Czy jesteście osobami wierzącymi?

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: dimgraf »

Oczywiście, że można obejść kościół. Można wierzyć i praktykować i wcale nie podpisywać się pod retoryką i polityką prowadzoną przez księży rzymskokatolickich. Kilka stron wcześniej Marisaxyz pisała o wyznaniu Ewangelicko-Augsburskim. Chrześcijaństwo to nie tylko wyznanie rzymskokatolickie.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: meg »

meg pisze: Coraz częściej skłaniam się ku teorii odrodzeń, kto wie może w następnym wcieleniu będę jakimś kotem :mrgreen:
AnonymousJ pisze:Moj chory mozg przeczytal ze w nastepnym wcieleniu bedziesz kotletem :)
Mam nadzieję, że w tym wcieleniu taka zła nie jestem i nie będzie mi dane odrodzić się zwierzęciem rzeźnym :cry:
"Karma is a boomerang", więc chyba mogę czuć się bezpiecznie :mrgreen:
cube pisze:moim zdaniem problemem jest kościół, który przez swoją formę prowadzenia się i "wykładania" wiary wiernym odpędza od siebie ludzi.
:thumbsup: Zawsze będę wspominać przymusową spowiedź :lol: Nie ważne czy się nagrzeszyło czy nie, spowiedź konieczna była raz w tygodniu, bo bez 10 parafek spowiednika nie ma bierzmowania. :P

P.S. Czemu ten wątek jest w smutkach? :mrgreen:
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Ant »

Bo to smutne wierzyć w religijne zabobony? xD

Nie, nie wiem xD

Dobre pytanie :lol:
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: chochol »

dimgraf pisze:Oczywiście, że można obejść kościół. Można wierzyć i praktykować i wcale nie podpisywać się pod retoryką i polityką prowadzoną przez księży rzymskokatolickich. Kilka stron wcześniej Marisaxyz pisała o wyznaniu Ewangelicko-Augsburskim. Chrześcijaństwo to nie tylko wyznanie rzymskokatolickie.
Ciekawe to co napisałeś. W kupowanej przeze mnie piątkowej gazecie od pewnego czasu zamieszczane są tzw. pytania o wiarę. Z punktu widzenia Krk przejście na protestantyzm czy wyznanie prawosławne jest grzechem dla ochrzczonego katolika :roll: .
Pytanie: Czy przejście z katolicyzmu na prawosławie, grekokatolicyzm lub protestantyzm jest grzechem z katolickiego punktu widzenia i czy w takim grzechu będzie się trwało do końca życia? Czy jest szansa na zbawienie?

Odpowiedzi udziela ojciec Łukasz Filc, duszpasterz akademicki: "Kościół grekokatolicki jest częścią Kościoła katolickiego. To znaczy, że jesteśmy w całkowitej jedności. Grekokatolicy uznają zwierzchnictwo papieża. W związku z tym rzymskokatolicy mogą przyjmować sakramenty w Kościele grekokatolickim. To co nas różni to obrządek oraz organizacja kościelna. Zatem ewentualne przejście na obrządek grekokatolicki nie jest związane ze zmiana wyznania. Jednakże wymaga to pozwolenia Stolicy Apostolskiej. Natomiast czym innym jest sytuacja Kościoła prawosławnego i wspólnot protestanckich. Formalnie jest to schizma, tzn., że nie jesteśmy w jedności. I dlatego świadome przejście do jednego z tych Kościołów będzie traktowane jako grzech. Jednakże, czy jest szansa na zbawienie, na to nie odpowiem. Kościół nigdy nie wypowiada się nt. ewentualnego potępiania kogoś. Bo to jest kwestia Pana Boga i relacji z Nim konkretnego człowieka. Pan Bóg może każdego zbawić. My wiemy w tej kwestii jedno: droga Kościoła katolickiego do zbawienia jest pewna. Człowiek żyjący w łasce Bożej może spodziewać się zbawienia
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: marisaxyz »

Chochoł też to czytałam i zastanawiam się jak to tego wszystkiego ma się ekumenia, skoro KK mówi coś w stylu : no ok,wszyscy jesteśmy chrześcijanami, wierzymy w Boga, ale to nasza wiara prowadzi do zbawienia, więc może ekumenia to lipa, chociaż Wiśle jest bardzo dużo małżeństw mieszanych, gdzie każdy zostaje przy swoim wyznaniu, albo przechodzi z katolicyzmy na protestantyzm albo odwrotnie i nikt nie ma z tym problemu, księża też chyba są bardziej tolerancyjni, zarówno katoliccy jak i ewangeliccy , tak przynajmniej ja to widzę
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: cube »

czy ja wiem? jeżeli chce się wypełniać przykazania trzeba na tą mszę pójść i potem wysłuchiwać, że ludzie nie chodzą do kościoła, bo wolą na zakupy iść (nieważne, że trafia to do tych co jednak się pofatygowali). poza tym spowiedź i Komunia św. też są bajerami dostępnymi tylko w kościele. także chcąc nie chcąc od kościoła się nie ucieknie. w wymiarze poglądowo-filozoficznym tak, ale fizycznym nie.
są księża, którzy oferują spowiedź prywatnie u siebie, w cztery oczy, bez konfesjonału i kolejek. miałem okazję korzystać i jest to naprawdę coś fantastycznego, ale w dużym mieście to niestety nie funkcjonuje.
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Tofik
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 7 sty 2012, 15:58

