Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

"Brud", czy to o tym gliniarzu? Bo coś tytuł kojarzę, ale nie jestem pewna, czy to ten sam film, o którym słyszałam.
Chodzę na ten przegląd Allena, widziałam " Koniec z Hollywood"- podobał mi się, film był tym, czym miał być tzn. lekką, przyjemną komedią. Mówię to dlatego, że czasami filmy są jakoś dziwnie przedstawiane pod względem gatunku. Na przykład, poszłam na " Panią z przedszkola", która miała być komedią, a była komediodramatem ze znaczną przewagą dramatu. W tym tygodniu obejrzałam też film Hitchcocka " Starsza pani znika"- bo lubię starsze kino no i nie znam za bardzo twórczości tego reżysera, a chciałabym poznać. No i w opisie widniało, że to thriller, na to się nastawiłam, a tymczasem film dla mnie był czarną komedią. Ogólnie to mi się podobał, wiem też, że Hitch. słynął z czarnego humoru, którego jest niemało w jego filmach, po prostu dziwi mnie, czemu filmy są tak dziwnie klasyfikowane. A sam film spoko, zamierzam jeszcze pooglądać coś tego reżysera.
Ostatnio obejrzałam też po raz nie wiem który " Pulp Fiction", też jeden z moich ulubionych filmów. Też jest taką czarną komedią, a w gazecie widnieje, iż to dramat sensacyjny. :)
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Film godny polecenia

Post autor: marisaxyz »

panna_x pisze:"Brud", czy to o tym gliniarzu? Bo coś tytuł kojarzę, ale nie jestem pewna, czy to ten sam film, o którym słyszałam.
tak o gliniarzu :)
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Film godny polecenia

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 16:47 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Viljar »

"Strażnicy" to piękny film, ale jakoś dziwnie dołujący. A co do muzyki, to się zgadzam, świetnie dobrali utwory, których treść idealnie pokrywa się z tym, co dzieje się na ekranie.

Ja ze swojej strony polecam film nieco lżejszy - sympatyczną komedię obyczajową "Wielki Rok". Rzecz jest o trójce miłośników ptaków, którzy biorą udział w konkursie - kto z nich zobaczy lub usłyszy najwięcej gatunków ptaków w ciągu roku. Każdy z nich jest gotów wygrać za wszelką cenę - dosłownie i w przenośni (scena wypadku samochodowego mówi o "ptasiarzach" więcej, niż wszystko inne). Wbrew pozorom, nie jest to film hermetyczny i osobom, którym ptaki są obojętne, też może się spodobać. Przede wszystkim ze względu na świetną obsadę, teksty oraz przepiękne krajobrazy.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Film godny polecenia

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 16:47 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fajna dziewczyna
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 28 gru 2014, 10:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Film godny polecenia

Post autor: Fajna dziewczyna »

ostatnio Dallas Buyers Club, wspaniały, poruszający. Idealnie trafia w moją wrażliwość

oraz 'wszystkie odloty Cheyennea' (Ci od tłumaczenia tytułów jak zwykle się popisali.. tytuł oryginalny "This must be the place" :wink: :roll: ) i 'Sugar Man'
Awatar użytkownika
Hebi
mASełko
Posty: 119
Rejestracja: 29 sty 2015, 20:43
Lokalizacja: Gdynia

Re: Film godny polecenia

Post autor: Hebi »

W szarej rzeczywistości mało mamy radości i śmiechu - wszystkim, którzy lubią się pośmiać przy bardzo mało poważnym tytule serdecznie polecam "Pingwiny z Madagaskaru" :D Śmiech gwarantowany od pierwszych scen ;)
Wszystko jest trucizną,
decyduje tylko dawka.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

" Pingwinów..." nie widziałam, ale " Madagaskar" tak i bardzo mi się podobał. No i nadrabiam sobie filmy, zrobiłam sobie listę, które chcę obejrzeć i staram się oglądać pozycje z niej. No i jestem zadowolona, podobają mi się.
Tak więc obejrzałam :
" Adwokat Diabła"- super film. " Annie Hall"- stara, ale dobra komedia Allena.
Poza tym obejrzałam " 12 gniewnych ludzi"- wersję z 57 roku z Henrym Fondą. Baaaardzo mi się podobał, aż obejrzałam powtórkę, mimo że była o północy. Przegenialny film jak dla mnie, choć miłośnikom kina akcji czy efektów specjalnych to niezbyt podejdzie. Zależy, co kto lubi. Dla mnie jest cudowny i tyle.
" American Psycho"- też miałam go w planach od pewnego czasu. Obejrzałam, ale cóż, mnie akurat ten film rozczarował. Jego plusem na pewno jest wysokiej klasy gra aktorska.

