Ostrzeżenia i ban

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: ok

Post autor: Layla »

tom pisze:Mam uwagę, odnośnie funkcjonowania forum. Jeśli chcecie napisać coś bardziej imtymnego, osobistego, radzę uważać. Może wasz mail być wyciągnięty po 2 latach i poddany ostrej, bezkarnej, szyderze. Jeśli będziecie protesować, najpierw grzecznie, potem bardziej zdecydowanie, nie liczcie na obronę. To wy możecie być zbanowani, na pewno po wnikliwej analizie admina. Zresztą prześle wam wiadomość o banie, zakończoną uśmiechem. Proszę unikać wdawania się w dyskusję z osobami, które prócz chęci dokopania, mają też duże zdolności manipulowania uczestniakmi forum. Czy to znaczy jednak, że nie warto pisac wcale? Tego nie wiem, raczej nie. Jeśli jednak choć raz przyjdzie Wam na myśl, żeby skasować wszystkie dotychczasowe posty, będzie to sygnał, że coś niedobrego dzieje się z tym forum. Poziomem dyskusji, rodzajem uwag, merytorycznością admina.
Niemniej, powodzenia
TOM
Po pierwsze, pomyliłeś działy. Po drugie, to że nie widzisz postów, nie znaczy że ich nie ma. Po trzecie, ban się należał :] Po czwarte, warto pisać, nie warto rzucać mięsem w innych użytkowników. Regulamin to chyba wiesz gdzie jest, nie? W każdym razie, nawet jeśli nie wiesz, sądzę że znajdziesz zarówno regulamin, jak i wpis mówiąc o obrażaniu innych użytkowników.
Powodzenia
LAYLA 8)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: ok

Post autor: tom »

W moim wpisie nie chodziło mi o sam ban. Który nie miał dla mnie najmniejszego znaczenia. Raczej o to, jak niewiele mamy tak naprawdę ze sobą wspólnego. Nigdy na nikogo mięsem nie rzucałem. Zdanie które tam napisałem, zachęcające ludzi, "bezinteresownie dowalających", aby mnie się nie czepiali, mogę zaś sobie powiesić na forumowej słomiance. Wyrażone w tej, lub mniej wyrafinowanej formie. Chodzi po prostu o to, aby logować się z przyjemnością, nie z niechęcią. Także z podobną myślą jechać na spotkanie, a nie w obawie, że ktoś zabawi się w dyżurnego dokopywacza. NIe piszę tego nawet do osoby, z którą wdałem się w polemikę, tylko ogólnie.
Więcej ten temat, nie będę zapewne pisał, niezależnie, ile osób napisze, że ban "się należał". Bez zadania sobie trudu, aby sprawdzić jaki był kontekst zdania, które napisałem. Zdania, które , przyznaje było zupełnie, nie w moim stylu.
Zastanawiałem się, czy w ogóle ten temat poruszać, czy sobie odpuścić. Uznałem jednak, że chyba muszę.
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: ok

Post autor: Artemis »

Nie wierzę? Tom dostał bana?
Proponuję żeby czynni moderatorzy konsultowali się między sobą przed takimi decyzjami (w braku Admina). Dobrym zwyczajem byłby powrót oficjalnej informacji o banach na forum.
Dobrze byłoby także aby użytkownicy swoich frustracji nie wyładowywali na innych. Każdy ma prawo do własnego zdania i poglądów. Może je wyrażać, także poglądy przeciwstawne do zaprezentowanych, ale opinia taka nie powinna być skierowana personalnie do innego użytkownika. Zwłaszcza takiego, którego tak naprawdę nie znamy, nie wiemy co go może urazić, na ile sobie możemy pozwolić... Jak mi nie odpowiadają poglądy innych po prostu milczę, kąśliwą uwagą ich nie zmienię. Przecież nie chcemy się tu obrażać. Zastanów się nim skomentujesz cudzy post. Jaki masz cel i jaki skutek chcesz tym osiągnąć...
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Zito
ASiołek
Posty: 98
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:29

ex. ok

Post autor: Zito »

