Co dalej ?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
hellokitty93
ASiołek
Posty: 96
Rejestracja: 15 gru 2011, 22:35
Lokalizacja: Łódż,Poland

Co dalej ?

Post autor: hellokitty93 »

Co zrobić jeśli życie nie ma sensu i nie można go znależć nawet jeśli się chce ?
<R>
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co dalej ?

Post autor: Layla »

Z tego co widzę to nie jest ci za wesoło... W twoim przypadku mogę jedynie zasugerować rozmowę z osobą orientującą się w meandrach ludzkiej psychiki. Póki co proponuję ciasteczko z czekoladą, podobno czekolada wspomaga wytwarzanie endorfin :ciasto:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Co dalej ?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Hah, własnie zamówiłam w bibliotece "Człowiek w poszukiwaniu sensu" Frankla.
Po przeczytaniu może udzielę Ci odpowiedzi, bo obecnie sama nie wiem. ;)
A tak poważnie, zachęcam do przeczytania, podobno to pokrzepiająca i mądra książka.
W ogóle zachęcam do czytania albo robienia czegoś innego, co daje Ci radość.
Jak odczuwam pewną pustkę to biorę się za ciekawą powieść, oglądam dobry film.
Najgorsze to babrać się w tych uczuciach braku, lepiej COŚ zacząć robić. :)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co dalej ?

Post autor: Winkie »

hellokitty93 pisze:Co zrobić jeśli życie nie ma sensu i nie można go znależć nawet jeśli się chce ?
Nie szukać. Najgorsze co można zrobić w kierunku znalezienia sensu życia to go szukać.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co dalej ?

Post autor: Layla »

Dziewczyno, jesteś młoda, znajdź sobie jakieś twórcze zajęcie, reszta przyjdzie z czasem.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
hellokitty93
ASiołek
Posty: 96
Rejestracja: 15 gru 2011, 22:35
Lokalizacja: Łódż,Poland

Re: Co dalej ?

Post autor: hellokitty93 »

Czasem mam ochotę to wszystko zakończyć,ale ... tak jes pod wpływem złych emocji,częste myśli o samobójstwie mogą do niego doprowadzić,ja staram się wytrwać do końca,ale ciężko.
<R>
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Co dalej ?

Post autor: dimgraf »

Czasami wystarczy wejść na forum i sobie trochę poczytać. Ostatnio jak miałem jakiś taki dołek to o dziwo najlepszym lekarstwem okazały się posty jednej z użytkowniczek (nie była to Winkie :P) Nie pomagał film, na poważną lekturę wręcz brakowało Mi chęci.

Zgadzam się z Winkie nie szukać sensu. Zamiast tego lepiej obrać sobie jakiś cel. Nie mówię o jakimś celu życiowym planach na całe życie. Mówię o drobnych celach. Np. kupić sobie zwierzątko. Czasem od samego patrzenia na zwierzątko poprawia się humor. Zrobić coś czego do tej pory się nie zrobiło np. przeczytać książkę, obejrzeć film, pójść do teatru, pójść na plac zabaw pohuśtać się na huśtawce, drobne rzeczy. Weź aparat (jak masz, a jak nie to pożycz od znajomych) i porób zdjęcia, pójdź do kościoła. Ciężko jest tak doradzić komuś kogo się nie zna i nic o nim się nie wie. Wiem, że już Winkie Ci zaproponowała PW ale sądzę, że każdy chętnie Ci odpisze, z tobą porozmawia jeśli chcesz. Więc jak chcesz do Mnie też możesz pisać.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co dalej ?

Post autor: Winkie »

Jeżeli jesteś w takim stanie, że miewasz myśli samobójcze to powinnaś zgłosić się do lekarza, póki jeszcze jest możliwość, aby Tobie pomóc. Jeśli psychiatra z jakiegoś powodu źle Ci się kojarzy, to spróbuj może porozmawiać na początek z jakimś psychologiem. Poszukać odpowiedniego, bo to tez ludzie i nie każdy jest odpowiedni dla każdej cierpiącej osoby.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co dalej ?

Post autor: Layla »

Przy myślach samobójczych na prawdę poszłabym do psychologa. Sama nie znam tego uczucia, ale mam znajomego który ciągle gadał jaki to świat jest zły i okrutny, a on samotny, niekochany, nieakceptowany. Tylko, że jednocześnie był strasznie leniwy i nie robił nic, żeby tą samotność jakoś pokonać. Np. uważał, że zawsze to ktoś powinien zacząć rozmowę, nigdy on. Radziłam mu psychologa, bo miałam dość ciągłego narzekania, on sam ciągle się nakręcał. Potem zrezygnowałam z prób pocieszania, bo stało się to wszystko uciążliwe. Później kolega uzależnił się od leków (kodeina, pseudoefedryna, bo bez recepty, a do tego aviomarin + alkohol). Już z nim nie rozmawiam, on ciągnął mnie za sobą w tą beznadzieję. Wiem, że przy depresji nie pomaga "Weź się w garść". Potem jest tylko gorzej. Więc jeżeli przebywasz w toksycznym towarzystwie - uciekaj. Jeśli nie - psycholog. Może jeszcze wystarczy terapia, obejdzie się bez tabletek. Jeżeli sama nie możesz wyjść z psychicznego dołka, to poszukaj pomocy, nie ma sensu się męczyć.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
hellokitty93
ASiołek
Posty: 96
Rejestracja: 15 gru 2011, 22:35
Lokalizacja: Łódż,Poland

Re: Co dalej ?

