Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki

Post autor: marisaxyz »

Książka pisana jest w formie wspomnień jakie Elżbieta pisze z myślą o swoim jedynym synu Palu, więc poznajemy tę historię z jej punktu widzenia.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Książki

Post autor: Layla »

Właśnie skończyłam czytać tom I "Zbieracza Burz". Mogłam w zasadzie zacząć od "Siewcy wiatru" (ale już na mnie czeka, jutro nadrobię :D). Klimat książki... Sielski, anielski, diabelski i bardzo ludzki. Jak dla mnie bardzo dobrze napisana fantastyka, miły odskok od elfów, krasnoludów, gnomów, golemów itp.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Kubus28
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 30 lip 2014, 09:02

-

Post autor: Kubus28 »

-
Ostatnio zmieniony 16 lis 2016, 08:17 przez Kubus28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Książki

Post autor: chochol »

Nie mam podejścia do książki polecanej przez Ciebie Kubus28. Naczytałam się już takich, i proponują jedynie wyznawanie swojej "idei".

Dorwałam dzisiaj w bibliotece istne cudeńka. Zaśmiewam się czytając "Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę". Relacje damsko - męskie, karykaturalne opisy pań i panów. Ach, Bakuła, uwielbiam.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Libra

Re: Książki

Post autor: Libra »

Podjęłam wyzwanie 52 książki w rok.

Nie, nie zamierzam czytać po prostu by 'zaliczyć', okazuje się, że to dobra motywacja aby przeczytać coś, za co normalnie bym się nie wzięła i być może mile się rozczarować.

W tej chwili za sobą 11, na najbliższy czas jestem dobrze zaopatrzona czytelniczo :) oczekują mnie 3 książki :mrgreen:
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki

Post autor: marisaxyz »

Libra pisze:Podjęłam wyzwanie 52 książki w rok.
ja to wyzwanie czytelnicze podjęłam w 2014, a w tym roku to http://bibliotekapodmarcepanem.blogspot ... -2015.html

powodzenia Libro bo to nie łatwe zadanie :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Książki

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Libra, a podzielisz się tym, co czytasz?
Libra

Re: Książki

Post autor: Libra »

Nie lubie science fiction ale jak sie natrafi to biorę ;)

W oczekiwaniu mam m.in "Cienioryt" Piskorskiego i książki upolowane na kiermaszu w dronce, po 10 zł ("Jeden dzień" i "Mężczyzna który się uśmiechał" )

aktualizejszyn 11.03
książek przeczytanych 15 :)
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Książki

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Najbardziej lubię klasykę, książki, które dają do myślenia, skupiają się na życiu wewnętrznym bohaterów.

Ostatnio czytałam "Sedno sprawy", bardzo dobre studium samobójcy. Zaczęłam też pierwszą część "Kwartetu aleksandryjskiego". Klimatyczna powieść, interesujący styl, takie lubię najbardziej.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki

Post autor: marisaxyz »

Własnie rozpoczęłam swoją przygodę z serią Pieśń Lodu i Ognia :D Stwierdziłam że jednak wolę przeczytać książkę a potem obejrzę serial, a że są pokaźnych rozmiarów to serial pewnie obejrzę nieprędko :mrgreen:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Libra

Re: Książki

Post autor: Libra »

Aktualizacja czytania: jestem w trakcie 35ej książki.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Książki

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Libra pisze:Aktualizacja czytania: jestem w trakcie 35ej książki.
Coś szczególnie polecasz?

Ja teraz czytam "Nieważkość" Fiedorczuk, skończyłam biografię Osieckiej "Potargana w miłości" Uli Ryciak. Obie bardzo dobre.
Do pociągu biorę "W dżungli podświadomości" Pawlikowskiej, ale niczego odkrywczego się z niej nie dowiedziałam, treść strasznie rozwodniona. :roll:
Awatar użytkownika
bejbi
ASiołek
Posty: 90
Rejestracja: 29 maja 2015, 08:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: bejbi »

Pawlikowska jest mega nudna, takie populistyczne banały :-)
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Książki

Post autor: Sherly »

bejbi pisze:Pawlikowska jest mega nudna, takie populistyczne banały :-)
Dokładnie. Według mnie ta pani jest nawiedzona. Mam jej "książkę", straszy mnie z półki :roll:
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Viljar »

Fascynacji Mievillem ciąg dalszy. Niedawno skończyłem kryminał "Miasto i miasto".
Bohaterem i narratorem powieści jest śledczy pracujący w policji miasta-państwa Beszel leżącego gdzieś na Bałkanach. Prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa na studentce, która była zameldowana na pobyt tymczasowy w innym mieście-państwie Ul-Quoma. Śledztwo utrudnia fakt, że oba miasta są poróżnione, a kontakt obywatela jednego z nich z obywatelem drugiego jest najgorszym możliwym przestępstwem. Miasta różni wszystko: kultura, język, moda, architektura, system monetarny, gospodarczy... i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Beszel i Ul-Quoma zajmują dokładnie ten sam teren.

Najbardziej u Chiny Mieville'a cenię to, że on niby niczego nowego nie wymyśla, ale ze znanych schematów i powieści czerpie i miesza tak umiejętnie, że ostateczny produkt jest czymś nowatorskim i niecodziennym.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
ODPOWIEDZ