, nie wszyscy nadają się do studiowania, ale teraz to wręcz "obowiązek". Wszyscy chcą być kastą kierowniczą, a ja się pytam: kto w takim razie będzie pracował? :wink:
I to pielęgniarstwo... Do tego trzeba serca - nie wszyscy potrafią wzniecić w sobie tyle empatii, aby opiekować się chorymi.
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Post autor: Lachesis »

Dimgraf jak patrzę na swoją Mamę po 25 latach pracy w tym zawodzie to naprawdę nie dziwię się, że chętnych brakuje. Ciężka to praca zarówno fizycznie jak i psychicznie, a odpowiedzialność ogromna.

Winkie, teraz studia to żaden prestiż... No chyba, że dostało się na zacny kierunek lekarski albo prawo to jest się czym chwalić ;).
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Tak, szczególnie opieka nad obłożnie chorymi ludźmi związana m.in. z przewijaniem, myciem, karmieniem. Praca w tzw. "domach pogodnej starości"...

Dla wielu studia są nadal wyznacznikiem pozycji towarzysko - społecznej. Teraz kiedy każdy jest studentem, "nie - student" jest traktowany jak człowiek niższego rzędu. Tzn. posłuchać można tak jak reklamę w TV, ale jest to tylko przerywnik w śledzeniu pasjonującego filmu akcji, czyli: Robię magistra tu i tam, a podyplomówkę to znowu gdzie indziej. Odp.:Pewnie kierownikiem będziesz?
:mrgreen:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Skoro uważacie że udział w wyborach nic nie zmieni to po co zmieniać? Może wróćmy do starego ustroju tam każdy miał pracę:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

No właśnie, po co? Jedynym wyjściem w obecnych czasach jest chyba przejście na ciemną anarchistyczną stronę mocy. :wink:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

To był sarkazm z tym po co zmieniać:P Ja zgadzam się z poglądem, że ten co nie głosuje nie ma prawa narzekać bo nie próbował nic zmienić. Zresztą prawo do narzekania, a próba zmiany pasuje do wielu dziedzin. Jak choćby wygląd czy poruszone już szukanie pracy. Naprawdę nie lubię jak ludzie narzekają ale nie podejmują żadnych kroków by zmienić to co jest powodem narzekania.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Następnym razem zaznacz to w poście. :wink:

Już pisałam, że próba zmiany cokolwiek w tym kraju jest z góry skazana na porażkę, bo nie ma żadnej alternatywy.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Idź w politykę!

I co zawsze jest alternatywa:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Nie, nie ma bowiem nie mam charakteru polityka. :wink:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Że co?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Że jak? :mrgreen:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Cud odświeżywszy stronę nie ujrzałem żadnego nowego posta czyżby chwila oddechu?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Pisałam w innym temacie. Ant nie rozprawił się jeszcze z Mrówką Zet, a Kitty kseruje się dla mnie. :wink:
Oddychaj póki jeszczem nie znalazła odpowiedniego mostu. :diabel:
ODPOWIEDZ