Witając Was oczy przecieram ze zdumienia

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Witając Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Uluru »

Witam,
Odkąd powstało to Forum wpadam tu nieraz poobserwować jak się rozwija. Czytam wyrywkowo posty, a niektórych z Was już dosyć konkretnie sobie wyobrażam. Dzisiaj jednak wbiło mnie w fotel! Epidemia aseksualna!
Kiedy w 2004 roku pierwszy raz przeczytałam o aseksualistach i ruchu Aven poczułam ulgę, bo uświadomiłam sobie, że są na świecie ludzie podobni do mnie. Zawsze byłam nieco inna, a główna różnica polegała na specyficznym stosunku do sfery intymnej, co zdeterminowało moje życiowe poczynania i wybory. Nigdy jednak nie odczuwałam jakiejś szczególnej potrzeby utożsamiania się z jakąś konkretną grupą, nie potrzebowałam walczyć zażarcie o swoją odrębność, nie wzbudzałam swoimi postępkami wyjątkowych emocji. Stąd też wystarczało mi „podglądanie” forum i czytanie mniej lub bardziej udanych artykułów w prasie.
Do dzisiaj. Przeczytałam artykuł w Metrze (a jego internetowe klony są prawie na każdym portalu) i nogi się pode mną ugięły. Billbordy? Werbowanie nowych członków? Zapytam, więc wprost, Asów z doświadczeniem na Forum, czy maczaliście w tym artykule swoje aseksualne dłonie?
A skoro już się zarejestrowałam to powiem coś o sobie, bo jak napisałam wcześniej, niektórzy z Was są dla mnie jak dobrzy znajomi, to o mnie nie wiecie jeszcze nic. Mam na imię Joanna, jestem z wykształcenia poligrafem, pracuję jako marketingowiec. Jestem wielbicielką kotów (mam dwa) i książek, które czytam, a nie tylko kolekcjonuję.
Pozdrawiam (dzisiaj trochę zbita z tropu)
[/b]
Uluru
Obrazek
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: alicja »

Witaj Uluru :D :ciasto: :ciasto:

Nie wiem nic o artykule, o którym wspominasz. Mogłabyś podrzucić jakiegoś linka?
WendyKroy
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2006, 20:18

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: WendyKroy »

Witamy Uluru :sea: :ciasto: :aven:

Ciekawy wstep i opis. Ciesze sie, ze wreszcie ktos normalny. Ja rowniez jestem milosniczka kotow i ksiazek, jakie lubisz czytac?
We are the nobodies
we wanna be somebodies
when we're dead,
they'll know just who we are
Salomea

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Salomea »

Witaj Uluru fajnie, że postanowiłaś się ujawnić na naszym forum, częstuj się :ciasto: :ciasto: ja też jestem miłośniczką książek i psów dla odmiany. :D :D
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Uluru »

Dzięki za ciacha Dziewczyny,
Oto link do artykułu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 93017.html
Kurczę, nie wiem czy tak się wstawia linki! Najwyżej spróbuję jeszcze raz jak mi podpowiecie.
A to skrót wiadomości znaleziony na Onecie:
Aseksualni wkraczają do Polski
"Metro": Kampanię promocyjną rozpoczyna nad Wisłą międzynarodowa organizacja walcząca o prawa ludzi, którzy nie uprawiają seksu.
Aseksualni nie kochają się, bo to nie sprawia im przyjemności. Swoją aseksualność odkrywają w okresie dorastania, gdy zauważają, że na płeć przeciwną nie reagują tak emocjonalnie jak ich rówieśnicy. Nie interesuje ich też ta sama płeć, więc wykluczają w sobie homoseksualność. Jak mówi seksuolog prof. Zbigniew Lew Starowicz aseksualni stanowią 1,5 proc. populacji, a więc w Polsce jest ich ponad pół miliona.

Właśnie te osoby chce zjednoczyć Aven, międzynarodowa organizacja walcząca o prawa aseksualnych, która wkracza do Polski - informuje dziennik. Aven powstała w 2001 r. w amerykańskim Saint Louis. Założył ją David Jay, 20-letni aseksualista. Na początek stworzył forum dyskusyjne www.asexuality.org. Po pięciu latach Aven rozrosło się do organizacji zrzeszającej tysiące członków w wielu krajach - oprócz USA są już obecni m.in. we Francji, Holandii, Izraelu, Japonii, Niemczech.

