Piłka nożna

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Piłka nożna

Post autor: Winkie »

chochol pisze:Grupa A - Polska i Czechy
Optymistka z Ciebie Chochoł... :wink: Nie widziałaś chyba miny Advocata (trenera reprezentacji Rosji), chwilę po wylosowaniu grupy. "Słoneczko."
chochol pisze:W swej szklanej kuli :wink: widzę, iż jedenastka z NL zdobędzie 1. miejsce
"Mechaniczna pomarańcza" ma tendencję do zacinania się w najważniejszym momencie. Kiedyś przegrała z Rosją. W 2010 roku z Hiszpanią w finale o Puchar Świata.
Niewykluczona jest też poza tym powtórka tegoż, że finału czyli Holandia vs Hiszpania, czyli pierwsza i druga drużyna świata.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Piłka nożna

Post autor: chochol »

Winkie pisze:
chochol pisze:Grupa A - Polska i Czechy
Optymistka z Ciebie Chochoł... :wink: Nie widziałaś chyba miny Advocata (trenera reprezentacji Rosji), chwilę po wylosowaniu grupy. "Słoneczko."
No co, trzeba wlać w serca Polek i Polaków trochę wiary i optymizmu :mrgreen: , niemniej jednak mocno liczę na wyjście Naszej drużyny z grupy.
Winkie pisze:"Mechaniczna pomarańcza" ma tendencję do zacinania się w najważniejszym momencie. Kiedyś przegrała z Rosją. W 2010 roku z Hiszpanią w finale o Puchar Świata.
Niewykluczona jest też poza tym powtórka tegoż, że finału czyli Holandia vs Hiszpania, czyli pierwsza i druga drużyna świata.
Zacinać się może byleby dostarczyła kibicom emocji i zdobyła 1. miejsce :)
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Piłka nożna

Post autor: dimgraf »

Ja tam podzielam zdanie Chochol. Może nie jestem na bieżąco, a tym bardziej fanem piłkarskim ale Rosja mi się jakoś z mocną reprezentacją w piłce nożnej nie kojarzy. Tak więc moim zdaniem scenariusz awansu z Czechami jest prawdopodobny.

2 grupa Niemcy, Holandia
3 grupa Hiszpania, Włochy
4 grupa Anglia, Francja/Szwecja (trochę wątpię w francuzów)

Ćwierćfinał
Czechy - Niemcy - Niemcy
Hiszpania - Szwecja - Szwecja
Holandia - Polska - Holandia (chyba że wierzymy w cuda:D)
Anglia - Włochy - Anglia

Półfinał
Niemcy - Szwecja - Niemcy
Holandia - Anglia - Anglia

Finał
Niemcy - Anglia - Niemcy
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Piłka nożna

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze: Może nie jestem na bieżąco, a tym bardziej fanem piłkarskim ale Rosja mi się jakoś z mocną reprezentacją w piłce nożnej nie kojarzy.
I błąd. Rosjanie potrafią grać w piłkę nożną, co pokazali na ostatnich Mistrzostwach bodajże Europy. Ich liga piłkarska jest silniejsza od naszej. Można tu liczyć na to iż będą czuć się zmęczeni wydłużoną ligą w swym kraju bowiem Federacja Piłkarska Rosji z tego co usłyszałam przy okazji jednego z meczów zmieniła terminy rozgrywek.
dimgraf pisze:4 grupa Anglia, Francja/Szwecja (trochę wątpię w francuzów)
I niesłusznie bowiem Francuzi (choć czasami na remis, albo z niewielką przewagą, ale jednak) utrzymali podczas rozgrywek niezły bilans przegranych, a nieprzegranych spotkań. Odnowiony skład, nowy trener - mogą nas zaskoczyć.
dimgraf pisze:Hiszpania - Szwecja - Szwecja
Yyy? Hiszpania w piłkę grać potrafi, nic się w tej materii od 2010 roku nie zmieniło. La Primiera Divisione jest jedną z najsilniejszych lig piłkarskich w Europie, a dwa zespoły z tego kraju czyli FC Barcelona oraz Real Madryt grają w ćwierćfinale Ligii Mistrzów, przy czym wielu graczy z jednej i z drugiej strony (bardziej jednak Barcy) gra w reprezentacji narodowej swego kraju.
dimgraf pisze:Holandia - Polska - Holandia (chyba że wierzymy w cuda:D)
Już samym cudem byłoby dojście do ćwierćfinału, no ale idźmy dalej. Załóżmy optymistyczną wersję zdarzeń...
dimgraf pisze:Anglia - Włochy - Anglia
Trudno przewidzieć. Ostatnio Anglicy w dosyć słabej formie, groziło im nawet to iż nie zagrają na Mistrzostwach.
chochol pisze:Zacinać się może byleby dostarczyła kibicom emocji i zdobyła 1. miejsce :)
Zazwyczaj zdobywa 2.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Piłka nożna

