Reorganizacja forum

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Czy w końcu będzie jakiś nowy dział? Jakieś propozycje?
Aha, w innym temacie pojawił się problem edycji i potrzeby wprowadzenia ograniczenia tejże funkcji, tj. czasowo.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

Propozycji widać na pęczki xD Ale z tym działem o kulturze to akurat dobry pomysł jest, więc pewnie coś takiego kiedyś się tu pojawi :mrgreen: Ale powoli coś w tej mojej przepitej głowie zaczyna się krystalizować w tej kwestii, więc zapewne któregoś poranka tych kilku forumowiczów w pierwszej chwili będzie myślało, że pomyliło fora :P
Winkie pisze:Czy w końcu będzie jakiś nowy dział? Jakieś propozycje?
Aha, w innym temacie pojawił się problem edycji i potrzeby wprowadzenia ograniczenia tejże funkcji, tj. czasowo.
Chyba już za późno :P
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Ant pisze:Chyba już za późno :P
Na naukę nigdy nie jest za późno. :wink: Należy z tamtej sytuacji wyciągnąć wnioski na przyszłość, aby forum w przyszłości znowu nie utraciło w paru miejscach sensu...
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

Są fajniejsze metody, niż blokada możliwości edycji. Wierz mi :twisted:
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Ant pisze:Są fajniejsze metody, niż blokada możliwości edycji. Wierz mi :twisted:
Zablokowanie numeru IP? :roll: Osobie której już forum niepotrzebne?
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

Nie, raczej mam na myśli o pewną formę zabezpieczenia wiadomości :mrgreen:
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Ant pisze:Nie, raczej mam na myśli o pewną formę zabezpieczenia wiadomości :mrgreen:
Zgoda Władzy, "słowa kluczowe", "tematy kluczowe" w których wiadomości nie mogą być edytowane?
To już nie lepiej wprowadzić edycję czasową? Kilka dni po których wiadomość nie będzie mogła być już edytowana?
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

A nie prościej robić kopię zapasową posta po każdej edycji itd.? ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Ant pisze:A nie prościej robić kopię zapasową posta po każdej edycji itd.? ;)
Uhm, i którą z tych kopii zostawić potem na forum?
Te usunięte ostatnio posty miały swe kopie?
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

Winkie pisze:Uhm, i którą z tych kopii zostawić potem na forum?
Każdą. Chodzi o to, że można zaimplementować mniej więcej to, co oferują ze swojej strony systemy wersjonowania, czyli po każdej edycji zapisywać gdzieś "na boku" jego bierzącą wersję, dzięki czemu zostaje zachowana historia każdego postu ;)

Oczywiście nie trzeba tego jakoś specjalnie komplikować, wystarczy po prostu zapisywać każdą wersję w postaci takiej, jak wygląda sam post, oczywiście z odpowiednim nazewnictwem, by było wiadomo, co i jak :D

Kto wie, może nawet i istnieje moduł do czegoś takiego i nie trzeba pisać od nowa xD
Winkie pisze:Te usunięte ostatnio posty miały swe kopie?
To mi dopiero wczoraj wpadło do głowy :P
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Ant pisze:To mi dopiero wczoraj wpadło do głowy :P
I oby z niej tylko nie wypadło...

Co do działów to ten z kulturą byłby niezły oraz może i grupy takie jak na innych forach do których będzie się można zapisać, widoczne tylko dla użytkowników danej grupy. O rodzajach takich grup powinni jeszcze i inni się wypowiedzieć, bo nie wiem co by chcieli.
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Artemis »

Chyba dopiero teraz zrozumiałam o co chodzi z tą edycją...
Jestem przeciw ograniczaniu edycji własnych postów. Może za to, tak jak kiedyś, pojawiać się informacja i data, że post został edytowany.
Przede wszystkim chodzi o użytkowników, którzy np. pod wpływem chwili umieścili na forum zdjęcie, nr telefonu czy inne informacje o sobie. Powinni mieć swobodny dostęp do ich zmiany i usunięcia.

Ps.
Widzę, że wraca dobra tradycja ogłoszeń parafialnych.
Ponoć ostatnio było kilka ostrzeżeń, a może i banów, ale nawet nie wiadomo czy zainteresowani o nich wiedzieli, bo pozostali na pewno nie...
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Każde z proponowanych rozwiązań ma jakieś wady i zalety, lecz trzeba coś zrobić aby sytuacja z ostatnich dni nie powtórzyła już się. Cóż, trzeba przeprowadzić rachunek zysków i strat, albo jeśli w grę wchodzą np. czyjeś dane osobowe lub zdjęcia - to ustalić jeden dział typu Spotkajmy się, gdzie funkcja edycji będzie bezterminowa.
Artemis pisze:Może za to, tak jak kiedyś, pojawiać się informacja i data, że post został edytowany.
Tak - i na cóż tego typu informacja? Nadal będzie sytuacja z "." lub "...". aż za chiny nie zrozumie się o co niekiedy ludziom w danym temacie chodzi. :?
Artemis pisze:Powinni mieć swobodny dostęp do ich zmiany i usunięcia.
Ograniczony bo wypowiedzi mogą być dobre i stanowić ważną część określonego tematu. Jak wyżej - bez których to traci on w zasadzie sens.
Artemis pisze:Ps.
Widzę, że wraca dobra tradycja ogłoszeń parafialnych.
Ponoć ostatnio było kilka ostrzeżeń, a może i banów, ale nawet nie wiadomo czy zainteresowani o nich wiedzieli, bo pozostali na pewno nie...
Ja nie wiedziałam o swoich - taka niespodzianka. Ja dziękuję za taką "niespodziankę". :roll:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

Artemis pisze:Widzę, że wraca dobra tradycja ogłoszeń parafialnych.
Ponoć ostatnio było kilka ostrzeżeń, a może i banów, ale nawet nie wiadomo czy zainteresowani o nich wiedzieli, bo pozostali na pewno nie...
Nie łudź się. Akurat kto ma wiedzieć, ten wie. Nie musi od razu całe forum wiedzieć ;)

Aczkolwiek prawdę mówiąc, dobrze by było, aby gdzieś pod avatarem pisało, że zbanowany, albo by był przekreślony login u zbanowanych :P
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch
Posty: 213
Rejestracja: 3 maja 2010, 23:56
Lokalizacja: Śląsk (Górny i Dolny)

Re: Reorganizacja forum

Post autor: adenozyna »

Czy może mi ktoś odpowiedzieć o co chodzi w tym kretyńskim zarządzaniu tym forum. Po zalogowaniu się z innego urządzenia niż zwykle a mianowicie z telefonu, zablokowano mi adres IP tego telefonu, bo rzekomo spamuje umawiając się z wątku "spotkajmy się". Czemu niby jestem na "czarnej liście"
ODPOWIEDZ