W Polsce aseksualni również zaczęli swą działalność od stworzenia forum internetowego (www.asexuality.org/pl). Do tej pory mają 200 zarejestrowanych członków. Wejście Aven do Polski ma być poprzedzone specjalną kampanią w największych miastach - czytamy w gazecie.

Wiecie coś o tym?

A co czytam? Najczęściej biografie, pamiętniki, dokumenty, ale nie stronię też od beletrystyki. Ostatnio przerobiłam "ciąg" książek o świętym Graalu, Templariuszach i wyprawach krzyżowych. Teraz biorę się za Casanovę. Duży rozrzut.
Pozdrowionka
Uluru
Obrazek
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Uluru »

Witaj Salomea,
Psy i ciastka też lubię bardzo. Mniam.
Macham
Uluru
Obrazek
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Agnieszka »

Witaj Uluru :ciasto:

Z artykułu wynika, że za 'kampanią promocyjną' w Polsce stoi zagraniczne AVEN - zresztą tam jest cała wielka akcja dotycząca uznania aseksualności za kolejną orientację - ulotki, gadżety, akcje internetowe.

A tak przy okazji - ja lubię książki i chomiki ;)
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Uluru »

Witaj Agnieszko, witaj Kosmitko,
Ciacha wyborne, jem od rana i jak do tej pory byłam cieniASek to będę grubASek. A niech tam!
A to dla Was :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto:
Smacznego!
Pozdrawiam

:)
Uluru
Obrazek
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Uluru »

Taki dzień widocznie. Kolejne zdziwienie. Czytam sobie bloga posła Wierzejskiego i oto co tam stoi:

„Bardzo Eltona Johna cenię jako artystę, że nawet oglądałem jego koncert w telewizji. Ale uważam go za człowieka głęboko nieszczęśliwego."
„Każdy normalny mężczyzna wie, że prawdziwe szczęście, to być dobrym i wiernym mężem, mieć dobrą i kochającą, wyrozumiałą żonę oraz mieć dobre i kochane dzieci. Szczęście jest w realizacji powołania rodzinnego i ojcowskiego (względnie matczynego)”.
„Natomiast kłamliwa propaganda o Polsce niesie się po świecie, że tu biją pederastów, że tu antysemici, że tu faszyści. I E. J. zaapelował o niedyskryminowanie homoseksualistów. Tymczasem im tu lepiej jak gdzie indziej. Robią kariery, startują na posłów, biorą grubą kasę od Unii na walkę z urojoną dyskryminacją. Sir Elton pewnie tego nie wie i aż mało się nie popłakał nad losem uciśnionych.”
- pisze Wierzejski w swoim blogu.

Zamiast komentarza pozdrowię wszystkich głęboko nieszczęśliwych ludzi, ze szczególnym uwzględnieniem posła Wierzejskiego.

Macham ironicznie i z niesmakiem
:?
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2006, 22:16 przez Uluru, łącznie zmieniany 1 raz.
Uluru
Obrazek
Budyń CPDP
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 4 wrz 2006, 21:16
Kontakt:

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Budyń CPDP »

ludzie o innych poglądach = osoby upośledzone?
Salomea

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Salomea »

Też miałam to nieszczęście trafić na bloga tego pana, właściwie to nic mnie tam specjalnie nie zdziwiło, tekst zupełnie w stylu LPR. :?
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Uluru »

Najczęściej wykazuję się baaardzo dużym dystansem do rzeczywistości, ale czasami, czuję się jakbym przyjęła cios niżej pasa. Zwłaszcza, gdy ktoś wygłasza autorytatywne poglądy, że np. jakiś model życia jest lepszy niż inny. A nikt przecież nie ma monopolu na taką wiedzę... Trochę zdrowego rozsądku i pokory by się niektórym przydało.
Pozdrowionka
Uluru
Obrazek
Salomea

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Salomea »

Obawiam się, że jemu to już nic nie pomoże. :?
Budyń CPDP
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 4 wrz 2006, 21:16
Kontakt:

Re: Witaj±c Was oczy przecieram ze zdumienia

Post autor: Budyń CPDP »

co jest kontrowersyjnego w tym tekście Wierzejskiego? Ja się mogę pod każdym słowem podpisać :)
jak punk to punk
ODPOWIEDZ