Znani aseksualiści. :)

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: panna_x »

Nie są to typowi aseksualiści, ale osoby bliskie memu sercu ( swój ciągnie do swego)
- Hanka Bielicka, nie czuła instynktu macierzyńskiego, nie chciała dzieci, nie przepadała za seksem, mimo iż mąż był przystojny, lubiła go i jej się podobał, ale seks jej nie kręcił ( mówiła o tym w jednym z wywiadów)
-Maria Czubaszek, nie chciała dzieci, nie lubiła ich, otwarcie o tym mówiła, jak również to, że seks jest przereklamowany, a mąż się przydaje, żeby mieć na co narzekać- mój typ poczucia humoru i mój punkt widzenia
-Nina Andrycz, nie chciała dzieci, ponoć nie wchodziła do kuchni ( gospodyni jak ja:), twierdziła, że miała jedną miłość życia, ale był to żonaty facet, więc nie byli razem. W sumie ja też utknęłam na jednym zakochaniu w życiu, teraz jestem zauroczona osobą, z którą się spotykam, ale tamtego zakochania sprzed lat nie udało się nigdy powtórzyć, a co dopiero przebić
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: Małgorzata95 »

Rheda pisze:Czytam sobie biografię naszego drugiego wieszcza narodowego i znajduję taki oto fragment:

"W tym miejscu chcę podkreślić, że do wszystkich zawartych w tej książce informacji, domniemań oraz spekulacji na temat życia uczuciowego i erotycznego Słowackiego stosuje się jedna uwaga generalna. Otóż w odróżnieniu od większości poetów i artystów romantycznych, w przypadku Słowackiego nie wiadomo, czy w ogóle chociaż raz w życiu zdarzyło mu się odbyć stosunek seksualny. Może tak, ale może nie. Nie są tu jednoznaczne ani jego własne na te tematy wypowiedzi (dość pogmatwane i mylące tropy), ani świadectwa współczesnych."

Także kto wie, kto wie...
Mój polonista z liceum mówił, że Słowacki był homoseksualny (podobno).
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: panna_x »

Też znam tę wersję, co Małgorzata
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: Rheda »

W tej samej książce przeczytałam, że romantycznie kręcił i z kobietami i mężczyznami. Ale to po pierwsze domniemania, bo nie robił tego jednoznacznie, a po drugie przecież zawsze mógł być np. bi-lub-homoromantyczny i aseksualny (a po trzecie, straszny był ze Słowackiego pozer, więc równie dobrze mógł podążać za romantyczną modą i zachowywać się jak zakochany, kto go tam wie ;) ). Jak chyba wiemy, do niedawna nikomu nie wpadało do głowy, że ktoś może jednocześnie interesować się daną płcią i nie chcieć z nią seksu.

PS. Prawdy oczywiście nigdy nie poznamy, więc nie upieram się przy żadnym z tych stanowisk, ale myślę, że prawdopodobieństwo istnieje.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: panna_x »

Nie mógł być jednoznaczny, bo wtedy homoseksualizm był przestępstwem, zamykali za to do pudła, więc ludzie się ukrywali. Oscara Wilde'a to spotkało.
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: Rheda »

Ale już o tym, że pierwszy narzeczony Celiny Szymanowskiej (późniejszej żony Mickiewicza) był gejem, wiadomo dość dobrze. Z tego co wiem, nikt mu za to krzywdy nie zrobił, a żył dokładnie w tym samym czasie i mniej więcej w tym samym miejscu, co Słowacki (w przeciwieństwie do Wilde'a).
Reptilius
starszASek
Posty: 48
Rejestracja: 4 lip 2015, 08:41

Znani aseksualiści

Post autor: Reptilius »

Chyba jeszcze nie było takiego tematu. Szukam ostatnio artykułów o znanych aseksualistach i udało mi się znaleźć niezwykłą postać -amerykańskiego rysownika Edwarda Goreya. Jego twórczość zalicza się do surrealizmu. Był typem samotnika. Macie jakieś inne propozycje?
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: króliczka »

Lesław z zespołu Komety powiedział kiedyś - "Nigdy nie lubiłem narkotyków i nigdy nie lubiłem seksu".
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: panna_x »

Nie jest to typowy aseksualizm, ale mnie osobiście wszystkie tego typu wypowiedzi podbudowują: Robert Gawliński ( zespół Wilki), że seks jest przereklamowany.
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: króliczka »

W "Rewolucja psychoterapeutyczna. Od Mesmera do Freuda" znalazłam coś takiego:
"Eissler wymienia wielu sławnych ludzi których geniusz - jak to mówią - szedł w parze z abstynencją seksualną: Newton, całkowity abstynent, nigdy nie uprawiał masturbacji, a polucje nocne uważał za ciężki grzech; Gr. Mendel nigdy nie miał ani jednego stosunku seksualnego; Goethe miał stosunek seksualny po raz pierwszy w wieku 35 lat; Balzac nawet opłakiwał - jak się zdaje - każdą najmniejszą polucje nocną, uważając ją za utratę istoty szarej materii w mózgu."
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: Viljar »

Z całym szacunkiem dla wielkiego uczonego, obsesja na punkcie pracy i religijność Newtona graniczyły z paranoją; jeśli już, to był antyseksualny. Mendel był augustianinem, więc jeśli przestrzegał ślubów czystości, to nie dziwne, że nie miał stosunków; jednak uznaje się, że celibat nie ma nic wspólnego z aseksualnością. Goethe był nadzwyczaj kochliwy i beznadziejnie romantyczny; prawdopodobnie czekał na "tę właściwą" i z całą pewnością kochał się z kobietą nie raz (podejrzewam demiseksualność). Co do Balzaca - zapewne padł on ofiarą przesądów istniejących jeszcze w XIX wieku a głoszących szkodliwość masturbacji (nie wspominając o słabo rozwiniętej wiedzy na temat fizjologii itp.); ale poza tym był normalnym, dość kochliwym i aktywnym seksualnie osobnikiem.

Nie, w powyższych przykładach nie ma aseksualistów.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: króliczka »

Hans Christian Andersen - nie wiem czy był aseksualny ale najprawdopodobniej pozostał "czysty" do końca życia. On miał chyba bardzo kobiecy charakter.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: Viljar »

Andersen był biseksualny, chociaż starał się to ukrywać.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Reptilius
starszASek
Posty: 48
Rejestracja: 4 lip 2015, 08:41

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: Reptilius »

Mam ciekawy przykład-archeolog Vere Gordon Childe (twórca pojęcia "rewolucja neolityczna")-outsider i samotnik. Bardzo lubiany przez studentów, ale nigdy nie stworzył z nikim bliższej relacji. Według mnie był aromantycznym asem.
sexowna
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:41

Re: Znani aseksualiści. :)

Post autor: sexowna »

Co do Newtona to trzeba wiedzieć, że w Jego biografii pojawiały się wątki silnych więzi z "mężczyznami".
ODPOWIEDZ