Wegetarianizm

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Libra

Re: Wegetarianizm

Post autor: Libra »

redballoon pisze:Potrafię tak nagadać i obrzydzić, że wszyscy się teraz przede mną chowają z jedzeniem xd
chowają, a nie zmieniają diete - czyli kiepska ta Twoja propaganda :P ;)



Coś co dla Ciebie jest obrzydzające i czym Ty obrzydzasz nie obrzydzi każdego ;)
redballoon mógłbyś spróbować tak obrzydzić np. mojego ojca - to by Cię wyśmiał, po głowie pogłaskał i jeszcze dokształcił- bo niejednego uboju i patroszenia dokonał, na zwierzu rozmaitym

btw. jam jedyna "bezmiesna" w mocno mięsnej rodzinie(niegdyś hodowla świń, króli i innego inwentarza w celu konsumpcyjnym) nie wiem jak ja sie uchowałam, odmieniec taki :P
Awatar użytkownika
redballoon
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 8 lut 2013, 00:08

Re: Wegetarianizm

Post autor: redballoon »

*
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 20:51 przez redballoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Wegetarianizm

Post autor: marisaxyz »

Libra pisze:btw. jam jedyna "bezmiesna" w mocno mięsnej rodzinie(niegdyś hodowla świń, króli i innego inwentarza w celu konsumpcyjnym) nie wiem jak ja sie uchowałam, odmieniec taki :P
u mnie też tak kiedyś było, teraz mamy tylko kury którym jestem bardzo wdzięczna za pyszne jajeczka :D
redballoon pisze:Nie lubię i nie szanuję ludzi, którzy patroszą jakieś zwierzęta...
to może weź pod uwagę że niektórzy ludzie są biedni i jedzą to co wyhodują,nie można ich do końca potępiać
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wegetarianizm

Post autor: dimgraf »

mógłbyś spróbować tak obrzydzić np. mojego ojca - to by Cię wyśmiał, po głowie pogłaskał i jeszcze dokształcił- bo niejednego uboju i patroszenia dokonał, na zwierzu rozmaitym
Dobrze, że tylko pogłaskać po głowie, a nie wypatroszyć :D

@Redballoon jakbyś w moim towarzystwie usiłował obrzydzić to dostałbyś jasny sygnał - nie podoba się to wyjdź! Na pewno sam bym nie uciekał, bo to moja sprawa co jem i nie ruszają mnie za specjalnie takie filmy. Choć nadmienię, że w mojej diecie jest dosyć mało mięsa ponieważ staram się by była jak najbogatsza i najbardziej urozmaicona. Mięso z reguły stanowi element potrawy, a nie jej podstawę. Poza tym rozumiem jeszcze niejedzenie mięsa z pobudek moralnych (bo zabijanie) ale już odrzucanie wszelakich produktów pochodzenia zwierzęcego jak mleko i produkty mleko pochodne, jaja, czy nie wiem np. jedzenie padliny (są tacy co zwierząt nie zabijają, ale jedzą mięso wyłącznie zwierząt, które zmarły w sposób naturalny lub w jakimś wypadku) to już lekka przesada moim zdaniem.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Wegetarianizm

Post autor: marisaxyz »

ludzie są z natury przekorni więc takie obrzydzanie może mieć skutek wręcz odwrotny, lepiej przekonywać ale z wyczuciem :)
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
redballoon
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 8 lut 2013, 00:08

Re: Wegetarianizm

Post autor: redballoon »

*
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 20:50 przez redballoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Alexis_87_5
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 9 sty 2013, 21:11
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wegetarianizm

Post autor: Alexis_87_5 »

Spokojnie mnie nie przekonałabyś, już nie raz miałam do czynienia z takimi osobami i na szczęście z takimi ludźmi kontaktu nie mam. Nawet moja tolerancja ma swoje granice( nie znoszę jak inni starają się mnie ewangelizować) i specjalnie przy Tobie jadłabym mięso. Pozdrawiam :)
Redballon sam wpisujesz się w skrajność, a każda jej forma jest niezdrowa.
evika
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 18 sty 2013, 21:10
Lokalizacja: Dolny śląsk

Re: Wegetarianizm

Post autor: evika »

A mnie co poniektórzy wegetarianie śmieszą i drażnią robiąc z siebie wielkich obrońców zwierząt, "krzycząc" w jaki to sposób zabijane są zwierzęta, a później się okazuje, że sami noszą skórzane buty, kurtki, rzemyki na nadgarstkach czy też używają kosmetyków, zażywają leki czy szczepionki testowane na zwierzętach i jakoś wtedy to im nie przeszkadza że biedne zwierzątko umierało w męczarniach
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Wegetarianizm

Post autor: Patryk »

Złapało mnie mocne postanowienie przejścia na wegetarianizm.Staram się póki co znaleźć jakąś wysokobiałkową dietę jako że mam trochę obawy,że na roślinkach zacznę nikać w oczach a jako tako sportową sylwetkę zawsze lubiłem mieć.W każdym razie decyzja podjęta :D
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Wegetarianizm

Post autor: Patryk »

http://www.youtube.com/watch?v=oLMeIquI00Q coś co na pewno wejdzie w skład mojej diety :D
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Re: Wegetarianizm

Post autor: Lachesis »

Patryk pisze:Złapało mnie mocne postanowienie przejścia na wegetarianizm.Staram się póki co znaleźć jakąś wysokobiałkową dietę jako że mam trochę obawy,że na roślinkach zacznę nikać w oczach a jako tako sportową sylwetkę zawsze lubiłem mieć.W każdym razie decyzja podjęta :D
Ja przytyłam 8 kilo (w ciągu ok 7 miesięcy), choć na ten fakt myślę, że też miał wpływ mniej stresujący tryb życia w ostatnim czasie.
Co Ciebie Patryk skłoniło do tego?
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Wegetarianizm

Post autor: Patryk »

Względy zdrowotne.Dużo ostatnio naczytałem i nasłuchałem się,że ludzie którzy przeszli na wegetarianizm poczuli się dużo zdrowsi postanowiłem więc przetestować i pewnie zostać przy diecie bezmięsnej.Odpycha mnie też cała chemia jaką dodają dziś do mięsa a jestem zwolennikiem nie przyjmowania chemii czy to w jedzeniu czy farmakologii.Ma być zdrowo i naturalnie :)
Jak ty przytyłaś to może i ja nie schudnę :)
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wegetarianizm

Post autor: Zdzichu »

Bez chemii, "zdrowo i naturalnie"... Kiedy ludzie tak żyli, srednia długość ich zycia wynosiła 30 lat :wink:
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Wegetarianizm

Post autor: Layla »

Bo przy okazji mieli z higieną na bakier i brakowało opieki medycznej :]
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wegetarianizm

Post autor: Zdzichu »

...Czyli zero chemii - czysta natura! Samo zdrowie... :wink:
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
ODPOWIEDZ