Artemis pisze:Jak mi nie odpowiadają poglądy innych po prostu milczę, kąśliwą uwagą ich nie zmienię. Przecież nie chcemy się tu obrażać. Zastanów się nim skomentujesz cudzy post. Jaki masz cel i jaki skutek chcesz tym osiągnąć...
Artemis, tylko widzisz, do tego trzeba zastosować słowo klucz: dojrzałość.
Dojrzałość na ogół obudowywana jest doświadczeniem interpersonalnym. Tutaj natomiast zdarzają się osoby, które: są jedynakami; same przyznają, że miały beznadziejne dzieciństwo; nie miały/nie mają dobrych kontaktów z rodzicami; nie mają znajomych; zdecydowaną większość czasu wolnego spędzają w domu; nie mają partnerów [czasami nigdy ich nie miały]; nie uprawiają seksu; są zdesperowanymi frustratami itp. Pytam zatem: skąd oni mają mieć doświadczenie, a w konsekwencji być dojrzałymi ludźmi? Połączenie kilku wyżej wymienionych czynników daje czasami produkt w postaci mściwego człowieka, który każde odmienne zdanie traktuje jak świetną okazję do wypowiedzenia ataku [oczywiście najchętniej na płeć przeciwną, bez której - nawiasem mówiąc - nie można żyć]. Jeśli ktoś na dodatek siedzi na tym forum, bo "musi" sobie tu znaleźć "bratnią duszę", to frustracja goni frustrację, i robi się naprawdę niebezpiecznie :mrgreen: .

Wyrywkowo przeglądam forum, ale generalnie nie jest chyba już tak źle. Ktoś tam plujący jadem odszedł, ktoś inny zaczął w końcu robić coś ciekawego w życiu, ktoś dojrzał, a kto dalej rzuca na prawo i lewo dawno został zdekonspirowany.
tom pisze:Czy to znaczy jednak, że nie warto pisac wcale? Tego nie wiem, raczej nie.
Są granice, których przekroczyć nie wolno. Facet ma być silny i mieć jakieś zasady. Nie może być żadnym produktem recyklingu. Znaczy to zatem, że ktokolwiek "zrobił CI brzydko" musi być dla Ciebie skończony, bo kiedyś zrobi to samo. A manipulowanie innymi użytkownikami? Co to za ludzie, którzy wolą słuchać nie Ciebie, tylko tego, co mają o Tobie do powiedzenia inni? :wink: .

Trzeba być twardym Tom. W końcu to tylko forum x, na którym siedzą użytkownicy igrek, zet, ziet, żet :mrgreen: .
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Bany

Post autor: urtika »

W ramach drugiego ostrzeżenia, na tygodniowe odprawianie pokuty została wysłana użytkowniczka wyrwana_ z_ kontekstu.
Powód: obrażanie dziwożony na pw.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Ostrzeżenia i ban

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Żeby mówić o pokucie, to trzeba też wspomnieć o poczuciu winy i skrusze, których nie było, bo i nie miało być. Dziwożona sama mnie obraziła w PM, które pierwsza zaczęła do mnie słać (nie po raz pierwszy zresztą, wcześniej niepytana wysłała mi diagnozę, że sama podświadomie prowokuję innych do agresji, btw, bardzo na czasie temat, tak a propos ostatnich tłumaczeń episkopatu w sprawie księży-pedofilów, jak twierdzą i forumowe autorytety agresja to nigdy nie jest wina agresora, drogie dzieci, ofiara sama się prosi), a potem, gdy i ja napisałam od serca, co o niej sądzę, poleciała na skargę do admina, moda i kto wie kogo jeszcze. Też zgłosiłam jej obraźliwe słowa, ale dały się poznać podwójne standardy panujące na tym forum, na dowód cytat:
Po drugie, dla Ciebie jest przewidziany specjalny system kar, choć administracja zaniedbała jego publikację ...
Po trzecie, rozważam okoliczności wyłączające winę ;),

Ps. Poza tym nie życzę sobie bana dla Ciebie.
Więc mam prośbę, o niekierowanie skarg od razu do administracji...
:D
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

ban

Post autor: Wicherek »

A Zdzichu wciąż ma bana? 2 tygodnie już chyba minęły ;)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Co się stało z forum?

Post autor: urtika »

Już nie ma. Dwa tygodnie minęły i ban mu się skończył. W każdej chwili może przyjść i pisać.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Ostrzeżenia i ban

Post autor: marisaxyz »

coś mi się zdaje że Zdzichu się porządnie wkurzył :wink:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Ostrzeżenia i ban

Post autor: dziwożona »

Szkoda, jestem jego wielbicielką :)
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Ostrzeżenia i ban

Post autor: Sherly »

Widzę że kilka osób z forum świetnie się bawi w dyskusji z nowym użytkownikiem, a ja zachodzę w głowę dlaczego, mimo łamania regulaminu (obrażania nas wszystkich!), nie został jeszcze wyrzucony :roll: Nieważne czy troll czy nie, moim zdaniem szkoda na niego czasu.
ODPOWIEDZ