Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
UltraMarine
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2013, 22:29

Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi?

Post autor: UltraMarine »

Pytanie jak w temacie. Piszę dlatego, że z moich doświadczeń wynika, że odpowiedź brzmi "nie". Romantyczna przyjaźń, czyli to co ja mam do zaoferowania, jest odbierana przez osobę heteroseksualną jako po prostu "just friends" i wcześniej czy później temat się kończy bo on spotyka dziewczynę i nie ma już czasu dla przyjaciółki (czyli w tym wypadku mnie). Z drugiej strony spotykałam się też z tym, że w przypadku normalnego randkowania był nacisk na seks tak około czwartego spotkania. Brak zainteresowania tematem z mojej strony powodował, że na tej czwartej randce się kończyło...

Macie jakieś rady dla mnie? Jak związać się z osobą heteroseksualną, żeby nie była to katastrofa???
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: klapouchy »

Nie wiem dlaczego za wszelką cenę chcesz mieć faceta seksualnego. Kogoś takiego nie da się zmusić do zycia w celibacie. Albo sie poswięcisz i jednak bedziesz seks uprawiac albo lepiej szukaj asa.
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: zazu24 »

W związku nieASa z ASem zawsze będzie ktoś poszkodowany, albo Ty, bo będziesz się zmuszać do współżycia, albo Twój partner, który będzie musiał zrezygnować z tego dla niego naturalnego aktu. Czy jest sens się tak wzajemnie poświęcać musisz sama zdecydować, to na pewno zależy od uczucia pomiędzy dwojgiem ludzi.
Ja sobie osobiście tego nie wyobrażam, żeby ktoś tylko dla mnie miał rezygnować z czegoś, czego potrzebuje, ale pewnie takie pary istnieją.
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Libra

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: Libra »

zazu24 pisze:W związku nieASa z ASem zawsze będzie ktoś poszkodowany.
1)zależy jakie to ma nastawienie. Ja w obecnym związku z NieAsem przesunęłam swoje granice, ale nie czułam ani że się poświęcam, ani że ktoś jest poszkodowany -ot bardziej to było mierzenie się sama ze sobą. I ciekawość?
2)Dodatkowo dochodzi tutaj kwestia partnera- w poprzednim związku i czułam nacisk i bywało, że czułam się poszkodowana lub "szkodująca".

Ze mnie autorytet żaden, poprzedni związek to jedna wielka klęska, obecny, udany trwa zaledwie od jakichś 8 miesięcy? (muszę sobie poszperać na forum, czy sie chwaliłam kiedy się związałam" i od tego sobie mniej więcej policzyć ile, bo nie pamiętam daty, pamiętam jedynie, że było ciepło, cięły komary i co miałam na sobie :lol: ) ale radę mam jedną: żeby to funkcjonowało jakiś czas, niechajże to się na czymś trzyma: u mnie są to wspólne zainteresowania i to, że dobrze się rozumiemy. Seksualność jakoś tak daleko w tyle jest.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: klapouchy »

Libra mówisz, że facet seksualny wytrzymał 8 miesięcy bez seksu?
Libra

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: Libra »

klapouchy pisze:Libra mówisz, że facet seksualny wytrzymał 8 miesięcy bez seksu?
kłapouszku - przynajmniej ZE MNĄ tego nie robił :lol:

Tak się czasami zastanawiam czy ASy nie demonizują przypadkiem osób seksualnych.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: klapouchy »

hhe ja tam nie demonizuje, ale nie moge uwierzyc, sam bym bez pewnych rzeczy nie wytrzymał, bynajmniej nie jest to seks :P
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2013, 13:15 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: chochol »

Libra pisze:ale radę mam jedną: żeby to funkcjonowało jakiś czas, niechajże to się na czymś trzyma: u mnie są to wspólne zainteresowania i to, że dobrze się rozumiemy. Seksualność jakoś tak daleko w tyle jest.
Wyłowione z ostatniego wersu i najważniejsze.
Libra pisze:Tak się czasami zastanawiam czy ASy nie demonizują przypadkiem osób seksualnych.
Mało jest takich Panów jak Twój, Libra. Natknąć można się (przy wielkim szczęściu) na wyczekiwaczy i opóźniaczy z propozycją do uciech cielesnych, więc stąd stwierdzenie, że ciężko jest się związać.

