Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: Warszawianka40+ »

https://www.arealme.com/16types/pl/ Test predyspozycji zawodowych

Test - o ile wykonamy go uważnie - umożliwi poznanie, do jakiego typu zawodów się nadajemy. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla osób młodych lub źle czujących się w wykonywanym zawodzie. Tego rodzaju badania moim zdaniem powinny być wykonywane obowiązkowo w szkołach - uniknęlibyśmy wielu życiowych tragedii, gdy ktoś latami studiuje, męczy się i traci czas w nieodpowiedniej pracy, bo źle wybrał. Widziałam lekarzy którzy zostali artystami, nauczycieli i sędziów którzy nie znosili ludzi, także rolników czy robotników z predyspozycjami wybitnych psychologów czy pedagogów. Test jest miarodajny ale wymaga skupienia, zastanowienia się i pełnego zrozumienia sensu bardzo wielu pytań, także dobrej znajomości samego siebie; niestety wielu ludzi już nie rozumie co czyta (efekt wychowania na tv, niestety). 15 do 30 - minut - w zamian otrzymamy cenną życiową radę. Do tego z wykresem - analiza naszej psychiki, polecam.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
carnation345
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 21 lip 2017, 06:43

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: carnation345 »

A gdzie w tym teście cokolwiek o zawodach? Jako wynik podaje tylko typ ENFP, a to raczej typ osobowości niż predyspozycji do konkretnych zawodów
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: Warszawianka40+ »

carnation345 pisze: 17 gru 2018, 12:46 A gdzie w tym teście cokolwiek o zawodach? Jako wynik podaje tylko typ ENFP, a to raczej typ osobowości niż predyspozycji do konkretnych zawodów
"Test predyspozycji zawodowych" to raczej proste zdanie.

Mi wyszło tak: "Jesteś cicha/y i poważna/y. Potrafisz wygrywać dzięki sile swoich przekonań, ostrożności i szczerości. Jesteś realistką/ą i oddanym pragmatykiem. Podejmujesz decyzje racjonalnie i realizujesz swoje zamierzenia krok po kroku, nie rozpraszając się. Wszystko organizujesz według ustalonego porządku. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym jesteś wierna/y tradycjom."

Autorzy testu jak domniemywam założyli zdolności percepcyjne umożliwiające testowanemu swobodne wnioskowanie, czy posiada predyspozycje do zawodu powiedzmy informatyka, pielęgniarki czy szewca.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
carnation345
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 21 lip 2017, 06:43

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: carnation345 »

Warszawianka40+ pisze: 22 gru 2018, 19:01

"Test predyspozycji zawodowych" to raczej proste zdanie.

Serio?
To w dalszym ciągu jest tylko wynik zwykłego, bardzo popularnego testu osobowiści, tak jak mówiłam.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: Warszawianka40+ »

zamierzasz udowodnić że autorzy testu i ja jesteśmy głupi a ty mądra czy odwrotnie?
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
carnation345
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 21 lip 2017, 06:43

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: carnation345 »

Warszawianka40+ pisze: 29 gru 2018, 10:50 zamierzasz udowodnić że autorzy testu i ja jesteśmy głupi a ty mądra czy odwrotnie?
Ani jedno, ani drugie. Zadałam pytanie, bo test mnie zainteresował, a nie znalazłam w nim tego co tytuł obiecywał. To ty zaczęłaś jakieś osobiste wycieczki.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: Warszawianka40+ »

Jeśli rzeczywiście uważasz test za przydatny to go wykonaj - jak robią normalni forumowicze gdy interesuje ich jakiś test. Ten test jest dość szeroki i uwzględnia typologię Junga, ale pytania kieruj do jego autorów nie do mnie. A jeśli piszesz takie rzeczy:
carnation345 pisze: 22 gru 2018, 20:42
Warszawianka40+ pisze: 22 gru 2018, 19:01

"Test predyspozycji zawodowych" to raczej proste zdanie.

Serio?
To w dalszym ciągu jest tylko wynik zwykłego, bardzo popularnego testu osobowiści, tak jak mówiłam.
- to wygląda jak trolling.
Proszę więc upublicznić swój wynik testu - jeśli tego nie zrobisz, to znaczy że świadomie robisz bałagan na forum. A ja będę musiała poprosić Moderatorów o przeniesienie gdzieś tego wątku który zniszczyłaś, bo niestety zaśmieca popularny dział "Dla rozrywki".
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: urtika »

