Nakręćmy film o asach!

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Trzeba jeszcze tylko znaleźć młodocianych aktorów
Z tym akurat nie mam problemu. Mam dobre układy w moim starym liceum poza tym jest tam klasa medialna. Więc skoro ciągnie ich do mediów...
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Artemis »

Wicherek pisze:Trzeba jeszcze tylko znaleźć młodocianych aktorów ;)
No właśnie, ten pomysł z liceum jest kiepski. Przypomina mi amerykańskie filmy dla nastolatków. Lubicie takie filmy? Z dyskryminacją też, a to dlatego że jest po prostu nieprawdziwy. Ktoś z Was był dyskryminowany w czasach szkolnych? To chyba z innych powodów...
W pamięci utkwił mi pomysł Viljara. Całkiem przyjemny kawałek z happy endem, choć nie musi mieć konwencji westernu. I jest prawdziwy. Na początku też któraś z dziewczyn rzuciła rysy postaci, też niezłe. Pomysł z psycholożką nie podoba mi się. Poznałam jednego asa-gaya... ale jemu akurat daleko było do krypto :).
Interesujący jest pomysł Winkie, z tym światłem monitora... Komputer z jednej strony pokazuje samotność, ale i lekarstwo na nią, czy skuteczne?
Jednak przede wszystkim odsyłam do lektury forum, tyle tu prawdziwych historii... A cokolwiek nie stworzycie powinno to być prawdziwe.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Jeśli chodzi o tą dyskryminacje to zależy, bo na forum takie historie też kojarzę. Do tego podałem artykuł z którego wynika, że jednak niektórzy tego doświadczają. Ja osobiście nie byłem dyskryminowany z powodu aseksualności, raczej tzw. "fraj*rstwa", bo jakoś los nie obdarzył mnie muskularną sylwetką. Tak więc problem może dotyczyć ładnych dziewczyn raczej bo akurat zagrywki o których wspomniałem się zdarzają. Poza tym to tylko pojedyncza scenka, taki wstęp do historii. Bo potem nasza nieśmiała bohaterka poznaje dwoje asów którzy mają istotny wpływ na jej dalsze losy.
No właśnie, ten pomysł z liceum jest kiepski. Przypomina mi amerykańskie filmy dla nastolatków. Lubicie takie filmy?
Kilka, które obejrzałem przez siostrzenice nie było, aż takie kiepskie :P

Wracając. Te kilka urywków z życia bohaterki ma tylko pokazać to jak sobie nie radzi ze swoim życiem. Można nawet urozmaicić to o wątek podany przez Winkie czyli próby odnalezienia siebie poprzez świat wirtualny.

Od początku mówimy o normalnym filmie pełnometrażowym, nie o krótkim jednowątkowym filmiku.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Lady_in_violet
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 24 sty 2012, 18:26
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Lady_in_violet »