Czy jest możliwy udany związek osoby aseksual z nie-aseksual., jak widać, na przykładzie Libry, jest możliwy. Wierzę w to, że udać się może, choć sama mam "zaliczone" nieudane związki z seksualnymi.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: Zdzichu »

Libra pisze:
klapouchy pisze:Libra mówisz, że facet seksualny wytrzymał 8 miesięcy bez seksu?
kłapouszku - przynajmniej ZE MNĄ tego nie robił :lol:
Tak się czasami zastanawiam czy ASy nie demonizują przypadkiem osób seksualnych.
Skoro wy "nigdy nic" przez te osiem miesięcy, to skąd wiesz, że on jest seksualny? Może nawet też jest tu gdzieś na forum, jako jakiś na przykład @Poplątany, @Pogubiony itp., a wy nic o sobie nie wiecie? :wink:

A tak bardziej poważnie - potrzebę uprawiania seksu, można trochę porównać do uczucia głodu. A zaspokajanie tej potrzeby tzw "robótkami ręcznymi" -do zaspokajania głodu piciem wody. Na krótką mete to przynosi jakąś ulgę, ale zaraz w brzuchu bulgoce i ssie; i wciąż tak naprawdę odczuwamy ogromny dyskomfort psychiczny i fizyczny. Osiem miesięcy w związku i zadnych "ruchów w wiadomym kierunku" z jego strony? Barrrdzo podejrzane... :roll:
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: panna_x »

Czemu zaraz podejrzany? :) Może to np. być bardzo wierzący chłopak, który uznaje seks dopiero po ślubie, stąd brak propozycji takowych. Chyba w większości wyznań tak jest, nie tylko u katolików ortodoksyjnych, ale też u innych chrześcijańskich wyznań, a także u Świadków Jehowy.
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: Zdzichu »

panna_x pisze:Może to np. być bardzo wierzący chłopak, który uznaje seks dopiero po ślubie
Aaa, czyli jednak jest z nim cos nie tak :mrgreen: ...A skoro sama wynajdujesz mu specjalne wytłumaczenia, to raczej takze nie uwazasz jego zachowania za całkiem normalne, naturalne itp? :wink:

Ps Mam nadzieje, ze Libra nie przywali mi parasolką, gdy przeczyta moje wpisy? Ja to tylko tak pół żartem, Libro! :D
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
Libra

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: Libra »

panna_x pisze: Może to np. być bardzo wierzący chłopak, który uznaje seks dopiero po ślubie, stąd brak propozycji takowych.
oł noł łej! ;) Ze świętoszkiem to bym ni cholery nie wytrzymała ;) a on ze mną, bo ja grzesznica, u spowiedzi ostatni raz byłam za czasów gimnazjalnych, bad girl normalnie :P

Propozycje, odruchy we wiadomym kierunku były a i owszem, raz nawet beztroskie "wiesz, mam gumki to się może pokochamy troche co?" które mnie niegdyś spłoszyło :P
I nie wiem co rozumiecie pod pojęciem "osiem miesiecy i nic" - bo cośtam bywa, ale nie "to" ;)
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: Wicherek »

panna_x pisze:Czemu zaraz podejrzany? :) Może to np. być bardzo wierzący chłopak, który uznaje seks dopiero po ślubie, stąd brak propozycji takowych. Chyba w większości wyznań tak jest, nie tylko u katolików ortodoksyjnych, ale też u innych chrześcijańskich wyznań, a także u Świadków Jehowy.
Pewnie jest zakochany i po prostu zależy mu na Librze. I tej wersji się trzymajmy ;)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy możliwy jest udany związek asa z osobami seksualnymi

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2013, 13:15 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