Post autor: dimgraf »

Z Portugalią też mieliśmy przegrać :D

Poza tym pisałem, że jestem laikiem. Typy są oparte o jakieś mniejsze bądź większe sympatie połączone z jakąś tam wiedzą nie koniecznie aktualną.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Piłka nożna

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze:Z Portugalią też mieliśmy przegrać :D
No i zremisowaliśmy, jak się nie mylę bezbramkowo (a był to mecz towarzyski). Jaki stąd wniosek?
dimgraf pisze: Typy są oparte o jakieś mniejsze bądź większe sympatie połączone z jakąś tam wiedzą nie koniecznie aktualną.
No właśnie, niekoniecznie...
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Piłka nożna

Post autor: chochol »

Moja szklana kula okazała się podróbką prawdziwej szklanej kuli :wink: .
W ćwierćfinałach zmierza się: Czesi z Portugalią; Niemcy z Grekami; Hiszpanie z Francją oraz Anglia z Włochami.
Moje nowe typy: Czesi, Niemcy, Hiszpanie i Italiańcy.
Szkoda, że żadna z drużyn organizatorskich nie wyszła z grupy.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Piłka nożna

Post autor: dimgraf »

Właściwie moje typy wbrew oburzenia Winkie wobec mojego braku wiary w rosyjską potęgę są prawie trafione. Choć dla mnie większym zaskoczeniem jest Portugalia zamiast Holandii no i Grecy ale cóż nasi nie potrafili z nimi wygrać.

Tak czy siak przyda się zaktualizować typy:

Czechy 1 - 0 Portugalia
Rozum podpowiada Portugalia choć sercem bardziej za Czechami (mimo, że nas wyeliminowali)

Niemcy 2 - 0 Grecja
Zaskoczeniem jest sam fakt grania Grecji w ćwierćfinałach więc raczej na tym zakończy się ich przygoda

Hiszpania 2 - 1 Francja
Nadal nie wierzę w Francję jako kandydata na finał

Anglia 2 - 0 Włochy
Analogicznie jak w przypadku Francji

Półfinał
Czechy 1 - 0 Hiszpania (pewnie wygra Hiszpania ale i tak będę trzymać kciuki za południowych sąsiadów)
Niemcy 3 - 2 Anglia

Finał
Niemcy - Czechy
Chciałbym aby stał się cud i wygrały Czechy ale raczej rozsądek podpowiada 2 : 0 dla Niemców
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Piłka nożna

Post autor: urtika »

dimgraf pisze: Zaskoczeniem jest sam fakt grania Grecji w ćwierćfinałach więc raczej na tym zakończy się ich przygoda.
Piłka jest okrągła i nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć.
Po tym jak Grecja posłała do domu wielką Rosiję, faworyta grupy A, jestem w stanie we wszystko uwierzyć. Pomyślał ktoś, że tak się stanie?
Mecz z Niemcami może zakończyć się remisem, natomiast w rzutach karnych Grecy mogą okazać się lepsi.
Ma ktoś pewność, że akurat tak nie będzie?
To by dopiero była heca :lol:
Quirkyalone
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Piłka nożna

Post autor: dimgraf »

Ja nie stawiałem na Rosję :P

Ja stawiałem na awans Polski (patriotycznie) i Czech (z sympatii)
Niestety jak zwykle nasi zawiedli i ...

