Aseksualizm a Zespół Aspergera

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
AliceAce82
ASiołek
Posty: 97
Rejestracja: 17 sie 2018, 11:31
Kontakt:

Aseksualizm a Zespół Aspergera

Post autor: AliceAce82 »

ASperger pisze: 16 sie 2018, 13:21 Ja wciąż czuję się młodo, chociaż już jako dziecko czułam się bardzo dojrzała i dorosła.
Ja mam/miałam identycznie.

Czy mogę zapytać czemu masz takiego nicka?
Obrazek
alice.ace82 at gmail.com
Awatar użytkownika
A-Star
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:24

Aseksualizm a Zespół Aspergera

Post autor: A-Star »

AliceAce82 pisze: 19 sie 2018, 23:06 Czy mogę zapytać czemu masz takiego nicka?
Wiem, że nie do mnie pytanie, ale mogę przypuszczać, że tu na forum spora część osób zmieści się w spektrum Aspergera. Ja np. podejrzewam u siebie, choć raczej nie będę się formalnie diagnozować no bo nie widzę sensu płacenia (sporej) kasy po to żeby się dać wsadzić w kolejną szufladkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
ASperger
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 2 lip 2018, 09:13

Re: czuję się przezroczysta! ;-)

Post autor: ASperger »

Są miejsca, gdzie można się zdiagnozować na NFZ.
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Awatar użytkownika
A-Star
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:24

Re: czuję się przezroczysta! ;-)

Post autor: A-Star »

Dorosła osoba czy tylko dziecko?
Obrazek
Awatar użytkownika
ASperger
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 2 lip 2018, 09:13

Re: czuję się przezroczysta! ;-)

Post autor: ASperger »

Dorosła oczywiście.
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Awatar użytkownika
ASperger
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 2 lip 2018, 09:13

Re: czuję się przezroczysta! ;-)

Post autor: ASperger »

AliceAce82 pisze: 19 sie 2018, 23:06
Czy mogę zapytać czemu masz takiego nicka?
PW
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Awatar użytkownika
AliceAce82
ASiołek
Posty: 97
Rejestracja: 17 sie 2018, 11:31
Kontakt:

Re: czuję się przezroczysta! ;-)

Post autor: AliceAce82 »

A-Star pisze: 28 sie 2018, 19:32
AliceAce82 pisze: 19 sie 2018, 23:06 Czy mogę zapytać czemu masz takiego nicka?
Wiem, że nie do mnie pytanie, ale mogę przypuszczać, że tu na forum spora część osób zmieści się w spektrum Aspergera. Ja np. podejrzewam u siebie, choć raczej nie będę się formalnie diagnozować no bo nie widzę sensu płacenia (sporej) kasy po to żeby się dać wsadzić w kolejną szufladkę.
Dzieki za odpowiedz. Masz pewnie racje, ma sens.
Obrazek
alice.ace82 at gmail.com
carolina10
starszASek
Posty: 48
Rejestracja: 27 lut 2014, 19:07
Lokalizacja: Lubuskie

Re: czuję się przezroczysta! ;-)

Post autor: carolina10 »

juz dawno pisalam na grupie na fb ze caly ten asexualizm to po prostu ludzie z syndromem aspergera. Wysmiano mnie tam wtedy, ale jak widac mialam racje
takasobie

Re: czuję się przezroczysta! ;-)

Post autor: takasobie »

carolina10 pisze: 22 wrz 2018, 18:23 juz dawno pisalam na grupie na fb ze caly ten asexualizm to po prostu ludzie z syndromem aspergera. Wysmiano mnie tam wtedy, ale jak widac mialam racje
Wg ciebie aseksualizm= asperger?
carolina10
starszASek
Posty: 48
Rejestracja: 27 lut 2014, 19:07
Lokalizacja: Lubuskie

Aseksualizm a Zespół Aspergera

Post autor: carolina10 »

Niestety na to wychodzi w wiekszosci przypadkow. Sexualnosc jak wiadomo jest w glowie, a asperger to inne polaczenia w mozgu niz u reszty osob
Awatar użytkownika
ASperger
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 2 lip 2018, 09:13