Gdyby tak ktos zastanawiał się, czy by nie zostać prawnikiem. :D
https://www.arslege.pl/jakim-prawnikiem-jestes/
Ja co prawda prawnikiem być nie planuję, ale test zrobiłam sobie, aby sie rozerwac w dzien wolny od pracy.
I oto mój wynik:
Notariusz
Nie do końca komfortowo czujesz się przed większą publicznością? Charakteryzujesz się bardziej introwertyczną naturą? W takim razie dobrze odnajdziesz się na stanowisku notariusza.
Niewątpliwymi zaletami w wykonywaniu obowiązków są skrupulatność, precyzja, rzeczowość oraz doskonała znajomość procedur z różnych dziedzin prawa.
Otwierając kancelarię notarialną nie unikniesz kontaktu z klientem, jednak Twoja praca będzie miała zdecydowanie indywidualny i samodzielny charakter.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Eressiel
ASiołek
Posty: 60
Rejestracja: 3 lip 2018, 22:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: Eressiel »

Artysta - Pokazuje swoją twórczość, aby wzbogacić świat wewnętrzny.
Jesteś spokojna/y, przyjazna/y, wrażliwa/y i delikatna/y. Żyjesz chwilą i cieszysz się wszystkim, co dzieje się wokół. Potrzebujesz prywatnej przestrzeni, aby móc robić swoje rzeczy w swoim tempie. Kierujesz się sercem i jesteś lojalna/y wobec bliskich ci osób. Nie lubisz konfliktów i sporów. Nie narzucasz innym swoich poglądów i wartości.

To coś nowego. Zazwyczaj jestem INFP, a tu ISFP. Opis niby się zgadza na pierwszy rzut oka, ale cieszenie się chwilą (straszna ze mnie maruda xD) czy kierowanie sercem (zawsze idę za logiką, nawet jak moi rodzice się kłócą próbuję im wytłumaczyć logicznie, że żadne z nich nie ma racji i oboje się śmiertelnie obrażają, że niby tak mówię, bo jestem po stronie drugiego)... I najważniejsza kwestia, mam absolutnie zero zdolności manualnych.
https://www.16personalities.com/pl > ten mnie jednak bardziej przekonuje, choć wszyscy wiemy ile to tak naprawdę znaczy.
Be the person your dog thinks you are.
43MikiPi
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2019, 20:32

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: 43MikiPi »

Myśliciel - Do spraw podchodzi w sposób logiczny, głęboko je analizuje.

Zawsze starasz się znaleźć logiczne wyjaśnienie dla spraw, które cię zaciekawią. Cechuje cię myślenie abstrakcyjne i teoretyczne. Bardziej interesuje cię kwestia poznania niż relacje społeczne z ludźmi. Jesteś spokojna/y, zachowawcza/y, elastyczna/y i tolerancyjna/y. Masz niezwykłe zdolności do wnikliwego analizowania danego problemu. Jesteś raczej sceptycznie nastawiona/y, więc zawsze wszystko analizujesz. Czasami bywasz zbyt oschła/y i bezwzględna/y.

Znane osoby o typie INTP: Albert Einstein, fizyk
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: Mikenoge »

Kierownik - Wszystko ma pod kontrolą.
Bez wątpienia jesteś urodzonym przywódcą. Potrafisz szybko wyłapać metody i działania, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Potrafisz na bieżąco wprowadzać i rozwijać nowy system działania, aby rozwiązać problemy organizacyjne. Lubisz robić długoterminowe plany i bez trudu je realizujesz. Masz szerokie horyzonty i we wszystkim jesteś świetnie zorientowana/y. Lubisz także wyrażać swoje opinie na forum.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
msv

Re: Do jakich zawodów się nadaję? - test predyspozycji zawodowych

Post autor: msv »

Inspektor - Postępuje w zgodzie z przyjętymi powszechnie zasadami, skrupulatnie i uważnie.

Jesteś cicha/y i poważna/y. Potrafisz wygrywać dzięki sile swoich przekonań, ostrożności i szczerości. Jesteś realistką/ą i oddanym pragmatykiem. Podejmujesz decyzje racjonalnie i realizujesz swoje zamierzenia krok po kroku, nie rozpraszając się. Wszystko organizujesz według ustalonego porządku. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym jesteś wierna/y tradycjom.

Do zawodów ma się nijak ten test. Tylko dwie odpowiedzi do wyboru i o połowę mniej pytań niż w oryginalnym teście osobowości nie oddadzą prawdziwego wyniku. Nie powiedziałabym, że jestem Inspektorem, mój świat nie jest w ogóle uporządkowany, nigdy nie trzymam się ustalonych planów i harmonogramu, wszystko mnie rozprasza, więc z realizacją celów zwlekam do ostatniej chwili, podobnie z decyzjami, które zdarza mi się podejmować bez dogłębnych analiz, wolę poddać się intuicji lub rzucić monetą i zdać się na los.
ODPOWIEDZ