Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Post autor: Bella Wildrose »

Słyszeliście o tym? "Obchodzicie" ten tydzień w jakiś sposób? Tydzień ten trwa od 23. do 29. października i ma na celu zwrócenie uwagi na temat aseksualizmu. Ludzie, którzy nigdy w życiu o tym nie słyszeli mają okazję dowiedzieć się, że osoby aseksualne w ogóle istnieją i o co im mniej więcej chodzi :) Ja zostałam zaproszona na to "wydarzenie" przez Facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=286154571399597 Tutaj jeszcze strona na FB: http://www.facebook.com/pages/Asexual-A ... 2986353296 i różnego rodzaju obrazki, które można wlepić w awatar, sygnaturkę czy na bloga: http://www.asexuality.org/en/index.php? ... r-designs/ Dla tych którzy nie znają angielskiego - jest to po prostu czas na tzw. uwidocznienie się ze swoją aseksualnością (jeśli ktoś oczywiście czuje taką potrzebę), pokazanie ludziom, że osoby aseksualne istnieją czy też sprowokowanie dyskusji na ten temat. Wszystko dozwolone :)
Obrazek
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Nie, nie słyszałam o tym. Może dlatego, że nie jestem na facebooku i nie dochodzą do mnie tego typu wiadomości.
Będzie Marsz Równości?
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Zapewne nie :D Wydarzenie jest ogólnoświatowe, więc ciężko byłoby to nawet praktycznie zorganizować, np. w Polsce. Do Warszawy czy gdzieś przyjechałyby pewnie ze trzy osoby. Zakładając, że ktoś byłby w ogóle zainteresowany takim "procederem" jak marsz :) Nie można oczywiście wkładać wszystkich do jednego worka, ale wśród asów nie ma chyba aż takiego parcia na paradowanie po ulicy, głosząc swoją orientację. A może ktoś by miał ochotę? :)
Obrazek
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

W sumie ta orientacja za bardzo "widowiskowa" nie jest, więc nici z atrakcji dla tłumu. Cóż, kto by chciał marsz zorganizowany - pomyśleliby, że to jaki pucz. :wink:
Dobrze, a więc na czym konkretnie polega ten tydzień?
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Dobre, dopisuję się :)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Nie wiesz nawet na co... :lol:
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Winkie pisze:W sumie ta orientacja za bardzo "widowiskowa" nie jest, więc nici z atrakcji dla tłumu. Cóż, kto by chciał marsz zorganizowany - pomyśleliby, że to jaki pucz. :wink:
Dobrze, a więc na czym konkretnie polega ten tydzień?
Na czym polega - to już sprawa dowolna. Co kto sobie obmyśli. Można któryś dzień potraktować jako czas na oświadczenie: "Drodzy przyjaciele (albo: Mamo, tato), jestem aseksualny" :D Można napisać z tej okazji krótką notatkę na portalu społecznościowym lub blogu. Można zmienić awatar na forach, a jak ktoś zapyta co oznacza, to powiedzieć parę słów o tym, że jest taka orientacja i czujesz, że to Ciebie dotyczy. Można ubrać się w barwach flagi asów :)
Obrazek
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Aseksualność to tu raczej nikogo w szok nie wprawia. :wink: Zwłaszcza, że ludzie deklarują teraz bezdzietność itp.
Czwarta orientacja ma swoją flagę? Myślałam, że jest jedna - tęczowa. :mrgreen:
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Winkie pisze:Nie wiesz nawet na co... :lol:
Lubię ryzyko :D Gadanie z Tobą już mi nie wystarcza :D

Co do akcji:
Awatar na fb zmieniłem, znajomi od dawna wiedzą, a starym nie powiem, bo do nich i tak nie dotrze, a od dziś zamiast "kiedy znajdziesz sobie dziewczynę", albo "może jednak porozmawiałbyś z baciuszką" będzie "znamy takiego miłego lekarza..." :] Kto, jak kto, ale oni są niereformowalni :D

