"Understanding Asexuality" - książka

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

"Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Wicherek »

W zeszłym miesiącu, za oceanem, została wydana książka o Asach.

Niestety, nie udało mi się znaleźć nic, poza tą stroną:
http://www.amazon.com/Understanding-Ase ... 1442200995
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: DZIEWICA8 »

Na stronie jest recenzja opis, po angielsku, potem pojawia się tłumaczenie na polski, ale mało zrozumiałe. Lepiej może to zrozumieją osoby znające dobrze angielski.
Pojawia się tu określenie, które mi się osobiście nie podoba - czyli bezpłciowy, tak jakby osoby aseksualne nie miały płci. Nie wiem, czy to kwestia tego złego tłumaczenia, czy tak rzeczywiście jest w tej książce.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: dimgraf »

DZIEWICA8 pisze:Pojawia się tu określenie, które mi się osobiście nie podoba - czyli bezpłciowy, tak jakby osoby aseksualne nie miały płci. Nie wiem, czy to kwestia tego złego tłumaczenia, czy tak rzeczywiście jest w tej książce.
To wina translatora bo akurat bezpłciowy ma wiele synonimów w angielskim m.in. asexual i translator tłumaczy to jako bezpłciowy zamiast aseksualny. Tak się zdarza w translatorach przy słowach o wielu znaczeniach.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
again

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: again »

Chętnie bym sobie ją przeczytała. Poczekam aż jej dostępność wzrośnie.
Awatar użytkownika
...
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:43

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: ... »

again pisze:Chętnie bym sobie ją przeczytała. Poczekam aż jej dostępność wzrośnie.

Lub cena trochę zmaleje :D. Podoba mi się okładka.
'- faceci to kontenery na hormony.
- a kobiety na emocje, tak?'
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Nadia__ »

Spytam pojutrze promotora, czy nasza katedra by tego nie kupiła do biblioteki, choć to książka z bardzo zawężonej dziedziny, no ale spytać mogę :-)
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Wicherek »

Nadia__ pisze:Spytam pojutrze promotora, czy nasza katedra by tego nie kupiła do biblioteki, choć to książka z bardzo zawężonej dziedziny, no ale spytać mogę :-)
I jak? Udało się? :)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Nadia__ »

On nie widzi problemu, tylko muszę zrobić zamówienie u bibliotekarki, a nasza biblioteka jest dosyć rzadko czynna ;-)
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Wicherek »

Nadia__ pisze:On nie widzi problemu, tylko muszę zrobić zamówienie u bibliotekarki, a nasza biblioteka jest dosyć rzadko czynna ;-)
O...szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że się uda.
A dałabyś radę przemienić ww książkę w format pdf. i udostępnić tu zgromadzonym? ;) Myślę, że wielu z nas z chęcią by ją przeczytało, mimo bariery językowej.
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Nadia__ »

Pewnie tak, ale raczej drogą nieoficjalną, bo to by było chyba łamanie praw autorskich.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Wicherek »

Nadia__ pisze:Pewnie tak, ale raczej drogą nieoficjalną, bo to by było chyba łamanie praw autorskich.
To BYŁOBY łamanie praw autorskich :P.
Jakby co każdy ma tu adres e mail, więc z dystrybucją nie byłoby większego problemu. Co nie zmienia faktu, że i tak prawdopodobnie byłoby to nielegalne :P
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Winkie »

Czy nikt inny poza Bogaertem nie zajmuje się zjawiskiem aseksualizmu? W innym temacie (dotyczącym artykułu zamieszczonego w Newsweeku) Nadia podała kilka linków, w tym do publikacji autorstwa tegoż że autora. Przydałoby się zatem aby tym razem można było zapoznać się ze zdaniem kogoś innego ze środowiska naukowego.
Bo tak otrzymujemy w zasadzie ciągle to samo.
Some consider “asexuality” as a fourth category of sexual orientation, distinct from heterosexuality, homosexuality, or bisexuality.

Jak aseksualizm może być traktowany jako "orientacja seksualna" jeśli jak by nie patrzeć - w najprostszym ujęciu jest to brak orientacji seksualnej? Słowo "seksualna" natomiast budzi od razu skojarzenia z czynnością seksualną, choć słowa padające zaraz po być może nieco "usprawiedliwiają" te słowa...
People who say they have sexual attraction to others, but indicate little or no desire for sexual activity are also self-identifying as asexual.
Czyżby chodziło tu o odmianę "grey"? :roll:

210 stron, około 41 dolarów... (41 $ x 3,17 co daje około 130 zł)... Czyli nie aż tak źle biorąc pod uwagę to, że ostatnio poszukując książki o literaturze angielskiej trafiłam na taką, która wyglądając na broszurkę kosztowała 104 zł - mimo iż tak na moje oko książka tyle, że po polsku wydana tak samo, o takiej samej ilości stron w miękkiej okładce, nie kosztowałaby więcej niż 20 zł. :roll: "Równy dostęp do źródeł informacji", jasne.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Ant »

Książka za stówkę? xD To jeszcze tanio. Widziałem pozycje za ok. 1000 PLN :P
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Winkie »

Ant pisze:Książka za stówkę? xD To jeszcze tanio.
Zależy jeszcze do czego, o czym i w jakim wydaniu. No proszę... dać za zwykłą broszurkę, tj. miękka okładka, format około A5 - ponad 100 zł, tylko dlatego, że książka ta wydana jest w całości w języku angielskim? :roll:
A no tak... znajomość angielskiego w naszym kraju powinna być już reglamentowana, a ilość miejsc na kursy i lekcje w szkołach - ograniczona, na numerki. :]
Awatar użytkownika
Toothy
starszASek
Posty: 34
Rejestracja: 7 lut 2013, 17:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Understanding Asexuality" - książka

Post autor: Toothy »

Czy ktoś dostał tę książkę w swoje łapki?
ODPOWIEDZ