Prośba o pomoc przy badaniach do pracy mgr

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)
ważka
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2011, 14:12

Prośba o pomoc przy badaniach do pracy mgr

Post autor: ważka »

Witam serdecznie!
Jestem studentką pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzę badania do pracy magisterskiej pod kierownictwem dr Roberta Kowalczyka dotyczącej osób aseksualnych. Temat mojej pracy brzmi: "Charakterystyka osób identyfikujących się jako aseksualne."
Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki będą przetwarzane jedynie w celach naukowych.
Badanie składa się z 30 zamkniętych pytań przygotowanych na podstawie informacji zaczerpniętych z dostępnej na temat aseksualności literatury. Będę wdzięczna za szczere odpowiedzi weryfikujące te informacje. Wypełnienie ankiety zajmie tylko kilka minut!
Ankieta jest przeznaczona zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.
Liczę na Państwa pomoc!
Pozdrawiam,
Marta Siekierska

Link do badania: http://moje-ankiety.pl/respond-12480.html
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Nie wiedziałem, że już pedagogika specjalna się tym zajmuje... To nie brzmi zachęcająco.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
ważka
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2011, 14:12

Post autor: ważka »

To nie pedagogika specjalna się tym zajmuje, tylko ja :) Wybrałam temat leżący w obszarze swoich zainteresowań.
Awatar użytkownika
MillvinaDean
ASiołek
Posty: 62
Rejestracja: 7 sty 2011, 23:52

Post autor: MillvinaDean »

Wypełniłam ankietę, ale miejscami trochę mnie irytowała. Miałam wrażenie, że cały czas sugerowano mi, że moja sytuacja to wynik traumy z dzieciństwa i że można mnie wyleczyć. Wydaje mi się, że tutaj przedmiotem badań są raczej osoby, które zaprzestały kontaktów seksualnych z określonych powodów.
Wszystko jest tylko płytkim morzem zakazanych słów, tak brudnym, że aż mylonym z przejrzystym.
ważka
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2011, 14:12

Post autor: ważka »

Pytania są układne na podstawie zgromadzonej literatury. A tam znalazłam naprawdę różne teorie. Ja sobie obrałam właśnie za cel żeby zweryfikować te informacje. Udostępniłam wyniki więc na bieżąco można śledzić jak wyglądają odpowiedzi na poszczególne pytania.
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Post autor: Joan »

No mnie te pytania trochę też zirytowały, ale ankietę wypełniłam do końca. Przydałyby się może jakieś pytania buforowe w takiej sytuacji.
AVEN cake isn't a lie :ciasto:
auglen
ASiołek
Posty: 69
Rejestracja: 3 mar 2011, 11:06

Post autor: auglen »

Okropnie zaprojektowana ankieta.
Nie wiem skąd się wzieła większość pytań. Brzmią bardziej jak pytania dla jakiegoś impotenta.
Po paru pierwszych pytaniach już musiałem wyłączyć bo odpowiedzi mi nie za bardzo pasowały.

O używaniu internetowych ankiet w pracach akademickich to już nie wspomne :-).
Wiesz, jak musisz poprostu zaliczyć to zapewniam Ciebie, że nikt się nie domyśli nawet jeśli całą sfałszujesz i tak nie będzie różnicy.
ważka
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2011, 14:12

Post autor: ważka »

Dzięki za konstruktywną krytykę ;)
Serio bazowałam na literaturze i na badaniach jakie do tej pory zrobiono na temat aseksualności. Ta wiedza jest naprawdę moim zdaniem bardzo uboga i miesza się z jakimiś innymi zjawiskami.
A co do ankiet w sieci - to nie jest takie proste dotrzeć do takiej dużej grupy osób nie za pośrednictwem internetu - zwłaszcza przy tym temacie.
Gdybym chciała tylko 'zaliczyć' pewnie pisałabym o czymś prostszym...
auglen
ASiołek
Posty: 69
Rejestracja: 3 mar 2011, 11:06

Post autor: auglen »

Nie wiem co tam do dziś napisano na ten temat, ale patrząc po samej ankiecie czy to nie jest tworzenie charakterystyki seksualności osób aseksualnych? Mnie samego bardziej by ciekawił ogólny profil osobowościowy.
Tak czy siak większość papierów akademickich nadaje się tylko do śmieci, a prace magisterskie (kto to wogóle wymyślił?) już raczej słyną z tego, więc nie ma się czym przejmować, grunt by mieć na czym budować doświadczenia :-)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Prośba o pomoc przy badaniach do pracy mgr

Post autor: DZIEWICA8 »

Ankietę już wypełniłam, nie była taka całkiem zła, jedyny minus jak dla mnie to tylko taki, że w niektórych początkowych pytaniach o przyjemności z kontakt~ów seksualnych nie było opcji dla osób, które wcale takich kontakt~ów nie podejmują. Ja osobiście nie miałam wrażenia, że ta ankieta coś sugeruje lub ocenia aseksualnych w określony sposób.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Post autor: meg »

Fajnie ważko :)
wiedza nam się poszerzy.
Oczywiście wypełniłam.
Trzymam kciuki za Twoją pracę :mrgreen:
ważka
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2011, 14:12

Post autor: ważka »

Dziękuję :)
ODPOWIEDZ