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Tofik »

dimgraf pisze:Ateizm też można nazwać wiarą w nieistnienie Boga więc w tym sensie jest religią - bo jest oparty o domysły, a nie dowody.
Na tej samej zasadzie można przyjąć, że pozytywnym aktem wiary jest wiara w nieistnienie: krasnoludków, jednorożców, dobrych wróżek, elfów, smoków, czarodziejów, Świętego Mikołaja, hamadriad, harpii, centaurów, południc, goblinów, walkirii, gnomów, wampirów, upiorów, dżinnów, demonów, leśnego licha, Baby-Jagi, utopców, golemów i wilkołaków.

Nie istnieją żadne dowody na to, by któreś z tych stworzeń nie istniało.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: dimgraf »

Mnie chodziło o to, że każdy ma prawo wierzyć w co chce i nie powinno mu się narzucać własnego zdania. To, że ktoś wierzy w mityczne stwory co to komu przeszkadza? Spotkałem się z takimi ateistami, którzy za punkt honoru przyjęli sobie, że muszą ludzi na siłę nawracać, że Bóg nie istnieje, a to jest tak samo szkodliwe jak przymuszanie do wiary, bo właściwie to jest taka sama sytuacja. Tak więc ja stawiam znak równości między przymuszaniem do wiary, a nie wiary. Uważam, że każdy ma prawo wyboru.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
PoGrzyba
ASshole
Posty: 47
Rejestracja: 8 lut 2011, 13:47
Lokalizacja: Świat.
Kontakt:

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: PoGrzyba »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella

:aniol:

Polecam także Niewidzialnego Różowego Jednorożca oraz Latającego Potwora Spaghetti.
"Zarówno najwyższa, jak i najniższa forma krytyki jest pewnego rodzaju autobiografią."
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: marisaxyz »

jeśli ktoś ma ochotę wierzyć w czajniczki to ok, mnie to nie szokuje, nie obraża, nie każdy musi się zgadzać z moim światopoglądem
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Diana
ASiołek
Posty: 59
Rejestracja: 24 mar 2012, 02:57

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Diana »

Layla po rozmowie z Tobą na chacie wywnioskowałam ,że możesz być deiztką.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Layla »

Diana pisze:Layla po rozmowie z Tobą na chacie wywnioskowałam ,że możesz być deiztką.
Bardzo się cieszę, że określasz mnie jako osobę wierzącą. Pewnie znasz mnie lepiej niż ja siebie. Poza tym rozmowy z czata, pozostają na czacie.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
MAJ'72
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 14 mar 2012, 13:26

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: MAJ'72 »

karioka40 napisał(a):

DZIEWICA8 napisał(a):Ja uważam się za osobę wierzącą: chodzę do kościoła, wierzę w Boga, mam świadomość swoich grzechów i słabości. Nie mam nic przeciwko księżom i Kościołowi.
DZIEWICA8




ja podobnie :)



I ja się podpisuję :) Patrzę na pewne rzeczy w kościele przez palce, nie ze wszystkimi się zgadzam, ale chodzę do kościoła regularnie, a nie tylko święcić jajka raz do roku :)

I ja też :)
Awatar użytkownika
psychaotic
bAStard
Posty: 66
Rejestracja: 31 mar 2012, 03:21
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: psychaotic »

nie wierzę, nie praktykuję, nie obchodzi mnie to.
jestem rodzinną 'czarną owcą' w sprawach religii; sami katolicy tylko ja podła taka diabeł wcielony ;<
insomniac!
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: Parkinson »

wiara, religia ... brrrrryyyy co to takiego :D nie wierzę nie praktykuję

ps.

Wszystkie religie mówią to samo
np judaizm, chrześcijaństwo, "muzumanizm", religie sumerów, egipcjan i innych starożytnych kultur mówią to samo - nie zabijaj nie kradnij czyń dobro i pomagaj słabszym.
chrześcijaństwo zostało okrojone z wielu dogmatów i kawałków pisma świętego na soborach dzięki czemu mamy tyle apokryfów.
buddyzm to filozofia życia droga do osiągnięcia nirwany (zrozumienia wszystkiego- zjednania się z naturą ....)
staro amerykańskie mity o powstaniu życia na ziemi są bardzo podobne do opisu stworzenia zawartego w księdze rodzaju.
mit o potopie można znaleźć na całym świecie chociażby gilgamesz.

opisy ognistych rydwanów - biblia, tora, koram, ramajana, mity zulusów, mity indian amerykańskich, mity aborygenów.

Wszystko wywodzi sie z jednej pierwszej religji

Więc czemu zabijamy się nawzajem ? ...
Śmiejecie się, że jestem inny, ja się śmieję, że jesteście tacy sami. :)
ODPOWIEDZ