pomoc asów pilnie potrzebna:)

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
petite-noire
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 4 sty 2012, 11:48

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: petite-noire »

Ja też już wysłałam maila i czekam na ankietę, jestem bardzo ciekawa :P
Tofik
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 7 sty 2012, 15:58

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: Tofik »

Chętnie wypełnię ankietę, ale zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego nie możesz po prostu wkleić linka do kwestionariusza tutaj, na forum?
anna_strzelczak
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:37

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: anna_strzelczak »

bardzo dziękuję za odzew:)

kwestionariusz jest juz opracowany, teraz muszę go jakoś zamieścić w necie bo jak się okazało nie będzie bardzo proste bo jestem w tej kwestii nie kumata:) i muszę poprosić o pomoc znajomych

jak już wszystko dogram wyśle wam Link

ZASTANAWIAŁAM SIĘ CZY NIE ZAMIEŚCIĆ lLINKU NA STRONIE....hmmm..możliwe ze tak zrobię

JESTEŚMY W KONTAKCIE!:)
petite-noire
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 4 sty 2012, 11:48

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: petite-noire »

Więcej osób wypełniło by ankietę jakbyś ten link zamieściła na stronie.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: Philosoph »

Nie chce mi się wysłać maila. Możesz śmiało przesłać mi to, co wysłałabyś mailem, na PW. I też ciekawi mnie Twoja indywidualna interpretacja/opinia, jakakolwiek by nie była - ot ciekawość.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
anna_strzelczak
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:37

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: anna_strzelczak »

Mam jeszcze jedno pytanie. Szukam osoby chętnej do tego aby opowiedziała w paru słowach jak zorientowała się że jest aseksualna, kiedy to było, kiedy zaczęła zauważać ze jest "inna", tak w paru słowach "swoją historię". Jestem w trakcie pisania artykułu na temat aseksualizmu, który docelowo chciałabym opublikować w Charakterach. Oczywiście anonimowość jest zachowana, mogę zmienić imię danej osoby lub zastosować pseudonim. Nie chodzi mi o szczegóły Waszego życia tylko ogólnie jak "to się zaczęło"

proszę o odpowiedz na mejla

anuk.s@wp.pl

pozdrawiam
anka
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: Layla »

Aniu a o kogo dokładnie Ci chodzi? Szukasz tylko "typowych" Asów, czy grey i demi też się kwalifikują?
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
anna_strzelczak
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:37

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: anna_strzelczak »

chodzi mi o typowych asów (nie odczuwa i nigdy nie odczuwał pociągu seksualnego)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: dimgraf »

anna_strzelczak pisze:chodzi mi o typowych asów (nie odczuwa i nigdy nie odczuwał pociągu seksualnego)
Akurat to kryterium to i gray może spełniać :P Różnica jest jedynie w samym podejściu do seksu. Tak więc jeśli skupisz się tylko na true-asach to jest to tylko niewielki wycinek.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
anna_strzelczak
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:37

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: anna_strzelczak »

hmmm to w takim razie czym gray sie rozni od asa? bo sie zgubilam...nie bardzo jakby to powiedzieć mogę sie kierowac podziales wew.asów gdyz z tego co czytałam w literaturze nie ma tego podziału i chyba został on stworzony przez samych asów

generalnie chodzi mi o osoby które pociągu seksualnego nie odczuwaja i nie odczuwały - i tyle:) a co z różnicą w podejściu do seksu?
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: Layla »

Nawet podział mamy opisany, wystarczy przejrzeć forum. Widać że średnio się przejęłaś tematyką, nie sprawdzając nawet czy się podzieliliśmy. Chodzi o to, że pisząc na temat asów nawet nie wgłębiłaś się w temat, nie wiem czy nie skupiłaś się na podziale: da się wyleczyć i nie chce się leczyć.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: dimgraf »

Dobra postaram się wyjaśnić pokrótce różnicę. As nie odczuwa potrzeb seksualnych - popędu i to niezależnie czy to true-as czy gray-as. Demi to już inna historia bo to są osoby odczuwające popęd wyłącznie do osób z którym łączy je bliska więź emocjonalna. True-as całkowicie wykreśla ze swego życia seks. Gray natomiast dopuszcza seks np. w celach prokreacyjnych. Właściwie to odsyłam do tego tematu na forum :link:

Wydaje mnie się, że jeśli chcesz prowadzić badania na temat aseksualizmu powinnaś zwrócić właśnie szczególną uwagę na różnorodność tego zjawiska. Aseksualizm tak samo jak seksualizm ma wiele obliczy i tak samo u osób seksualnych jak i aseksualnych występują relacje hetero, homo, obie jak i wcale.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: urtika »

Moim zdaniem te różnice o wiele lepiej zostały wyjaśnione w TYM wątku.
Btw, ja też uważam się za Gray-A, ale seks w celach prokreacyjnych całkowicie i absolutnie wykluczam. :P
Quirkyalone
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: dimgraf »

No Urtika to już całkiem tu namieszamy w głowie Ani :mrgreen: Oczywiście seks w celach prokreacyjnych napisałem tylko jako przykład ponieważ to było pierwsze co mi przyszło do głowy patrząc na swój przypadek :P Ale tak czy siak proponuję właśnie zwrócenie uwagi na wszystkie aspekty aseksualizmu, a nie tylko wybraną grupkę, bo właśnie jeśli to ma być praca wyczerpująca zagadnienie w pełni nie powinnaś pomijać takich jak ja czy Urtika.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
anna_strzelczak
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:37

Re: pomoc asów pilnie potrzebna:)

Post autor: anna_strzelczak »

Przejrzalam forum i widzialam te podziały już wcześniej, ale nie bralam ich pod uwagę raczej z tego powodu, że w literaturze klinicznej w artykułach na temat aseksualizmu nigdzie żaden autor nie wspomina o tych podziałach. Uznałam, że są to wewnętrzne podziały ASów i nie koniecznie się zgadzam z nimi, że są słuszne (ale to już inna bajka:) ) Natomiast nie uwzględniam w badaniach tych podziałów chociażby ze względu na to, że gdybym chciała dzielic ASy na poszczególne podgrupy i je statystycznie porownywac to chyba liczebnosc byłaby bardzo nikła i wystąpiłyby róznice odnośnie liczebności w poszczególnych podgrupach. Nie znam narzędzia które diagnozowałoby że jest się takim, a takim asem więc nie chcę tego robic. Jasne, że zgadzam się, że Aseksualizm to bardzo zróżnicowane zjawisko, ale wszelkie uwagi do badań metodologiczne także potem się uwzględnia itp. Generalnie we wszystkich badań do tej pory autorzy nie dzielili ASów dlatego ja też nie chcę tego robic. Myślę że miałoby to sens w bardziej specyficznych badaniach lub indywidualnej diagnozie ,a moje internetowe badanie nie jest aż tak wymagające:)
natomiast chętnie wspomnę o podziałach w artykule by go uzupełnić:)
ODPOWIEDZ