Opowiem wam takie coś.
Nastoletnia, ale blisko pełnoletnia dziewczyna, postanawia wyjść ze swojej nieśmiałości i pójść z koleżankami do jednego z najbardziej znanych klubów w średnim mieście.
Nigdy nie była specjalnie towarzyska, ale skoro znalazła już paczkę znajomych to dlaczego by im nie zaufać? Tym bardziej że dzień wcześniej przeczytała w horoskopie że będzie cieszyła się powodzeniem otoczenia i czeka ją dobry czas.
Cały dzień nie może się doczekać i mierzy wszystkie ciuchy żeby jak najlepiej wypaść (w końcu wyjście do klubu to nie jest jakaś rutyna dla niej), wyobraża sobie że dobrze spędzi czas i bardzo ją to cieszy.
Ulubiona czarna spódnica jest przybrudzona więc pierze ją szybko w rękach, a potem 2h suszy suszarką, gotowa nawet iść w mokrej.
W końcu idzie z zaufanymi koleżankami które zna już od 3 lat, one ją wprowadzą w fajny świat innych ludzi!
W ostatniej chwili spódnicę udaje się wysuszyć, zrobić ładną fryzurę i w końcu dopina wysokie kozaki i wychodzi.
Koleżanki są z dobrych domów, to grzeczne i dobrze uczące się dziewczyny.
Zamawiają sobie piwo i dosiadają się do towarzystwa jeszcze jednej dziewczyny z klasy - spoza ich paczki. Jest tam dwóch mężczyzn.
Jeden śmiały, rozsiadł się wygodnie i zabawia towarzystwo. Drugi inny: pod kapturem chowa twarz i cały czas bawi się kostką do gry, nic nie mówi.
Bohaterkę zainteresował ten drugi, bo czuje się do niego podobna. Jeśli chciałaby wybrać kogoś z całego towarzystwa i spędzić wieczór tylko z tą osobą, wybrałaby tylko jego.
Jest to jednak dość mało osiągalne, ponieważ zostaje wmieszana w rozmowę z głośniejszą częścią towarzystwa.
Jedna z dziewczyn spoza paczki bierze ją na chwilę na bok i mówi że wpadła w oko dwóm osobom. Kobiecie i mężczyźnie.
Nie chce jednak wyjaśnić nic więcej.
Nasza bohaterka pierwszy raz czuje się dziwnie, bo wcale jej to nie schlebia, bo nie po to tu jest! To ma być ta dobra zabawa?
Ostrożnie rozgląda się dookoła by dowiedzieć się kogo powinna unikać, jednak jak to w klubie, robi się coraz tłoczniej i głośniej. Chaos. Gra ciężka muzyka, że aż dudni.
Zerka nerwowo na zegarek, ale przecież niewiele czasu minęło.
Chcą kupić jej piwo, ale ona nie ma na nie ochoty. Dla odwrócenia myśli wdaje się w rozmowę z koleżankami i brylującym osobnikiem. W pewnym momencie dyskutują tylko oni dwoje, a reszta się przygląda sącząc trunki. To dlatego że inni nie są w temacie, a dla dziewczyny to jej pół świata.
Nagle ten mężczyzna proponuje jej żeby usiadła mu na kolanach.
Bohaterka szybko odmawia i traci pewność siebie, ale wciąż udaje że jest wszystko dobrze.
Przecież ona go nie zna.
Nikt z towarzystwa nie każe mu przestać tak żartować, a on dalej nalega.
Dziewczyna jest uparta, przestaje jej się to podobać.
Oponent zmienia na chwilę temat, ale za jakiś czas proponuje wyjście z lokalu.
"Ja nigdzie nie idę" - prostestuje dziewczyna, widząc że zaproszenie obejmuje tylko ją i nikogo innego spoza towarzystwa.
"Chodźmy tylko na korytarz, tam możemy POROZMAWIAĆ bo nie jest tak głośno".
Nie chcąc wyjść na jakąś lekliwą idiotkę, godzi się na to, chociaż jakoś nie ma wcale ochoty. Myśli że chwilę tam pobędzie i za chwilę wróci do reszty i znów będzie czuła się bezpiecznie.
To tylko rozmowa...

[i tak wygląda początek... dalej?]
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Wicherek »

Lady_in_violet, no pewnie, że dalej :D
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: marisaxyz »

oj przeczuwam że wydarzy się coś niedobrego :shock:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Lady_in_violet
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 24 sty 2012, 18:26
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Lady_in_violet »

Dziś mam słabszy dzień. Jak się otrząsnę to wieczorem będzie ciąg dalszy ;)
Który AS już się boi i drży w dreszczu empatii? :D
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Lachesis »

Po ciuchu mam nadzieję, że jednak w tym dramatycznym momencie niemałą rolę odegra ten drugi małomówny chłopak i będzie pozytywny koniec ;). Bardzo fajne opowiadanie Lady_in_violet :).
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Wicherek »

