muszę iść na wesele:-(

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: CloudninowaSWQ »

Ósemka, trafiłaś w dziesiątkę 😉mam to samo zdanie i odczucia o jakich pisałaś.Nigdy nie lubiłam wesel,tak właściwie... Też myślałam dać odp że nie znalazłam osoby towarzyszącej więc nie przyjadę ale jest jedno ale-powie że M przecież będzie (ma być świadkiem) to nie będę sama, znacie się przecież itp.itd(tak to wspólny kolega ale mnie to nie pociesza i nadal jestem na nie). Więc ten argument pewnie nie zadziała.Lepiej by było gdyby faktycznie stało się coś, co sprawi że nie będę mogła tu być.
Awatar użytkownika
ba001sia
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2019, 15:47

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: ba001sia »

W przyszłym roku będę mieć w rodzinie wesele, nie chcę iść sama a z drugiej strony nie chcę odmawiać. I oto jest pytanie co robić? :(
Quod scimus, gutta est, ignoramus mare
Awatar użytkownika
Wariat123
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2019, 18:21

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: Wariat123 »

Znam ten ból :(
Wroclaw 22 lata. Chętnie poznam fajną dziewczynę :D
Awatar użytkownika
pingwinka
ASiołek
Posty: 99
Rejestracja: 13 wrz 2016, 21:22

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: pingwinka »

ba001sia pisze: 30 gru 2019, 18:38 W przyszłym roku będę mieć w rodzinie wesele, nie chcę iść sama a z drugiej strony nie chcę odmawiać. I oto jest pytanie co robić? :(
Idź z kolegą albo koleżanką.
Awatar użytkownika
ba001sia
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2019, 15:47

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: ba001sia »

pingwinka pisze: 3 sty 2020, 23:11 Idź z kolegą albo koleżanką.
W pewnym wieku raczej z tą opcją cieżko. Jak miałam 20 lat to nie był to problem, ale teraz koledzy niestety (dla nich stety :) ) mają już żony, rodziny. Także nie poproszę kogoś kto ma rodzinę na wesele :D
Quod scimus, gutta est, ignoramus mare
Awatar użytkownika
Fason
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2020, 11:12

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: Fason »

Faktycznie, nic przyjemnego. Jak byłem młodszy, zawsze miałem z tym problem, obecnie przestałem patrzeć na to co myślą i mówią o mnie osoby, których zdanie mnie mało interesuje - głowa do góry, ciesz się chwilą.
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: Małgorzata95 »

Ja bym nie poszła, ale to Twoja decyzja. W zeszłym roku nie poszłam na ślub brata. Była wojna. Nikt nie zmusi mnie do uczestniczenia w wydarzeniu, w którym nie będę czuła się dobrze. Czasem trzeba być asertywnym.
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Libra

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: Libra »

W tym roku zaliczyłam 3 wesela.

Nie mam problemu, aby iść sama, ale akurat byłam w związku, więc partner był i ... ja piep....

Nie tańczę, źle reaguję na dźwięki i chcę szybko wracać do domu — tymczasem akurat trafiłam na weselnego króla parkietu, który robił mi wyrzuty.
W przyszłym roku tylko 1 wesele. Idę sama :D
Awatar użytkownika
marzesobie
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:35

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: marzesobie »

Też zaliczyłam w tym roku 1 wesele ale raczej krótko 😃 Nie lubię tańczyć, mam dwie lewe nogi a do tego nie lubię weselnej muzyki... No w sumie nie lubię ogólnie weselnego klimatu😃
Dlatego też po obiedzie się zmyłam...
Ale moja koleżanka miała potem do mnie żal bo jak powiedziałam że idę sama to ze swoim aktualnie mężem wymyślili sobie że jego kuzyn w sumie jest sam i posadzą nas koło siebie i będziemy się świetnie bawić. Tyle że mi o tym nie powiedzieli i nigdy bym się nie zgodziła bo nie jestem imprezowym typem a poszłam tylko żeby nikogo nie obrazić i tylko żeby odbębnić dać kopertę i się zmyc...
Nie wiem czemu ludzie noe rozumieją ze ktoś może nie lubić imprez😒
W przyszłym roku też mam wesele i też muszę iść i się ostro zastanawiam czy nie wynajmę kogoś🙂
Ale kogoś kto będzie ze mną tylko siedział o rozmawiał i mówił wszystkim dookoła że my nie tańczymy ale za to lubimy jeść😃 i wszyscy dadzą mi święty spokój 🙂
I nawet pijany wujek nie będzie mnie prosił to tańca z żalu ze jestem sama😃
Przynajmniej moje nogi by były nie podeptane 🙂
cineman75
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 1 lis 2020, 02:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: cineman75 »

Też nie przepadam za weselami, ostatnio byłem w kwietniu 2002.
Nie jestem imprezowym typem, jak już, to lubię się spotkać po to, żeby posiedzieć, pogadać (absurdem jest wtedy głośna muzyka) i oczywiście pojeść! Mam duży spust, wielu się dziwi, widząc moją posturę (174 cm, 70 kg) i ile potrafię wciągnąć, choć zapewne inaczej bym wyglądał, gdybym się tak obżerał na bieżąco ale od czasu do czasu mogę sobie spokojnie pozwolić.
W ogóle nie tańczę, kompletnie to nie dla mnie. Jestem też niemal całkowicie bezalkoholowy (myślę, że gdyby ktoś mający "silną głowę" wypił na jednej imprezie tyle, co ja w ciągu roku, to miałby szanse nie być pijany).
Wiele lat temu miałem propozycję, kiedy jedna koleżanka chciała mnie wysłać ze swoją koleżanką do Krakowa na wesele siostry tej ostatniej. Moja odpowiedź była od razu jednoznacznie nie pozostawiająca złudzeń (że nic z tego - dodaję, by nie było wątpliwości).
Nie wyobrażam sobie jednak sytuacji, żebym mógł nie być na weselu kogoś z rodzeństwa, chyba, że coś by to uniemożliwiło (np. wujek marynarz nie był na ślubie żadnego z pięciorga rodzeństwa).
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: Krzysiu36l. »

Jak to dobrze, że chociaż takich problemów nigdy nie miałem. Byłem w życiu na dwóch weselach i na obu byłem sam. Bardzo wątpie bym jeszcze kiedyś na jakieś poszedł.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: Hazel »

Przebijam stawkę.
Ani razu nie byłem na weselu 8) i prognozy wskazują, że już nie będę :wink:
GG: 3498837
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: Mikenoge »

A ja wesela lubię. Niestety nie mam gdzie chodzić. Kiedyś marzyłem o graniu na weselach, nic z tego nie wyszło przy mojej prokrastynacji do dziś. Może nie jest to dla mnie.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Ewa_EDC
mASełko
Posty: 132
Rejestracja: 23 wrz 2021, 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: Ewa_EDC »

I poraz kolejny to forum udowadnia mi że mimo moich obaw i kompleksów jestem całkiem "normalną" osobą. A niechęć do uczestniczenia w weselach nie jest niczym niezwykłym. :D
Libra

Re: muszę iść na wesele:-(

Post autor: Libra »

Chyba jest nas całkiem sporo.

Gdy byłam na weselu 2 lata temu, zgadałam się z narzeczoną mojego dobrego kolegi - też przyznała, że wesel nie lubi, a chodzi na nie tylko dlatego, żeby B. (narzeczonego) pilnować :P
ODPOWIEDZ