Ale to by była heca jakby Grecy wyeliminowani faworytów jakimi są Niemcy. Muszę przyznać, że było by to ciekawe.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Piłka nożna

Post autor: Winkie »

chochol pisze:Moje nowe typy: Czesi, Niemcy, Hiszpanie i Italiańcy.
No niestety :wink: - Czesi przegrali dzisiaj z Portugalią. Pomimo rozpracowania gry drużyny przeciwnej, blokowania dośrodkowań Portugalczykom udało się w końcu znaleźć lukę w czeskiej obronie i wynik na 1:0 ustalił Cristiano Ronaldo (już drugi udany mecz z jego udziałem na tych Mistrzostwach). Ogółem Portugalczycy zagrali dobrze, choć widoczny jest brak środkowego napastnika do którego mogłyby być kierowane wrzutki w pole karne i który prócz Ronaldo (na którego spadał tak naprawdę ciężar wykończenia akcji ofensywnej) mógłby stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Nominalnie Ronaldo, a także Nani są w drużynie portugalskiej pomocnikami.

Następny mecz rozegrają Niemcy przeciwko Grekom w Gdańsku. Wydaje się, że Grecy wystawią defensywny skład - jednak
czy to wystarczy, aby wygrać z reprezentacją Niemiec, która ze swojej grupy (nazywaną "grupą śmierci") wyszła z kompletem punktów?
Edit:
czy to wystarczy, aby wygrać z reprezentacją Niemiec, która ze swojej grupy (nazywaną "grupą śmierci") wyszła z kompletem punktów?
Nie wystarczyło. Grecja - Niemcy 2:4
Następny mecz - półfinałowy Niemcy rozegrają na Stadionie Narodowym w Warszawie ze zwycięzcą meczu Włochy - Anglia.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Piłka nożna

Post autor: DZIEWICA8 »

Tyle było krzyku o Euro, a tymczasem Euro już się kończy. W grze zostały już tylko 4 drużyny: Portugalia, Hiszpania, Niemcy i Włochy. Myślę, że wygra Hiszpania albo Niemcy.

Z Polakami wyszło jak zwykle, nie wyszli z grupy, byli na ostatnim miejscu, nie wygrali żadnego meczu. Wkurzyło mnie to, że mimo tego wszystkiego dostali tak wysokie premie, podczas , gdy w Polsce nie ma na nic pieniędzy. :diabel: :-? :evil: :!: :shuriken: :wt: :stormingMad:

Wymyśliłam nawet nowe przyśpiewki na stadiony:
Czy wygramy, czy przegramy i tak premię otrzymamy!
Czy przegramy czy zremisujemy i tak premię dostaniemy!
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Piłka nożna

Post autor: Winkie »

DZIEWICA8 pisze:Wymyśliłam nawet nowe przyśpiewki na stadiony:
Czy wygramy, czy przegramy i tak premię otrzymamy!
Czy przegramy czy zremisujemy i tak premię dostaniemy!
To mieliby kibice śpiewać? Ależ oni nawet złotówki nie zobaczą. Ludzie zebrani na stadionie są tylko płatnikami fundującymi piłkarzom wyjazdy do alpejskich kurortów, na tureckie plaże -> "marchewka" co się zowie, tyle o kiju w tym wypadku zapomniano.
DZIEWICA8 pisze:Z Polakami wyszło jak zwykle, nie wyszli z grupy, byli na ostatnim miejscu, nie wygrali żadnego meczu.
Biorąc pod uwagę to powyżej oraz również to, że jako współgospodarze Euro mieli zapewniony udział w Mistrzostwach bez eliminacji w najłatwiejszej grupie, to końcowy wynik jest katastrofą. Ani jednego meczu nie wygranego. Dwa zremisowane, jeden przegrany i dwa punkty w grupie. Ukraińcy w cięższej grupie od naszej spisali się lepiej, ich gra świadczyła o dużych umiejętnościach, potencjale tej drużyny z którą jak wiadomo Polska będzie grać o zakwalifikowanie do Mistrzostw Świata 2014, które odbędą się w Brazylii.
Modlishka
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 8 maja 2012, 14:36

Re: Piłka nożna

Post autor: Modlishka »

no a jak obstawiacie dzisiejszy mecz? Hiszpania czy Ronaldo :D :D ??
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Piłka nożna

Post autor: Winkie »

Modlishka pisze:no a jak obstawiacie dzisiejszy mecz? Hiszpania czy Ronaldo :D :D ??
Rolando. :>

A tak na poważnie to nie obstawiam - to ma sens tak mniej więcej po 90 minutach trwania meczu. :wink:
ODPOWIEDZ