Re: czuję się przezroczysta! ;-)

Post autor: ASperger »

Błędny wniosek i to bardzo.
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Aseksualizm a Zespół Aspergera

Post autor: Azshara »

carolina10 pisze: 22 wrz 2018, 18:23 juz dawno pisalam na grupie na fb ze caly ten asexualizm to po prostu ludzie z syndromem aspergera. Wysmiano mnie tam wtedy, ale jak widac mialam racje
Chyba nawet trafiłam na ten post. Przypuszczenia jak najbardziej możesz mieć, ale z kolei nie możesz opierać się na kilku asach z aspergerem i dojść do wniosku, że jedno jest nieodłącznym elementem drugiego. Nie mamy żadnych badań na ten temat i nie powinniśmy się powoływać na opinię kilkunastu asów w internecie, bo to nie ma sensu. Napisałaś, że
carolina10 pisze: 22 wrz 2018, 18:43 Niestety na to wychodzi w wiekszosci przypadkow.
W takim razie ilu jest asów, którzy mają jednocześnie aspergera? 60? 200? 1400? Stworzyłaś jakiś międzynarodowy temat, w którym wypowiadały się osoby różnych narodowości? Żeby nie było, bo jest to ciekawe założenie, ale sama poznałam w internecie sporo asów, którzy z aspergerem mają tyle wspólnego co szef włoskiej mafii z baletem i teoria się w pewien sposób rozbija, bo wychodzi na to, że jednak nie dotyczy wszystkich.
Awatar użytkownika
handom
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2018, 09:17

Re: Aseksualizm a Zespół Aspergera

Post autor: handom »

Zdecydowanie nie można generalizować. I stwierdzanie takich opinii bez poparcia żadnymi badaniami na większą skalę nie ma większego sensu.
Możliwe, że istnieje podobna zależność i warto się nad tym zastanawiać, ale takie sądy, jakie wydaje carolina10, jest niedopuszczalne.
"Ludzie na ogół dają się łatwiej przekonać przez argumenty, na które sami wpadli, niż przez te, które ktoś im narzucił." Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Scadrial
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 9 lut 2018, 06:25

Re: Aseksualizm a Zespół Aspergera

Post autor: Scadrial »

carolina10 pisze: 22 wrz 2018, 18:43 Niestety na to wychodzi w wiekszosci przypadkow. Sexualnosc jak wiadomo jest w glowie, a asperger to inne polaczenia w mozgu niz u reszty osob
Co za niebywały wniosek! Wychodziłoby z niego, że przypadłości takie jak depresja, schizofrenia, homoseksualizm, socjopatia, to wszystko efekty zespółu aspergera, skoro rzecz sprowadza się do "innych połączeń w mózgu". Dokonałaś przełomowego odkrycia. Napisałem już do Fundacji Nobla, podaj tylko swoje dane, a zostaniesz oficjalnie nominowana (liczę na 1% z nagrody).
Obrazek
Kliknij w obrazek, żeby powiększyć.
Awatar użytkownika
Witchcraft
starszASek
Posty: 36
Rejestracja: 22 lip 2018, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aseksualizm a Zespół Aspergera

Post autor: Witchcraft »

Ja natomiast znam parkę aspergerów, którzy zdecydowanie nie są aseksualni, odwrotnie mają ponad przeciętne libido. Inny znany przeze mnie chłopak z aspergerem otwarcie przyznaje, że bardzo kręci go BDSM. Jednak nie wysnuwam na podstawie tego wniosku, że ludzie z aspergerem mają wyższe libido od innych. To, że niektórzy aspergerzy mają problemy z odnajdowaniem się w sytuacjach społecznych nie czyni ich aseksualnymi.
O, wyrzutku, najbardziej spodlony ze wszystkich wyrzutków! Czyż nie umarłeś na zawsze dla świata? Dla jego zaszczytów, jego kwiatów, jego dążeń złocistych? - I czyż chmura, nieprzenikniona, bezbrzeżna, złowieszcza między twymi nadziejami a niebem nie rozkoliła się na wieki?
ODPOWIEDZ