Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!

Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Alkohol I Inne Rozpuszczalniki
2
4%
Papierosy
3
6%
Narkotyki / Dopalacze
0
Brak głosów
Płyty Winylowe / CD
1
2%
Płyty DVD
1
2%
Fast Foody / Jedzenie Na Mieście
4
8%
Imprezy / Koncerty
3
6%
Telefoniczne Karty Doładowujące
2
4%
Ciuchy / Obuwie
6
12%
Zależy Od Bieżących Potrzeb
28
56%
 
Liczba głosów: 50

Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

W odpowiedzi na zadane pytanie - na co wydaję najwięcej pieniędzy - zdecydowanie TYLKO ZUS i podatki :P Moja kolejna wypowiedź wykracza już poza kategorię "najwięcej" (i to znacząco, bo na obciążenia publicznoprawne wydaję nawet do 10 razy więcej niż na to, co wymieniłam w moim poście wyżej), poza tym - nadal - nie uznaję soczewek kontaktowych i kremu za coś rozrywkowego.
kellio
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: kellio »

Nie ma normalnej powaznej odpowiedzi?Takiej jak:na utrzymanie-na mieszkanie,komunikacje,rachunki ,czesne za studia itp.Pozdrawiam wszystkich szczesciarzy ;)zyjacych z mamusia i tatusiem-bo wtedy mozna by bylo udzielic odp.jak z ankiety.
"Break the line/we have to go/cause there's no way back/where we are comming from"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ankieta niekompletna, choć jak rozumiem ma ona dotyczyć rzeczy które kupujemy dla siebie, dla własnych zachcianek. Dlaczego więc nie ma książek?
Ja najwięcej pieniędzy miesięcznie wydaję na książki, tak że pod koniec jestem prawie spłukana.
Libra

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: Libra »

A wskrzeszę temat.

Odkąd zaczęłam uzdrawiać włosy to moje wydatki na kosmetyki wszelakie(olejki, rzeczy o przyjemnym Inci etc) prawie dorównują wydatkom na żarcie...
Awatar użytkownika
mashimaro
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 27 cze 2013, 20:48

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: mashimaro »

Libra pisze: Odkąd zaczęłam uzdrawiać włosy to moje wydatki na kosmetyki wszelakie(olejki, rzeczy o przyjemnym Inci etc) prawie dorównują wydatkom na żarcie...
czego używasz?

ja to głównie wydaję na książki no i filmy, na starość potem, jak już mnie nie będzie stać na nic z emerytury, będę miała co robić xD
i didn’t choose the anti-social life, the anti-social life chose me ;)
Awatar użytkownika
Czejenka
ASiołek
Posty: 81
Rejestracja: 6 maja 2013, 13:17

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: Czejenka »

Libra pisze:Najwięcej pieniędzy idzie mi na jedzenie(taniej wychodzi mi się ubrać niż wyżywić) - ale nie wymienione w ankiecie fast foody i posiłki na mieście - w domu pichcę i spożywam
To samo miałam napisac ;) A teraz jak mam wolne to już w ogóle sama gotuje i wymyślam, robię wynalazki, niektóre udane :)
Agnieszka pisze:Roboty czy nie, sporo osób wypowiadających się utrzymuje się sama, a życie nie jest tanie, więc raczej chyba nie ma się co dziwić temu, że większą część dochodu pochłaniają opłaty za mieszkanie i wydatki na żywność, a nie np. płyty CD :P
No właśnie ;) Pierwsze pozycje to mieszkanie, jedzenie, jakieś podstawowe kosmetyki ( u mnie tez soczewki i płyny, chociaż kupuje raczej te najtańsze). Od dawna jestem użytkowniczką bibliotek, nie kupuję wielu książek, lubię szukać okazji w Empikach. Płyty CD zazwyczaj dostaje na jakieś święta i okazje :) Znam tez kilka fenomenalnych second handów, gdzie można znaleźć super ładne rzeczy - szkoda mi wydać 100 zł na bluzkę z H&M, która za rok będzie szmatką :shock:
Wychodzi na to, że kupuję to, czego się nie da inaczej - bilety na koncerty, do kina, planetarium, bilet roczny do zoo. A najfajniej jest kupować prezenty :)
Libra

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: Libra »

mashimaro pisze: czego używasz?
Do olejowania włosów : migdałowy, brzozowy z pomarańczą, inwestuję też w litrowe maski fryzjerskie przez wzgląd na dobry stosunek ilości i jakości do ceny(sprawdzoną mam Stapiz sleek line - repair - moje nozdrza za nią nie przepadają zapach chemicznej gumy balonowej :P - ale włosy kochają więc nos musi wytrzymać. Mam też olejki-wcierki z Green Pharmacy, stado mało gabarytowych odżywek na spróbę... i czasami jak pójdę do sklepu ot tak sobie, zobaczyć co jest to włacza mi się włosowa gadżeciara i nabedę jakaś "kąpiel" dla włosów, czy inne oleiste coś co poza zapachem chyba nic sobą nie reprezentuje ale chcę sprawdzić :lol:
Awatar użytkownika
Cortes
ASiołek
Posty: 89
Rejestracja: 1 lip 2013, 11:45
Lokalizacja: Poznać

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: Cortes »

Najwięcej na studia oraz ubranie
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: Artur_1988_as »

Alkohol, narkotyki, papierosy, opłaty, jedzenie, ubrania.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Libra

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: Libra »

W listopadzie na jedzenie wydałam 325, 58 zł.

Wynik cacy, ALE - 182 zł z tego poszło na... banany.

Co ja poradzę, ze owoc to najlepsiejszy :oops:
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: marisaxyz »

Libra pisze:W listopadzie na jedzenie wydałam 325, 58 zł.
tak to skrupulatnie liczysz? :shock: :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: dziwożona »

Ojej, to jesz jak wróbelek. Ja przejadam miesięcznie 500 złotych, ale jak ostatnio przeszłam na dietę bez glutenu, bez laktozy i fruktozy, to moje wydatki chyba wzrosną dwukrotnie...
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: dimgraf »

Kawiorem się żywicie czy co? :shock:

Ja nie wiem czy przekraczam wydatkami na jedzenie 200 zł na osobę... no może 300, bo zapomniałem o słodyczach, które nieco uszczuplają mój portfel.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Libra

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: Libra »

tak to skrupulatnie liczysz?
łi ;) Na początku denerwowało, ale dowiedziałam się na co mi kasa ucieka i ograniczyłam ;) Zjechałam z ok 500-600 zł: szło mi to na wafle ryżowe, bułkę, twarożki do pracy.. codziennie przed pracą po coś wstępowałam, jak zgłodniałam to po jakiegoś batonika wyskakiwałam... i z takich pierdół zbierały się kwoty.

Głównie kaszą jaglaną, ciecierzycą i pomidorami się żywię, obok bananów ;) Ale za bardzo nie odczuwam, ze mi coś więcej w kieszeni zostaje, bo zawsze jakiś urok, albo jakaś sraczka w postaci zęba nadającego się do leczenia kanałowego.
Ja nie wiem czy przekraczam wydatkami na jedzenie 200 zł na osobę..
jeżeli liczyć stadnie/na osobę sprawa się ma trochę inaczej
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: dziwożona »

Ja wchłaniam tony żarcia...
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
ODPOWIEDZ