Ostatnio zrobiło się cicho w tym temacie.
Szkoda by było, gdyby to przedsięwzięcie spaliło na panewce.
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Spokojnie. Fakt faktem trochę przystanęło wszystko bo śnieg paraliżuje :mrgreen: Tak już bardziej poważnie chwilowo nie mam czasu, by się zająć projektem i kolejne newsy z "frontu" dawać ale wkrótce do tematu wracam i nadal zachęcam do sypania pomysłami - każdy może coś do projektu wnieść od siebie.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Lex
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 31 mar 2012, 10:25

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Lex »

Fajny temat szkoda, że ucichł.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Viljar »

Mam wrażenie, że gdyby taki film faktycznie powstał, to byłby nieco podobny do "40-letniego prawiczka", tylko bez happy endu zmieniającego stan bohatera. Zastanawiam się, czy byłaby to komedia czy dramat, czy połączenie jednego z drugim. Po mojemu, najgorsze, co można zrobić, to potraktować temat śmiertelnie poważnie i stworzyć jakiś dramat psychologiczny.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Winkie »

Po pierwsze i ostatnie - takie film nie powstanie, więc w sumie następna część postu będzie czystą dywagacją.

Jeżeli komedia - to dramat, jeżeli dramat - to komedia. Nic dodać, nic ująć. Czysta farsa. :]
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Ja wiem Winkie, że pałasz optymizmem i wiarą w realizację ale chyba nie podzielam Twojego entuzjazmu :D

Otóż fakt, pracę nad filmem chwilowo stanęły, z różnych powodów, ale przede wszystkim nic nie powstaje z dnia na dzień. To jest duża produkcja i na pewno rozłoży się w czasie i nie powstanie w tydzień, miesiąc...

Jednak mam dobre wieści zmobilizowaliśmy się (grupa pracująca nad scenariuszem) i pracę ruszyły odrobinę. Wzięliśmy sobie uwagę Viljara, by opowieść nie była śmiertelnie poważna do serc i staramy się by pojawiły się zarówno wątki trudne i poważne jak i elementy humorystyczne. Jako, że jestem jedynym facetem wśród scenarzystów tego filmu to film będzie gatunkowo bardziej kobiecy, a więc dramat obyczajowy. Już mogę zdradzić, że film będzie pokazywać historię trojga asów jak to już wcześniej w tym temacie było pisane. Akcja z przyczyn logistycznych będzie się toczyć w moim mieście ale raczej nie będzie tu wątków lokalnych. To ma być zwykłe miasto jak każde inne, a szansa na istnienie trójki asów w jednym mieście jest prawdopodobna jak np. po użytkownikach forum jest sporo osób z Poznania (pozdrawiam:D). Gdyby nie koszty to byśmy realizacje zrobili w Poznaniu no ale... Będzie motyw homoseksualny co będzie też prowadzić do dziwnych i czasem śmiesznych sytuacji. Bohaterów już wcześniej przedstawialiśmy i to nie zmieniło się już za bardzo, czyli: zagubiona dziewczyna, która dowiaduje się, że istnieje coś takiego jak aseksualizm i trafia na nasze forum (tak będzie krypto reklama forum, a co :mrgreen: ). Na nim poznaje naszą drugą bohaterkę, która jest zupełnym jej przeciwieństwem - żywiołowa, pewna siebie i idealnie radząca sobie w życiu (choć może nie do końca jest aską jak się potem okaże). Trzecim bohaterem jest lokalny celebryta, który jak się okaże pod maską showmana ukrywa swoją inność. Ci dwoje mimo iż pokazują dwa różne sposoby na życie będą mieli spory wpływ na główną bohaterkę i pomogą jej odnaleźć swoją drogę. To tyle co mogę zdradzić.

No może, jeszcze podziękuję naszej optymistce Winkie za pomysł z oparciem części opowieści na przesiadywaniu przed komputerem. Jak można zauważyć z powyższego opisu od tego zacznie się cała opowieść.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Felixis
ASysta
Posty: 251
Rejestracja: 11 sty 2012, 15:51

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Felixis »

Kto odgrywa role? :D
Wszyscy wiedzą lepiej...
ODPOWIEDZ