Głęboką czernią nocy - Witam

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
Maria
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2012, 12:53

Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Maria »

Witam wszystkich późną porą w moim pierwszym poście na forum. W sumie już od dłuższego czasu zbierałam się żeby coś naskrobać do was ale chyba trochę nie miałam odwagi. W końcu jednak się udało. Mam nadzieję że przyjmiecie mnie w swoje progi.

Co o mnie? Mam 22 lata, mieszkam i studiuję w Łodzi. Lubię czytać książki ( pożeram je w sumie) każdego gatunku ale najbardziej fantasy ( zwłaszcza M. J. Kossakowska).czasem napiszę wiersz. Jednak najważniejszą rolę w moim życiu odgrywa muzyka – nie słucham gatunków więc nie będę wymieniać zespołów czy konkretnych artystów. Po prostu utwór musi mieć w sobie to „coś”. Często cierpię na tak zwany „głód muzyczny” – poszukuję ciągle to nowych dzieł muzycznych.

Jeśli chodzi o sferę uczuciową to jestem związana z S już ponad 5 lat. Nie chcę jednak zapeszać bo od jakiegoś czasu nie idzie nam najlepiej . . .

To w sumie tyle jeśli chodzi o mnie. Dodam może jeszcze tylko że nie mam na imię Maria ale pozwolicie że nie będę ujawniać swojego bo strasznie go nie lubię.

Dziękuję za uwagę i dobranoc.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: marisaxyz »

kolejny mól książkowy na forum, witaj Mario :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
jaśmina
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 18 sty 2012, 10:43

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: jaśmina »

Witamy Mario, imię nie jest tu istotne. Fajnie, że do nas dołączyłaś :)
Do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: dimgraf »

Ja też Ciebie witam Mario. A prawdziwe imię nie ma znaczenia, sam zresztą używam, że tak powiem drugiej tożsamości (co nie znaczy, że udaje kogoś innego niż jestem). Prawdziwe imię gdzieś na forum chyba padło...

Tak czy siak witaj na forum :ciasto:
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Winkie »

Cześć. :)
Maria pisze:Lubię czytać książki ( pożeram je w sumie) każdego gatunku ale najbardziej fantasy ( zwłaszcza M. J. Kossakowska)
A poza M. J. Kossakowską to jeszcze jakich innych autorów zaliczasz do swoich ulubionych?
Co sądzisz o fantastyce rosyjskiej oraz przy okazji - polskiej?
Maria pisze:czasem napiszę wiersz
Biały czy rymowany?
Awatar użytkownika
Maria
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2012, 12:53

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Maria »

Witaj ;)

Jeśli chodzi o pisarzy to mogę dodać jeszcze : Feliks W. Kres, Wojciech Świdziniewski, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz, Nie przepadam za Pilipiukiem w sumie nie wiem czemu - chyba jego styl mnie jakoś odrzuca.O i jeszcze mi się przypomniało o Jacku Piekarze - Ja inkwizytor, bardzo mi się podobało.

Jeśli chodzi o rosyjskich twórców to nie mam chyba wyrobionego zdania - czytałam co nieco: Siergiej Łukjanienko - Nastaje Świt i Chyba nocny patrol, Bracia Strugaccy - Trudno być bogiem. Ogólnie nie za dużo teraz czytam bo ani pieniążki ani czas nie pozwalają - te studia :( W sumie nie wiem czy będzie pasowało ale uwielbiam Mistrza i Małgorzatę Bułhakowa;)

Wiersze piszę tylko białe, nie potrafię pisać rymowanych. Kiedyś chciałam coś stworzyć rymowanego i wyszło fatalnie.
Awatar użytkownika
Maria
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2012, 12:53

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Maria »

Zapomniałam dodać - dziękuję bardzo za ciasteczko :D
Ostatnio zmieniony 12 lut 2012, 15:17 przez Maria, łącznie zmieniany 1 raz.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Winkie »

