DD TVN

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: DD TVN

Post autor: meg »

Oooo super by było :wink:
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DD TVN

Post autor: dimgraf »

Obejrzałem i sam nie wiem czy nie napisać krytycznego komentarza pod tym materiałem. Bo z tego co on mówi to ... powinienem się leczyć bo mój organizm wytwarza za mało hormonów? Czemu np. nie może być odwrotnie czyli organizm wytwarza małą ilość hormonów bo nie ma potrzeby wytwarzania większej. I co? Do końca życia brać leki hormonalne by czuć popęd?

Wydaje mnie się, że osoby seksualne w dużej większości nie są w stanie nas zrozumieć.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Re: DD TVN

Post autor: Lachesis »

"porządna dziewczyna wcześnie nie zaczyna"
"aseksualność to 4 płeć" :P Wiem, wiem czepialska jestem ;).

Wygląda na to, że wymyśliliśmy sobie taki trend życiowy i zamiast wziąć się za leczenie to się zrzeszamy i o zgrozo jeszcze wspieramy (mnie też się zrymowało ;)). Znowu wyszło na to, że aseksualność musi mieć jakąś przyczynę czy to w fizjologii czy to w nieodpowiednim wychowaniu albo traumach przeszłości.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: DD TVN

Post autor: marisaxyz »

no i jeszcze to gloryfikujemy :D rany julek ....
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: DD TVN

Post autor: Nadia__ »

Lachesis pisze:Znowu wyszło na to, że aseksualność musi mieć jakąś przyczynę czy to w fizjologii czy to w nieodpowiednim wychowaniu albo traumach przeszłości.
Ależ przecież tak jest. Pominę ten drugi aspekt - traum z przeszłości - bo to jest aseksualność nabyta, wiążąca się z czymś negatywnym, można usunąć jej przyczynę terapią u psychoterapeuty czy seksuologa. Ale aseksualność wrodzona jak najbardziej wynika z fizjologii, wszystkie nasze potrzeby i myśli wynikają z danego przepływu hormonów czy neurotransmiterów, nie ma się co na to oburzać.

Zupełnie inna sprawa to to, czy my chcemy zmieniać tę pracę naszego mózgu, bo pan seksuolog i całe nasze otoczenie mówi, że nie jest ona normalna. Nam towarzyszy to od zawsze i choć dla innych to nienormalność, dla nas - stan zupełnie oczywisty i naturalny. I mamy prawo traktować to jako integralną część naszej tożsamości i zamiast umawiać się z panem Depko na leczenie, robić sobie tutaj grupę wsparcia.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: DD TVN

Post autor: Wicherek »

wyrwana_z_kontekstu pisze:
Nadia__ pisze: Zresztą, na czym takie "leczenie" miałoby polegać?
Pewnie pozamykaliby nas w zakładach zamkniętych o zaostrzonym rygorze i robili pranie mózgu...albo szprycowali tabletkami.A gdyby jakiegoś "trudnego przypadku" nie dałoby się wyleczyć, trafiłby on do zoo jako ciekawostka przyrodnicza ;P
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: DD TVN

Post autor: Layla »

Chyba tego jednak nie obejrzę... Ciekawe macie o tym opinie :) Mnie w ogóle tvn na nerwy bardzo działa, podnoszą mi ciśnienie. A najgorsi są eksperci typu: "Skończyłem studia, wiem wszystko"... Masakra jakaś. Mogliby sobie dać spokój. Skoro nam asowatość nie przeszkadza to czemu innym wadzi?
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: DD TVN

Post autor: Ant »

Cóż, jaki kraj, tacy eksperci ;)

Ja generalnie nie śledzę mediów, bo i tak większość z tego, co można znaleźć w nich to śmieci :P
Czczony nie tylko w Chinach
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Re: DD TVN

Post autor: dorosłe dziecko »

Moja matka ogląda codziennie DD TVN. :/ Wątpię, aby teraz udało mi się z nią porozmawiać, wyjawić prawdę o sobie i uzyskać zrozumienie. Dziękuję "ekspertom". :?
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: DD TVN

Post autor: Philosoph »

Przestałem traktować poważnie tego eksperta, kiedy zaczął gadać o 4 płci, gloryfikowaniu i kółkach wsparcia. Chociaż jak ktoś jest zagmatwany swoją aseksualnością to ok, można mówić o wsparciu. Nie chcę wiedzieć, co by ten ekspert powiedział gdyby przeczytał, że są aseksualni, którzy mają jakiś popęd, ale nieukierunkowany i z tego wychodzi taki kwiatek jak aseksualny, który się masturbuje. :diabel:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Molly
ASiołek
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:05
Lokalizacja: Okolice Trójmiasta ;)

Re: DD TVN

Post autor: Molly »

Myślałam żeby obejrzeć, ale po waszych komentarzach widzę, że nie warto. Ale czego się spodziewać? W tym kraju zawsze trzeba pokazać, że tylko seksualny heteryk jest tym zdrowym :|
Obrazek
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: DD TVN

Post autor: Nadia__ »

Molly pisze:W tym kraju zawsze trzeba pokazać, że tylko seksualny heteryk jest tym zdrowym :|
Ja dla mnie przesadzasz, ale może masz inne doświadczenia. Mnie "w tym kraju" jest dobrze i nie czuję się dyskryminowana.

To tylko telewizja śniadaniowa, 3 minuty pogaduszek na dany temat, nie można oczekiwać porządnego przedstawienia tematu. I tak jest w każdym kraju.
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Re: DD TVN

Post autor: dorosłe dziecko »

Molly,
akurat o homo i biseksualności, to już się poważni seksuologowie nie wypowiadają jako o chorobie. Ba, niektóre autorytety nawet się kajają za to, że kiedyś próbowały.
Może za ileś lat odp się i od nas. ;)

Nadia__,
owszem, nie można oczekiwać kompleksowego przedstawienia tematu w 3 minuty, ale rzetelność przedstawienia nie powinna być zależna od czasu.
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: DD TVN

Post autor: Nadia__ »

No nie wiem, może ja jestem odhumanizowanym naukowcem, ale zupełnie mnie to nie rusza, że różni badacze mają różne pomysły na klasyfikację zjawisk i dla jednych aseksualizm to czwarta orientacja, dla innych nie, jedni nazywają to rzadkim odstępstwem od normy, a inni - chorobą. Dopóki nie każą mi się z tej, według nich, choroby, leczyć, to terminologia jest mi zupełnie obojętna.
Awatar użytkownika
Molly
ASiołek
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:05
Lokalizacja: Okolice Trójmiasta ;)

Re: DD TVN

Post autor: Molly »

Nadia__ no właśnie mam inne doświadczenia. Ty nie czujesz się dyskryminowana. Ale są ludzie, którzy owszem. Być może aseksualni częściej spotykają się z "przejdzie Ci" aniżeli agresją stąd inne doświadczenia.
Poza tym ta terminologia ma też wpływ na to, jaki ludzie mają stosunek do danej grupy. Jeśli ktoś będzie rozgłaszał bzdury o chorobie to będzie więcej osób, które będą Cię namawiały na leczenie. Jeśli ktoś uważa homoseksualizm za zboczenie to też na akceptację z jego strony nie można liczyć.

dorosłe dziecko owszem, jest już inaczej, lepiej jeśli chodzi o homo i biseksualność, ale na bzdury wciąż można trafić ;) Pamiętam, że raz natrafiłam na coś w TV(niestety nie pamiętam już ani programu ani stacji, ale momentami żenua ;p).
Obrazek
ODPOWIEDZ