A spoza tej listy obejrzałam " Zakładnika", bo akurat leciał w tv. Na nic specjalnego się nie nastawiałam, a film bardzo mi się podobał. Świetny był jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Nostalgia09
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nostalgia09 »

Ja mogę od siebie dodać film pt. „Godziny” ze znakomicie zagraną rolą M. Streep i E. Harrisa. Bardzo urzekł mnie ten duet, zwłaszcza ich ostatnia rozmowa… Muzyka też jest znakomita – do tej pory w żadnym filmie nie odnalazłam tak idealnie pasującej do siebie fabuły filmu i muzyki, która oczywiście nadaje odpowiedni nastrój…

Także jeśli do tej pory nie było Wam dane go obejrzeć – musicie to jak najszybciej nadrobić zaległości! :wink:
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Film godny polecenia

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

"Godziny" to film przepiękny, bolesny, po prostu mój. Po obejrzeniu nie mogłam się otrząsnąć przez kilka tygodni. Książka Cunninghama nie ustępuje filmowi. No i oczywiście twórczość Virginii. "Oh, Mrs Dalloway, always giving parties to cover the silence".
Awatar użytkownika
Nostalgia09
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nostalgia09 »

O tak, na mnie też wywarł ogromne wrażenie, a kiedy słucham utworów z filmu, czuję jak to wszystko, kiedy po raz pierwszy oglądałam film powraca… A książki nie przeczytałam, właściwie nie wiem dlaczego, chyba bałam się tego, że jak w większości przypadków doznam pewnego rodzaju rozczarowania i doszłabym do wniosku, że powinnam zacząć najpierw od przeczytania książki, a dopiero później powinnam obejrzeć film.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Film godny polecenia

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Książkę czytałam dwa razy, już po obejrzeniu filmu. W takiego typu prozie nie chodzi o fabułę, tylko przekaz emocji, myśli, a to Cunningham czyni z nadzwyczajną wrażliwością. Uwielbiam tak napisaną literaturę, w podobnym klimacie jest "Biała Ofelia" Fiedorczuk.
Muzyka Glassa piękna, ale ciężka, na co dzień nie jestem w stanie znieść nastroju, w który mnie wprowadza.
Awatar użytkownika
Nostalgia09
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nostalgia09 »

Wydaję mi się, że takiego rodzaju muzyki nie da się słuchać ot tak, na co dzień - jak sama powiedziałaś, wprawia w ten rodzaj nastroju, z którego później jest bardzo trudno "wyjść". O "Ofelii" słyszałam i chyba już nadszedł ten czas, by w końcu ją przeczytać, tak samo jak książkę Cunningham'a.
Awatar użytkownika
Fajna dziewczyna
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 28 gru 2014, 10:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Film godny polecenia

Post autor: Fajna dziewczyna »

Kiedyś też uważałam "Godziny" za film ,który jest po prostu o mnie. Nawet na studiach pisałam o nim prace pt "hermeneutyka godzin" :wink: . Mogłabym się tu rozpisać na ten temat, tak jak kiedyś zwykłam rozgadywać się o tym podczas dyskusji filmowych.

Jednak jakiś czas temu odkryłam ,że to już nie jest mój film. Formuła się wyczerpała, albo moja emocjonalność się zmieniła. Może jestem bardziej spełniona w życiu, bardziej szczęśliwa. Ostatnio gdy go oglądałam, nie utożsamiłam się już z żadną postacią.

Dalej cenie ten film, zwłaszcza znakomitą scenografie. W moim odczuciu, film przewyższył swój książkowy pierwowzór (a to rzadko się zdarza), jednak to już nie jest film o mnie i w sumie mnie to cieszy.

Przyjemnie się dowiedzieć, że nie tylko ja jestem fanką tego obrazu :)
alf86
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2014, 01:55

Re: Film godny polecenia

Post autor: alf86 »

Jakiś czas temu odświeżałem klasykę, moje nowe ulubione filmy: "12 gniewnych ludzi" i "Lot nad kukułczym gniazdem".
Do tego, niedawno doszedł "Whiplash", na którego nawet postawiłem że zdobędzie Oscara za najlepszy film :D
ODPOWIEDZ