Autorzy Fabryki Słów. :) Słyszałam o Mordimerze (inkwizytor z powieści Piekary), ale nie czytałam. Czy mogłabyś przybliżyć ogólny zarys fabuły?
Maria pisze: Nie przepadam za Pilipiukiem w sumie nie wiem czemu - chyba jego styl mnie jakoś odrzuca.
Zależy jeszcze co. Księżniczki były dosyć fajne, ale ja osobiście już ni mogłam przejść Oka jelenia. Wędrowycz natomiast jest serią typowo rozrywkową, którą czyta się szybko. :wink:

Obecnie czytam Stalkera - Piknik na skraju drogi braci Strugackich. O czym jest Trudno być bogiem?
Maria pisze: W sumie nie wiem czy będzie pasowało ale uwielbiam Mistrza i Małgorzatę Bułhakowa;)
Ja akurat za Mistrzem i Małgorzatą nie przepadam, ale co Ci się najbardziej podobało w tej książce? Behemot? :wink:
Maria pisze:Wiersze piszę tylko białe, nie potrafię pisać rymowanych. Kiedyś chciałam coś stworzyć rymowanego i wyszło fatalnie.
Rozumie, też preferuję białe wiersze. Rymowane nieco ograniczają możliwości operowania neologizmami i samymi połączeniami międzywyrazowymi.
Awatar użytkownika
Maria
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2012, 12:53

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Maria »

O czym jest Trudno być bogiem - ciężko mi trochę to streścić. Można powiedzieć że powieść jest o ludzkości w przyszłości. Ziemianie wysyłają agentów na inne planety, które nie są na takim " stadium" zaawansowania co Ziemia w celu zbadania i wprowadzania dalszych zmian. Główny bohater to agent - historyk, zostaje on wysłany na obcą planetę gdzie pod wpływem czasu własnych obserwacji i uczucia przechodzi metamorfozę. Buntuje się przeciwko narzuconym mu zadaniom i postara się na własną rękę i modłę zmienić otaczającą go rzeczywistość. Opowieść bogata jest w elementy psychologiczne i takie zatapianie się w plastyczne opisy. Przepraszam że tak dość ogólnie ale sądzę że każdy czytelnik inaczej odbierze tę opowieść.

Mistrz i Małgorzata? Najbardziej chyba mnie bawiły dziwaczne wydarzenia i dosyć sugestywne sformułowania - np fragment " po bruku potoczyła się odcięta głowa Berlioza". No i oczywiście obraz diabła który w sumie jest lepszy od wielu ludzi.Nie można też nie wspomnieć o bardzo dobrych opisach;)

Jak skończysz czytać Piknik to możesz się podzielić uwagami to może przeczytam ;)

Wiersze białe są jak dla mnie prostsze - widocznie nie mam takiego talentu żeby sprawnie operować słowem i żeby nie wyszły z tego rymy częstochowskie.
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: meg »

Witaj Mario
może kiedyś uda Ci się polubić własne imię :wink:

Miło Cię poznać, mały poczęstunek :D :kawa: :cake: :cake:
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Awatar użytkownika
Mohammed
zASpany krASnoludek
Posty: 174
Rejestracja: 27 sty 2012, 22:31
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Mohammed »

Witaj na forum !!! :ciasto:
Non Omnis Moriar

Obrazek
Awatar użytkownika
Chloe
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 7 lut 2012, 21:19

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Chloe »

Witaj Mario! Dziękuję za wpis w moim wątku. Czytałaś może Pratchetta? Ma swój styl bez dwóch zdań..
Awatar użytkownika
Maria
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2012, 12:53

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Maria »

Czytałam dosyć dawno ale chyba nie byłam zachwycona... Może jak uda mi się cudem zaliczyć chemie i znajdę trochę czasu to coś poczytam ;)

:ciasto:
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Weep »

Hej, pozdrawiam Łodziankę, również tu studiuję, ale mieszkam w czasie ferii i wakacji we Włocławku. :)
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
Maria
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2012, 12:53

Re: Głęboką czernią nocy - Witam

Post autor: Maria »

A mogę wiedzieć co studiujesz? I UŁ czy Politechnika? ;)

Miło poznać
ODPOWIEDZ