[edit]
Winkie pisze:Aseksualność to tu raczej nikogo w szok nie wprawia. :wink:
Wprawia. Często budzi obrzydzenie gorsze od homo :] No bo gmyrać się ze swoją płcią jest obrzydliwe, ale nie gmyrać się w ogóle :shock:
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Bodolsoga skłonności autodestrukcyjne. Część 1.
Lubię ryzyko Very Happy Gadanie z Tobą już mi nie wystarcza Very Happy
To może czas przejść do konkretów? :wink:
Co do akcji:
Awatar na fb zmieniłem, znajomi od dawna wiedzą, a starym nie powiem, bo do nich i tak nie dotrze, a od dziś zamiast "kiedy znajdziesz sobie dziewczynę", albo "może jednak porozmawiałbyś z baciuszką" będzie "znamy takiego miłego lekarza..." Kto, jak kto, ale oni są niereformowalni Very Happy
Czekaj, masz na facebooku ten sam avatarek co tu? A ja myślałam, że toto na zdjęciu to Legolas. :mrgreen:
Już wiem - kto Ty. :diabel: Argentyński specjalista od psychopatologii, specjalizujący się w leczeniu zagubionych w czasie poszukiwaczy El Dorado. Takie cuś jak w Fritzu Leiberze - tylko tam było naprawdę, a tu jest na niby. :mrgreen:

I ja tez edit: ludzie to zaraz wyobrażają sobie nie wiadomo co... :lol:
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Winkie pisze:Aseksualność to tu raczej nikogo w szok nie wprawia. :wink: Zwłaszcza, że ludzie deklarują teraz bezdzietność itp.
Czwarta orientacja ma swoją flagę? Myślałam, że jest jedna - tęczowa. :mrgreen:
Owszem, od niedawna mamy swoją flagę:
Obrazek
Było głosowanie na forum AVEN, było wiele propozycji, ale ta wygrała. Temat flagi był już poruszany nawet tutaj na forum.
Obrazek
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Eee, kolory jakieś niedobrane. Dlaczego takie? :?
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Winkie pisze:To może czas przejść do konkretów? :wink:
Ryzyko ryzykiem, ale żeby werbować mnie do kamikaze?!
Winkie pisze:Takie cuś jak w Fritzu Leiberze - tylko tam było naprawdę, a tu jest na niby. :mrgreen:
Eee, nie znam, nie wiem o co chodzi. Za fantasy nie przepadam, chyba, że ktoś mi poleci, bo ambitne, ale to i tak z dystansem.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Bodolsoga sami wiecie co. Część 2.
Ryzyko ryzykiem, ale żeby werbować mnie do kamikaze?!
Sake na drogę dostaniesz. 8)
Eee, nie znam, nie wiem o co chodzi. Za fantasy nie przepadam, chyba, że ktoś mi poleci, bo ambitne, ale to i tak z dystansem.
Zależy jaki rodzaj Fantasy lubisz. :wink: Ja hard fantasy, z mieczami ewentualnie z bronią palną.
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Szczerze powiem, że nie mogę być pewna dlaczego, ale praktycznie wszystkie flagi w propozycjach były właśnie w takich barwach. Aseksualni ogólnie lubią się nimi odznaczać. Zwłaszcza czarną barwą - jak czarny pierścień na środkowym palcu prawej dłoni. Ten taki "trójkąt" też jest właśnie czarno-biały. Biały może pochodzi od czystości - jak biały ślub. Wiem, że w niektórych kulturach czarny, a w niektórych biały kolor oznacza ogółem "brak energii", co z asami by się jak najbardziej wiązało. Szary na pewno odnosi się do gray-aseksualistów (gray-a). Był to dylemat czy szara barwa powinna się znaleźć, ale że gray-asy uważali, że obojętne im jak ta flaga będzie wyglądała, byle by uwzględniono również symbol dla nich, to może dlatego najwięcej głosów otrzymała flaga, na której ten szary kolor również widniał. Forum AVEN również jest w ten sposób ubarwione, więc może wygląd flagi pochodzi od wyglądu forum.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