Śmieci Winkie (Ex Grupa krwi)

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Śmieci Winkie (Ex Grupa krwi)

Post autor: Winkie »

Odświeżam temat. Wierzycie w to, że charakter człowieka może zależeć od grupy krwi jaka w nim płynie?
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Grupa krwi

Post autor: Philosoph »

Winkie pisze:Odświeżam temat. Wierzycie w to, że charakter człowieka może zależeć od grupy krwi jaka w nim płynie?
Njeeeeeeeeeee... Co to za bzdura w ogóle. :roll:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Grupa krwi

Post autor: Winkie »

Njeeeeeeeeeee... Co to za bzdura w ogóle. :roll:
To jest nas dwoje. :wink:
To co czytam w charakterystyce dla swej grupy krwi wywołuje mą ogólną wesołość, z lekkim przymrużeniem oka. :wink: Taka sama sytuacja jak z horoskopami, numerkami czy czym tam jeszcze...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Grupa krwi

Post autor: Winkie »

bodolsog pisze:0 RH+
Ze wszystkich grup krwi to właśnie tą musisz mieć? DLACZEGO? :lol:
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Re: Grupa krwi

Post autor: bodolsog »

Winkie pisze:Ze wszystkich grup krwi to właśnie tą musisz mieć? DLACZEGO? :lol:
Tak Winkie, Tobie na złość. Specjalnie tak sobie dobrałem rodziców, żeby wyszło :->

Edit:
A przeglądając temat widzę, że wszyscy się chwalą, więc ja też się pochwalę, żem Zasłużony Honorowy Dawca Krwi (III st.)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Grupa krwi

Post autor: Winkie »

bodolsog pisze:
Winkie pisze:Ze wszystkich grup krwi to właśnie tą musisz mieć? DLACZEGO? :lol:
Tak Winkie, Tobie na złość. Specjalnie tak sobie dobrałem rodziców, żeby wyszło :->
No i nie załapał... :roll:

Czy ktokolwiek z forumowiczów stosował dietę związaną z grupą krwi?
Awatar użytkownika
Enn
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 9 gru 2011, 00:02

Re: Grupa krwi

Post autor: Enn »

Ja niestety nie mogę oddawać krwi :(
A co do jedzenia zgodnie z grupą krwi, to dużo o tym słyszałam a nawet zakupiłam sobie książkę o tym i jest w tym wiele prawdy .
..umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Grupa krwi

Post autor: Winkie »

Ja czytałam o tej diecie na stronie internetowej. Moim zdaniem są to raczej wskazówki czego się powinno wystrzegać. We wszystkich grupach krwi znaleźć można te same produkty które szkodzą zdrowiu i które mu służą.
Krążą opinie, że restrykcyjne przestrzeganie tego typu diety może być niekorzystne dla zdrowia.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Grupa krwi

Post autor: Layla »

Ja posiadam B Rh+
A jeśli o tą dietę chodzi, to ciężko mi stwierdzić ile w tym prawdy. Po prostu uwielbiam większość rzeczy z rubryki "niewskazane". No cóż, ja po prostu kocham wędzonego łososia, granaty i cynamon (to z tych produktów uwielbianych, bez których bym nie przeżyła :P ). A z rubryki "wskazane" też coś tam zjadam. Na prawdę ciężko mi oceniać czy cynamon mi na serio zaszkodzi czy nie...
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Grupa krwi

Post autor: Winkie »

Raczej to czy coś zaszkodzi, bądź nie zaszkodzi - nie powinno zależeć tylko od grupy krwi. Każdy organizm jest inny, inny jest również stan zdrowia człowieka, tryb życia itp. Ja powinnam jeść jak najwięcej mięsa. Co się w sumie zgadza. Na dłuższy okres czasu czuję się osłabiona bez konkretnej dawki białka zwierzęcego.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Grupa krwi

Post autor: Layla »

Bez mięsa też bym długo nie pociągnęła. Jako wegetarianka chyba bym umarła. Tylko na obiad preferuję warzywa. A białko zwierzęce prędzej w formie wędliny. Tak dziwnie jakoś :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Grupa krwi

Post autor: Winkie »

Tak, powinno się jeść i to i to. Mięso, warzywa, owoce... Kwestia tylko przyrządzenia, dodatków.
Layla pisze:Tylko na obiad preferuję warzywa. A białko zwierzęce prędzej w formie wędliny. Tak dziwnie jakoś :P
Ja na odwrót. :wink: Obiad powinien być jak ja to mówię - konkretny, czyli np. schabowe, zrazy + ziemniaki + sałatka/ogórki/mizeria. Warzywa jako dodatki, a międzyczasie owoce. Winogrona, banany, truskawki...

Akurat za wędlinami nie szaleję. Wolę mięso usmażone, upieczone, mięso uwędzone (mmm, rarytas - jałowiec, dym, cały dzień praktycznie poświęcony na wędzenie), wątróbkę, tzw. "świeżynkę". Raczej "na gorąco". :D
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Grupa krwi

Post autor: Layla »

U mnie przy domu dziadek zbudował dawno temu wędzarnię. Jak szykuje się wędzenie większej ilości mięsa to wszyscy znajomi się zlatują z kawałkami schabu albo karkówki i też chcą mieć uwędzone :D A następne uruchomienie wędzarni w sobotę :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Grupa krwi

Post autor: Winkie »

Tak, u mnie też wędzą. :D Podstawą jest pierw peklowanie mięsa, przygotowanie odpowiedniego drewna które będzie nadawało aromat i smak (oprócz jałowca, także dodaje się niekiedy drewno owocowe), właściwe obwiązanie aby się nie rozleciało w trakcie, i wędzenie. Pilnowanie czasu, dokładanie do ognia. Trzeba się na tym znać. Lata praktyki.

Wielkość kawałków mięsa do wędzenia również jest ważna - nie powinno się wędzić razem i dużych i małych kawałków, bowiem gdy małe się już zwęgli, to duże w środku jeszcze surowe będzie.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Grupa krwi

Post autor: Layla »

To uwędzone mięso jest świetne, prawda :) U mojego taty też lata praktyki, ja się tym nigdy nie zajmowałam. Poza tym u nas się jeszcze kiełbasę robi (tam na pewno jest mięso :P). Nie mogę się soboty doczekać :D
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Zablokowany