Wymagania na rynku matrymonialnym

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Wymagania na rynku matrymonialnym

Post autor: panna_x »

https://kobieta.wp.pl/era-tindera-i-sam ... 951386241a
tutaj o tym, że to kobietom jest trudno na rynku matr. jest ich więcej niż facetów, trudniej kogoś namierzyć.

"W Polsce na 100 mężczyzn przypada 107 kobiet. W miastach - jeszcze więcej, bo 111. Nieco mniej na wsi (101 kobiet na 100 mężczyzn). Statystycznie najwięcej kobiet w przeliczeniu na 100 mężczyzn jest w Warszawie i Olsztynie. Teoretycznie Polki powinny więc walczyć o mężczyzn. Praktycznie jednak coraz częściej wybierają samotność."

"Jedną z częstszych przyczyn świadomej samotności jest właśnie rozczarowanie mężczyznami. O kryzysie męskości mówi się od dawna. Psychologowie przyznają, że chłopcy często wychowywani są w warunkach cieplarnianych. Nie spełniają oczekiwań kobiet. A te dobrze wiedzą, czego chcą od życia. Polki coraz lepiej radzą sobie na rynku pracy, mogą pozwolić sobie na niezależność. Szacuje się, że w co piątym polskim związku kobieta zarabia więcej od mężczyzny. Dla wielu relacji dobra sytuacja finansowa kobiety okazuje się zabójcza. Według badaczy z amerykańskiego Uniwersytetu Cornella karierowiczki są najczęściej zdradzane. Mężczyźni po prostu boją się przebojowych, niezależnych, zaradnych kobiet. A gdy zarabiają mniej od partnerki, ich pewność siebie drastycznie spada. Potwierdzenia swojej męskości zaczynają więc szukać w innych ramionach."
a tu o tym, że niezależne finansowo kobiety mają jeszcze gorzej :( częściej są singielkami i jak widać częściej są zdradzane, jak są w związku
Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: Wymagania na rynku matrymonialnym

Post autor: Senny »

Różni mężczyźni i różne kobiety mają różne wymagania. Nie można stwierdzić jednoznacznie, kto większe, a kto mniejsze. Myślę, że to świadomość je kształtuje. Co tu dużo ukrywać, faceci w większości to po prostu pospolici ru...cze. Kobiety są różne.

Pytanie jeszcze gdzie chcemy kogoś zdobyć. Czy przez sieć, czy w świecie rzeczywistym. Tu i tam trzeba się wykazać minimum inwencji, a naprawdę jej dużą dawką. Miałem jakiś czas temu przez trzy tygodnie chyba profil na jednym z portali, napisałem może do dwóch kobiet, do mnie napisało dwadzieścia, z czego jedna była młodsza ode mnie :-) To, czy ktoś do Ciebie napisze, to kwestia sformułowania ogłoszenia.

Ludziki na tych portalach są banalni do bólu, "cześć, mam na imię tak czy śrak, poznam w celu takim i srakim". Giną na tych portalach w swojej masie,
ale jakoś się odnajdują, więc chyba nie jest tak źle.

W świecie rzeczywistym trzeba po prostu wykazać się odwagą. Trudne? Dla mnie nie byłoby trudne, podejść do kobiety i zaproponować spotkanie, ale ja jestem w specyficznej sytuacji, bo mam niski dochód (jestem na rencie) i do tego nierówno pod sufitem, więc nie zawracam żadnej kobiecie swoją osobą głowy po prostu. Bardzo cierpię z tego powodu.. Cóż, ale spotkałem w sieci też kobiety, którym to nie przeszkadzało.
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Wymagania na rynku matrymonialnym

Post autor: AlterEcho »

Ja uważam, że rozróżnienia, gdzie poznaje się partnera i przypisywanie temu dużego znaczenia są trochę sztuczne.
Fakt, że na ogół łatwiej jest zacząć rozmowę w internecie, ale już w jej trakcie trzeba się wykazać dokładnie tym samym w sieci i w realu, ponadto zauważyłam, że poziom rozmowy w sieci dość dokładnie się przekłada na to, co potem jest w kontakcie twarzą w twarz.
Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: Wymagania na rynku matrymonialnym

Post autor: Senny »

AlterEcho pisze: 25 sty 2021, 00:15 Ja uważam, że rozróżnienia, gdzie poznaje się partnera i przypisywanie temu dużego znaczenia są trochę sztuczne.
Fakt, że na ogół łatwiej jest zacząć rozmowę w internecie, ale już w jej trakcie trzeba się wykazać dokładnie tym samym w sieci i w realu, ponadto zauważyłam, że poziom rozmowy w sieci dość dokładnie się przekłada na to, co potem jest w kontakcie twarzą w twarz.
A widzisz, moim zdaniem internet a świat rzeczywisty to dwie różne rzeczy. Zupełnie inaczej podchodzi się do ludzi poznanych tu i tam. Poznałem raz kobietę, "kiepsko" mi się z nią pisało, ale czułem potencjał więc zaproponowałem rozmowę telefoniczną. Gadaliśmy ponad 3h całkiem sensownie, potem znów zaczęliśmy pisać, a było to pisanie z doskoku rozmowy były płytkie, no i znajomość nie przetrwała. Myślę że w świecie rzeczywistym moglibyśmy się pod pewnymi warunkami dogadać.

Natomiast prawdą jest że poziom rozmowy raczej na pewno się przełoży na co potem jest w kontakcie twarzą w twarz :)
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Wymagania na rynku matrymonialnym

Post autor: AlterEcho »

Senny pisze: 26 sty 2021, 20:51
AlterEcho pisze: 25 sty 2021, 00:15 Ja uważam, że rozróżnienia, gdzie poznaje się partnera i przypisywanie temu dużego znaczenia są trochę sztuczne.
Fakt, że na ogół łatwiej jest zacząć rozmowę w internecie, ale już w jej trakcie trzeba się wykazać dokładnie tym samym w sieci i w realu, ponadto zauważyłam, że poziom rozmowy w sieci dość dokładnie się przekłada na to, co potem jest w kontakcie twarzą w twarz.
A widzisz, moim zdaniem internet a świat rzeczywisty to dwie różne rzeczy. Zupełnie inaczej podchodzi się do ludzi poznanych tu i tam. Poznałem raz kobietę, "kiepsko" mi się z nią pisało, ale czułem potencjał więc zaproponowałem rozmowę telefoniczną. Gadaliśmy ponad 3h całkiem sensownie, potem znów zaczęliśmy pisać, a było to pisanie z doskoku rozmowy były płytkie, no i znajomość nie przetrwała. Myślę że w świecie rzeczywistym moglibyśmy się pod pewnymi warunkami dogadać.

Natomiast prawdą jest że poziom rozmowy raczej na pewno się przełoży na co potem jest w kontakcie twarzą w twarz :)
Mi się jeszcze nie zdarzyło coś takiego, że pisze się kiepsko, a przez telefon rozmawia super, albo, że w sieci kontakt jest świetny, a realnie słaby. No, ale może to dopiero przede mną.
ODPOWIEDZ