Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Tak jak wspomniałem - osoba "z zewnątrz" kompletnie by się pogubiła, zwłaszcza, że podawane tu definicje czasami sobie przeczą, pokrywają się, lub są tworzone na zasadzie "Biust kobiecy jest tak funkcjonalny, że aż antyfunkcjonalny"*
Tak. Wbrew pozorom ludzie tzw. "z zewnątrz" są w stanie rozumieć, że ktoś nie uprawia seksu. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale ogólnie jest to przyjmowane jako coś dziwnego, ale jeszcze znośnego. Inna sprawa, gdyby człowiek naczytawszy się uprzednio tych forumowych definicji chciał "nieść kaganek oświaty" - wtedy niech się nie zdziwi, że spotka go niezrozumienie, a nawet i agresja. Mężczyzna semiseksualny mówiący typowej kobiecie, że nie interesuje go jej wygląd, a jedynie seks może się spotkać (w najlepszym wypadku) z pogardliwym spojrzeniem mówiącym "Ooo, pewnie kolejny erotoman."
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Idąc Waszym tokiem myślenia: nie ma czegoś takiego jak aseksualność, to jeden ze stanów seksualności, więc po co w ogóle to forum?

Wszyscy jesteśmy seksualni w różnym stopniu i kropka. Jesteśmy w punkcie wyjścia.

Winkie - seksualni i jedno kopyto. Wszyscy, którzy nie są zupełnie, w pełni seksualni kwalifikują się do Gray-A. Jak się do czegoś można przyczepić to raczej właśnie do def. Gray-A, która nie mówi nic poza tym, że to nie jest pełny aseksualizm lub pełny seksualizm. To całe spektrum.

Jeszcze raz apeluję. Czytajcie zanim się odezwiecie, bo pleciecie bzdury.

A że ludzie na siłę się chcą definiować coraz wężej? Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Jak wśród osób tutaj określających się jako ASy powstał już termin true AS i nie do końca AS to co to jest, jak nie kolejna próba ograniczania definicji, która była zbyt pojemna?
Ostatnio zmieniony 28 paź 2011, 09:48 przez bodolsog, łącznie zmieniany 1 raz.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ty zadałeś to pytanie, Ty udziel sobie odpowiedzi.

Ze względu na edit mego przedrozmówcy i zrozumiałość wypowiedzi, zacytuję fragment postu do którego odnosi się owa odpowiedź na początku postu.
Idąc Waszym tokiem myślenia: nie ma czegoś takiego jak aseksualność, to jeden ze stanów seksualności, więc po co w ogóle to forum?
Jeszcze raz apeluję. Czytajcie zanim się odezwiecie, bo pleciecie bzdury.
Wysunę w tym miejscu śmiałą teorię, że bzdurą największą tu jest wprowadzenie owych definicji, bowiem sami zainteresowani gubią się w tym, a co dopiero osoby chcące cokolwiek zrozumieć.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re:

Post autor: Ant »

Ant pisze:Zrobiłem sobie ten test (a)Philosopha i chyba się wycoming-outuję ;)

Jestem grayem :xmrgreen:

Chociaż prawdę mówiąc na pewne pytania zupełnie nie wiedziałem, co odpowiedzieć, więc wynik jest taki troszku naciągany ;)
Podejrzenia okazały się być trafne. Ponowne wykonanie testu dało wynik: Asexual :mrgreen:

A prawda pewnie gdzieś leży po środku ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Post autor: dimgraf »

Ant pisze:A prawda pewnie gdzieś leży po środku


hehe czyli co jesteś pół-grayem czy ćwierć-asem?:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Post autor: Ant »

Raczej szukam siebie :P

Obecnie wątpię, bym miał by grejem. Szczególnie to sobie uświadamia, kiedy próbuję porównać swoje fazy, z tym, co widzę u seksualnych. Raczej nie widzę siebie w takiej roli. Najprawdopodobniej będę po prostu "dirty" asem :lol:
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re:

Post autor: Bella Wildrose »

urtika pisze:A mnie wyszło to co myślałam.
Ja tak dla jaj zrobię sobie jeszcze raz ten test, po bardzo długim czasie. Zobaczę co mi wyjdzie - czy tak samo, jak wcześniej :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Post autor: cube »

ile trzeba było się naszukać za tym testem, ale ok, wynik zadowalający. :roll:
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Post autor: dimgraf »

Hmm o dziwo tego testu chyba nie robiłem w innym wyszło mi gray-as. Tu ku mojemu zdziwieniu wyszło, że jestem 100% as. Dziwne dalej jestem przekonany do gray'a, a być może nawet demi.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Post autor: cube »

to lepsza perspektywa niż mój wynik: "you make the walls shake with your solo acts" :shock:
inne testy? masz może jakieś namiary?
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Post autor: dimgraf »

Proszę bardzo poszukałem i o to wątek z podobnym testem na naszym forum.
Forum SEA: Testy na orientację seksualną

Jakby jeszcze poszukać to pewnie coś jeszcze się znajdzie. Wpisz sobie w wyszukiwarkę u góry: "test" to będziesz mieć kilkanaście stron wątków z testami znajdziesz pewnie też inne testy na rodzaj aseksualizmu.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Post autor: cube »

ok skoro to z forum mogłem sam poszukać sorry i dzięki za fatygę.
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Asexuals Project

Post autor: urtika »

Wczoraj zaczął się kolejny Tydzień Aseksualizmu, czyli Asexual Awareness Week. Już po raz czwarty. Iteraz już nawet nie trzeba zaglądać na Facebook, gdyż organizatorzy stworzyli specjalną stronę internetową poświęconą temu wydarzeniu.
http://asexualawarenessweek.com/about-us/
Quirkyalone
camonday
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2017, 23:41

AAW w Polsce?

Post autor: camonday »

hejka!
przychodzę z pytaniem, czy w polsce jest jakoś specjalnie obchodzony asexuality awarenes week? szukałam różnych materiałów po polsku żeby rozwiesić po mojej szkole (o zgodę nawet nie pytałam bo byłam chora a pozatym i tak nikt by się nie zgodził. Będzie więc trochę na rebela) ale nic nie znalazłam. może za słabo szukam, ale nawet tutaj nic na ten temat nie ma, za granicą aż od tego huczy. Czy wiecie gdzie znajdę materiały zwiększające świadomość aseksualną po polsku? nie chodzi mi o artykuły, bardziej krótkie zwięzłe i na temat ulotki. a może jeszcze nic takiego nie ma i będę musiała potłumaczyć sama :?:
Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź, camonday się odmeldowywuje!
:ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto:
ODPOWIEDZ