Post autor: hellokitty93 »

dimgraf pisze:Czasami wystarczy wejść na forum i sobie trochę poczytać. Ostatnio jak miałem jakiś taki dołek to o dziwo najlepszym lekarstwem okazały się posty jednej z użytkowniczek (nie była to Winkie :P) Nie pomagał film, na poważną lekturę wręcz brakowało Mi chęci.

Zgadzam się z Winkie nie szukać sensu. Zamiast tego lepiej obrać sobie jakiś cel. Nie mówię o jakimś celu życiowym planach na całe życie. Mówię o drobnych celach. Np. kupić sobie zwierzątko. Czasem od samego patrzenia na zwierzątko poprawia się humor. Zrobić coś czego do tej pory się nie zrobiło np. przeczytać książkę, obejrzeć film, pójść do teatru, pójść na plac zabaw pohuśtać się na huśtawce, drobne rzeczy. Weź aparat (jak masz, a jak nie to pożycz od znajomych) i porób zdjęcia, pójdź do kościoła. Ciężko jest tak doradzić komuś kogo się nie zna i nic o nim się nie wie. Wiem, że już Winkie Ci zaproponowała PW ale sądzę, że każdy chętnie Ci odpisze, z tobą porozmawia jeśli chcesz. Więc jak chcesz do Mnie też możesz pisać.

Tak jeśli chodzi o zwierzątko to chcę mieć 6 piesków haha,a zdjęcia robię bardzo często i wiele rzeczy,które sprawiają mi radość,ale nie na długo,ciągle czuję tę pustkę.
<R>
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co dalej ?

Post autor: Winkie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:
Winkie pisze:Jeżeli jesteś w takim stanie, że miewasz myśli samobójcze to powinnaś zgłosić się do lekarza, póki jeszcze jest możliwość, aby Tobie pomóc. Jeśli psychiatra z jakiegoś powodu źle Ci się kojarzy, to spróbuj może porozmawiać na początek z jakimś psychologiem. Poszukać odpowiedniego, bo to tez ludzie i nie każdy jest odpowiedni dla każdej cierpiącej osoby.
To prawda, czasem depresja jest spowodowana niedoborem serotoniny i wtedy choćby obiektywnie było OK, widzisz świat przez czarne okulary. Gdy poprawia się humor, wszystko wydaje się łatwiejsze, nawet przykre sprawy bolą mniej.
Dobry terapeuta pomaga się zdystansować do problemów i pogłębić samoświadomość. Naprawdę, nie ma czego się bać, warto spróbować. :)
Szukać właściwego specjalisty. Nie każdemu pomoże, zaznaczam, ale może przynajmniej tabletki dobierze...
I rozmawiać z ludźmi, starać się nie myśleć tylko o swych problemach. Może plastyka? Kółka zainteresowań?
hellokitty93
ASiołek
Posty: 96
Rejestracja: 15 gru 2011, 22:35
Lokalizacja: Łódż,Poland

Re: Co dalej ?

Post autor: hellokitty93 »

Layla pisze:Z tego co widzę to nie jest ci za wesoło... W twoim przypadku mogę jedynie zasugerować rozmowę z osobą orientującą się w meandrach ludzkiej psychiki. Póki co proponuję ciasteczko z czekoladą, podobno czekolada wspomaga wytwarzanie endorfin :ciasto:


Smacznego :))) :ciasto: jeśli chodzi o humor to może nie mam go zbyt często ale uwielbiam się ś miać i to nawet z byle czego :D
<R>
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co dalej ?

Post autor: Layla »

Ostatnio robiąc zadanie z fizyki natknęłam się na camperteam forum, czy jakoś tak. Niektóre dowcipy są tak głupie, że nawet śmieszne. Zajrzyj, może też się pośmiejesz :) Albo przejrzyj dział humor jak Ci smutno :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co dalej ?

Post autor: Winkie »

Layla pisze:Ostatnio robiąc zadanie z fizyki natknęłam się na camperteam forum, czy jakoś tak. Niektóre dowcipy są tak głupie, że nawet śmieszne. Zajrzyj, może też się pośmiejesz :) Albo przejrzyj dział humor jak Ci smutno :)
Przejrzyj tez do końca Wild Wild West na forum. :wink:
hellokitty93
ASiołek
Posty: 96
Rejestracja: 15 gru 2011, 22:35
Lokalizacja: Łódż,Poland

Re: Co dalej ?

Post autor: hellokitty93 »

dimgraf pisze:Czasami wystarczy wejść na forum i sobie trochę poczytać. Ostatnio jak miałem jakiś taki dołek to o dziwo najlepszym lekarstwem okazały się posty jednej z użytkowniczek (nie była to Winkie :P) Nie pomagał film, na poważną lekturę wręcz brakowało Mi chęci.

Zgadzam się z Winkie nie szukać sensu. Zamiast tego lepiej obrać sobie jakiś cel. Nie mówię o jakimś celu życiowym planach na całe życie. Mówię o drobnych celach. Np. kupić sobie zwierzątko. Czasem od samego patrzenia na zwierzątko poprawia się humor. Zrobić coś czego do tej pory się nie zrobiło np. przeczytać książkę, obejrzeć film, pójść do teatru, pójść na plac zabaw pohuśtać się na huśtawce, drobne rzeczy. Weź aparat (jak masz, a jak nie to pożycz od znajomych) i porób zdjęcia, pójdź do kościoła. Ciężko jest tak doradzić komuś kogo się nie zna i nic o nim się nie wie. Wiem, że już Winkie Ci zaproponowała PW ale sądzę, że każdy chętnie Ci odpisze, z tobą porozmawia jeśli chcesz. Więc jak chcesz do Mnie też możesz pisać.

Dziękuje :))
<R>
ODPOWIEDZ