Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

"Marzenia i koszmary" Stephen King - dopiero zaczynam czytać, ale zapowiada się ciekawie.
Awatar użytkownika
ciasteczkowa
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2017, 15:50

Re: Książki

Post autor: ciasteczkowa »

Ostatnio przeczytałam z przyjemnością Joanna Pypłacz "Podziemia", klimat mroczny, nieco gotycki, ciekawa historia i piękny język
ciasteczkowa {
love: yes, straight;
sex: no;
kids: no;
}
Nightfall

Re: Książki

Post autor: Nightfall »

Dla rozrywki wróciłam znowu do serii "Nocarz" M. Kozak. Czyta się szybko, fabuła jest wciągająca, a świat jest nawet sensowny (co coraz rzadziej się zdarza w powieściach fantasy) :D
Awatar użytkownika
Marcinn95
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 5 lis 2019, 22:37

Re: Książki

Post autor: Marcinn95 »

Poleca Film Prison break :D
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Książki

Post autor: Warszawianka40+ »

Skandynawska "królowa kryminału" czyli Asa Larsson "Aż gniew twój przeminie". Kiruna w zimowa scenerii północnej Szwecji, dobry psychologiczny kryminał, a poza tym występuje tam osoba aseksualna.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Książki

Post autor: urtika »

Cykl Trylogia niemiecka Grzegorza Kozery, czyli: Berlin, późne lato, Króliki Pana Boga i Noc w Berlinie.
Klimat lat 30-tych i 40-tych XX wieku.
Quirkyalone
CaptainPlanet
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 3 paź 2019, 21:15

Re: Książki

Post autor: CaptainPlanet »

Ostatnio wyciągnęłam się w trylogię poszukiwaczy Luisa Montero - Stół króla Salomona, Łańcuch Proroka i Miasto Świętych Mężów. W sumie dawno żadna lektura mnie aż tak nie pochłonęła ;)
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Książki

Post autor: Warszawianka40+ »

"Szuani" , mało znana wczesna powieść Balzaka - nieco prawdy o rewolucji francuskiej o której sporo wiedział, bo dla niego to było niedawno; niepoprawna politycznie
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
N400
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2019, 09:41

Re: Książki

Post autor: N400 »

"WSZYSCY KŁAMIĄ. Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy."
Seth Stephens-Davidowitz

Zdaniem autora kłamiemy na okrągło: u lekarza, w ankietach, mijamy się z prawdą w sypialnej alkowie i konfesjonale itd., a przede wszystkim seryjnie okłamujemy sami siebie. Jest jednak takie miejsce, gdzie bywamy szczerzy - w wyszukiwarce internetowej.

Ta książka jest właśnie o tym co wpisujemy w wyszukiwarki, gdy jesteśmy sami (albo tak nam się zdaje) przed kompem. :diabel:
Takie mamy teraz czasy, że Bóg jest w kwarantannie. :shock:
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

"Zakon Krańca Świata" - Maja Lidia Kossakowska. Dopiero zaczynam czytać pierwszy tom, ale zapowiada się ciekawie i mam nadzieję, że będzie to interesująca lektura do samego końca.
CaptainPlanet
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 3 paź 2019, 21:15

Re: Książki

Post autor: CaptainPlanet »

Książki Kossakowskiej nie czytałam ale mam na oku grę, inspirowaną właśnie ww. tytułem i tak się zbieram do czytania zanim zacznę grać.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

"Pacjentka" Alex Michaelides. Dość ciekawy thriller, szybko się czyta.
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Re: Książki

Post autor: ivi »

Po kilku latach postanowiłam wrócić do książek Borisa Akunina, których bohaterem jest Erast Fandorin. Dziś dojrzałam nowe pozycje, których jeszcze nie czytałam. Na początek "Czarne miasto". W tych książkach jest to co lubię, obraz dawnej Rosji z zagadką kryminalną w tle.
Następny w kolejce do czytania stoi Dostojewski .
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Książki

Post autor: urtika »

ivi pisze: 31 sty 2021, 19:12 W tych książkach jest to co lubię, obraz dawnej Rosji z zagadką kryminalną w tle.
Ja tez właśnie czytam książkę, której akcja dzieje się w Rosji, w latach 1903 - 1919. Czyli schyłek carskiej Rosji i przejęcie władzy przez bolszewików. Książka ta to Białe róże z Petersburga autorstwa Joanny Jax.
Quirkyalone
Adriano
ASiołek
Posty: 57
Rejestracja: 24 sty 2020, 01:21

Re: Książki

Post autor: Adriano »

"List do Króla" i tom II "Tajemnice Dzikiego Boru" od Tonke Dragt. Fajne fantasy historyczne :) "List do kóla" jeszcze jest taki realistyczny historyczny
,,Skoro miłość to uczucie wyjątkowe, to czemu jest takie pospolite?"
ODPOWIEDZ